سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین عصر امروز پنج‌شنبه با حضور در همایش شکوه هجرت که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد ضمن تقدیر از تلاش دانشجویان جهادی اظهار داشت: خطی را که مقام عظمای ولایت برای اعتلای کشور ترسیم کرده است توسط دانشجویان جهادی به نحو شایسته‌ای پیش رفته است.

نقدی رفع تبعیض‌ها، محرومیت‌ها، پر شدن شکاف‌ها و الفت بیشتر بین مردم و نظام را از ویژگی‌های اردوهای جهادی بر شمرد و تأکید کرد: اردوهای جهادی دانشجویان معادله‌ای سود‌مند برای کشور است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ما امسال در شرایط خاصی قرار داریم ضمن مطالبه از دانشجویان جهادی تصریح کرد: ما باید در راستای مقابله با تحریم‌های اقتصادی و تدبیری که مقام معظم رهبری برای استفاده از فرصت تحریم یعنی اقتصاد مقاومتی ایجاد کرده‌اند پیش برویم.

وی بر همین اساس افزود: گروه‌های جهادی باید از خدمت محوری محض به خدمت مولد روی آورند و نفس این انگیزه و روحیه خدمتگزاری کفایت می‌کند که این کار بزرگ صورت گیرد.

نقدی با اشاره به تقدیر رهبر معظم انقلاب از دانشجویان جهادی ادامه داد: مقام معظم رهبری به گروه‌های جهادی فرمودند که حضور جوانان در مناطق محروم تجسم آیه‌های قرآن است و در واقع نمی‌تواند مدالی قشنگ‌تر از این پیدا کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین متذکر شد: در دنیایی که جوانان به سراغ الواتی، وقت گذرانی و بی‌خبری از حقیقت هستند دنبال کردن کارهای جهادی در سرما و گرما از سوی دانشجویان اجر بسیار زیادی دارد، البته ارزش فوق‌العاده این کار نباید ما را غافل کند و باید برای رسیدن به نتایج بیشتر تلاش کنیم.

وی با اشاره به لزوم خنثی‌کردن تحریم‌های دشمن و با تأکید بر اینکه دانشجویان جهادی و بسیجی در این تحریم‌ها می‌توانند محور مقابله باشند، خاطرنشان کرد: شاید بگویند اثر چنین کاری کم است اما قطعاً این مدل می‌تواند الگو و موتور محرک باشد.

نقدی با اشاره به اردوهای جهادی دانشجویان در مناطق زلزله زده آذربایجان، اظهار داشت: وقتی که مسئولان و بخش‌های مختلف کشور دیدند که دانشجویان جهادی با دست خالی ساخت و ساز 1800 خانه را تقبل کرده‌اند غیرتشان به حرکت در می‌آید. از این رو قرار است در این هفته نیز تعداد زیادی از این خانه‌ها افتتاح شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصادی ریاضتی نیست، تأکید کرد: در حال حاضر اقتصاد ریاضتی در اروپا دیده می‌شود و این اقتصاد یعنی مردم باید در عین اینکه از خدمات کمتری برخوردار می‌شوند، مالیات بیشتری هم بدهند و این امر باعث شده که مردم اروپا هر روز در خیابان‌ها اعتراض کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه ما از فرمایشات ولایت که تفسیر به روز قرآن و حدیث است سطحی می‌گذریم، افزود: ما باید در صحبت‌های ایشان درباره اقتصاد مقاومتی دقیق شویم.

نقدی بر همین اساس تصریح کرد: براساس صحبت‌های مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی 12 مؤلفه دارد که 6 مؤلفه آن مربوط به اقتصاد کلان و 6 مؤلفه دیگر متوجه مردم است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به 6 مؤلفه کلان اقتصاد مقاومتی ادامه داد: کاهش وابستگی به مواد خام همچون نفت یکی از مطالبات مردم از دولتمردان است.

وی کنترل منابع ارزی و ریالی و نیز توسعه اقتصاد دانش بنیان را یکی از دیگر محورهای کلان اقتصاد مقاومتی بر شمرد و گفت: در مؤلفه‌هایی که مربوط به مردم است می‌توان به فرهنگ کار و تلاش و ارزش دانستن آن اشاره کرد.

نقدی با بیان اینکه امروز در فرهنگ عمومی به کارگران احترام لازم گذاشته نمی‌شود اما با کسانی که پول باد آورده دارند احترام می‌گذارند، یادآور شد: امروز کار به یک ضد ارزش تبدیل شده است و بیکاری و مصرف‌گرایی ارزش دانسته می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه هر ایرانی و هر خانه‌ای باید یک مرکز تولید باشد و از ظرفیت‌ها باید حداکثر استفاده صورت گیرد، خاطرنشان کرد: برخی با یک مقدمه چینی می‌گویند که ما در شعب ابیطالب هستیم در حالیکه پیامبر (ص) در همین شرایط هم تسلیم نشدند.

وی ادامه داد: با وجود این همه امکانات از قبیل زمین، آب و ظرفیت کشور برای 200 میلیون نفر نمی‌توان گفت که ما در شرایط شعب ابیطالب هستیم لذا ما در قرارگاه جهاد اقتصادی درباره این مسائل کار می‌کنیم.

نقدی درباره لزوم توجه به تولید ملی به مسئله افزایش قیمت کالای مرغ اشاره کرد و یادآور شد: در گرانی مرغ ما با محاسبات علمی که صورت دادیم مشخص شد می‌توان یک سوم نیاز کشور را از مرغ خانگی تأمین کرد و این در حالی است که مراکزی که برای جوجه کشی در کشور وجود دارد با یک سوم ظرفیت کار می‌کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از مصرف کالاهای خارجی را از دیگر مولفه‌‌های اقتصاد مردم محور بر شمرد و خاطرنشان کرد: در مردمی کردن اقتصاد برخی اول به دولت نقد می‌کنند در حالیکه اول ما باید یقه خودمان را بگیریم.

وی با تأکید بر اینکه سرمایه‌های مردم به جای رفتن به سوی سکه، ارز و زمین باید به سمت تولید برود، خاطرنشان کرد: ما از گروه‌های جهادی دانشجویی انتظار داریم که به جای خدمات محض به سمت کار عزتمندانه‌تر یعنی خدمات تولید محور بروند تا هم محرومیت‌زدایی صورت گیرد و هم اقتصاد مقاومتی محقق شود.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم قدیانی رئیس سازمان بسیج دانشجویی و سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین از نمایندگان گروه‌های جهادی دانشگاه‌های بزرگ تهران تقدیر کردند.

نماینده‌ گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی خواجه‌نصیر، بقیة‌الله، شاهد، دانشگاه جامع امام حسین (ع)، دانشگاه علوم بهزیستی، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه آزاد واحد غرب، دانشگاه شهید رجایی، دانشگاه آزاد واحد دندانپزشکی، دانشگاه شمسی‌پور، دانشگاه علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد واحد جنوب و شمال، دانشگاه انقلاب اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه شهید عباس‌پور، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه افسری امام حسین، دانشگاه شریف، دانشگا علامه‌طباطبایی، دانشگاه امام صادق، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه سوره و دانشگاه علم و فرهنگ تقدیر به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس،

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =