۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۲
وقتی آگهی ها به سایه می روند

آگهی های مناقصه و مزایده ای که می بایست در روزنامه های سراسری و پرتیراژ منتشر شوند، در روزنامه هایی که شاید اکثر مردم نامی از آن نشنیده اند به چاپ می رسند.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر؛ برخی از ادارات سطح شهرستان پردیس در اقدامی عجیب آگهی های مناقصه و مزایده خود را که انتظار می رود در روزنامه های کثیر الانتشار به چاپ برسانند را در روزنامه هایی منتشر می کنند که شاید بسیاری از ساکنین، فعالان و سرمایه گذاران این شهرستان نامشان را هم نشنیده باشند.

در حالی که در بند «ب» از ماده ۱۳ قانون برگزاری مناقصات که در تاریخ بیست و پنجم فروردین ماه سال ۱۳۸۳ به تصویب رسیده آمده است: فراخوان مناقصه عمومی باید به تشخیص مناقصه گزار از دو تا سه نوبت٬ حداقل در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار کشوری یا استان مربوط منتشر شود.

ماده (۵) آیین نامه مالی شهرداری ها(مصوب ۱۲/۴/۱۳۴۶) نیز اعلام می دارد: در معاملات عمده٬ آگهی مناقصه یا مزایده در دو نوبت به فاصله حداقل یک هفته به تشخیص شهردار در روزنامه رسمی کشور و حداقل یکی از جراید کثیرالانتشار تهران و در صورت وجود روزنامه محلی در یکی از روزنامه های محلی به شرح و شرایط زیر منتشر می شود:

۱ - نوع و میزان کالا با کار. مدت انجام کار - محل تحویل. مهلت قبول پیشنهادات. محل اخذ اسناد مناقصه یا مزایده و تسلیم پیشنهادها. ۲ - دادن سپرده‌ای که از پنج درصد مبلغ کل برآورد کمتر نباشد به صورت نقد یا اسناد خزانه یا ضمانت‌نامه بانکی. ۳ - ذکر این که برندگان اول و دوم و سوم مناقصه یا مزایده هرگاه حاضر به انعقاد قرارداد نشوند سپرده آنان به ترتیب ضبط خواهد شد. ۴ - ذکر این که سایر اطلاعات و جزئیات مربوط به معامله در اسناد مناقصه یا مزایده مندرج است. ۵ - ذکر این که شهرداری در رد یا قبول هر یک از پیشنهادها مختار است. ‌تبصره - مدت قبول پیشنهادها از تاریخ نشر آخرین آگهی در داخله از ۱۰ روز و در خارجه از ۶۰ روز نباید کمتر باشد.

در حالی که همین قانون معاملات عمده شهرداری ها را معاملاتی دانسته که میزان آن پانصد هزار ریال و بیشتر باشد بعید نیست انتظار برود که دستگاهها معاملات میلیاردی خود را بجای انتشار در روزنامه هایی که برخی از فعالان رسانه اصلاً نامی از آن را هم نشنیده اند در روزنامه هایی به چاپ برسانند که پرتیراژ بودن آن برای همه مسجل شده است.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =