وزیر کشور: در پسابرجام «سگ موادیاب» تحویل گرفتیم؛ قبل از برجام نمی‌توانستیم!

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در حاشیه کنفرانس بین‌المللی تهران علیه قاچاق مواد مخدر و جرایم سازمان‌یافته طی اظهاراتی گفته است:«تا زمانی که تحریم‌های بین‌المللی علیه کشور ما وجود داشت کشورهای خارجی در حوزه تجهیزات «سگ‌های موادیاب» هیچ وقت با جمهوری اسلامی ایران همکاری نکردند اما بعد از برجام در حوزه تحویل سگ‌های موادیاب چند قلاده را تحویلگرفتهو در برخی مناطق مستقر کرده‌ایم»

به گزارش تهران نیوز؛ در همین حال، رئیس‌جمهور روحانی نیز اخیراً در مجمع ملی سلامت گفته است: شما وقتی تعامل با جهان ندارید و دچار تحریم هستید، ناچار می‌شوید از «کود و سم غیراستاندارد» استفاده کنید. کشوری که استاندارد دارد آن را به شما نمی‌دهد، اصلاً صنعت و تولید برخی کشورها برای تحریمی‌ها ساخته شده است، اگر در دوران تحریم نباشد، دکان آنان نیز در دنیا برچیده می‌شود.

به گزارش فارس، روحانی همچنین روز گذشته در مجمع سالانه بانک مرکزی هم تأکید کرد:آنچه که توافق ما با دنیا بوده است، تقریباً می‌توانیم بگوییم نزدیک ۱۰۰ درصد اجرایی و عملیاتی شده، اما در بحث بانک یک مقدار تأخیر و کندی داریم.

*قضاوت درباره این دستاوردهای مشعشع و اجرایی شدن ۱۰۰ درصدی برجام را به عهده مخاطبان محترم می‌گذاریم.

پر واضح آنکه برجام قرار بود حاوی «لغو تمام تحریم‌ها» و «ارزانی» باشد اما اکنون شاهدیم که دستاوردهای آن تبدیل به سگ موادیاب و کود شده است!

از طرفی تحریم‌ها هم نه تنها لغو نشدند بلکه به گواه وزیر خارجه سابق آمریکا بر گستره آنها افزوده شده است.

بدیهیست که اگر برجام حاوی دستاورد چشمگیری می‌بود؛ اولاً دولتمردان مجبور به اشاره به ورود سگ‌های موادیاب بعنوان دستاورد برجام نبودند و ثانیاً این دستاوردها نیز در زندگی مردم لمس می‌شد...

شایان ذکر است که پلیس کشورمان از سال‌ها قبل از برجام به سگ‌های موادیاب مجهز بوده است و این سگ‌ها قبل از برجام نیز حتی با وجود عدم همکاری خارجی‌ها اما بصورت مستمر به کشور وارد و یا در داخل تربیت می‌شدند.

در واقع به نظر نمی‌رسد کمبود این سگ‌های امنیتی در داخل ایران تا آن حد انگیزاننده بوده باشد که ورودشان جزئی از دستاوردهای برجام و آن هم در کلام وزیر محترم کشور به حساب آید!

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =