به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور صبح امروز در خطبه‌های نماز عید قربان با تاکید بر رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناه اظهار داشت: اگر در جامعه گناهی صورت بگیرد و نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم ما هم شامل کیفر وعذاب آن گناه می‌شویم.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر برای پاکسازی جامعه واجب است و در برابر اعمالی که انجام می‌دهیم پاسخگوهستیم، بیان داشت: قربانی کردن عملی است که خداوند به آن اهمیت زیادی می‌دهد و فرهنگ آن به زمان حضرت آدم بر می‌گردد.

رمضانی‌پور تصریح کرد: در انجام عمل خیر باید سعی کنیم به نحو احسن آن عمل را انجام دهیم و کسانی که از بضاعت مالی بیشتری برخوردار هستند باید توجه داشته باشند که نسبت به قربانی‌های خود هزینه بیشتری صرف کنند و آن را در راه خیر به کار ببرند و دست افراد مستمند و نیازمند را بگیرند.

وی با اشاره به اینکه برکاتی که از قربانی کردن نازل می‌شود، فراوان است و این برکات در آخرت نیز شامل حال ما می‌شود، ابراز داشت: عید سعید قربان و غدیر از اعیاد بزرگ ما مسلمانان است و به ویژه عید غدیر خم برای شیعیان بسیار بزرگ است.

امام جمعه رفسنجان به درس‌های بزرگی که از دو عید می‌گیریم اشاره و خاطرنشان کرد: درس نماز، تزکیه، خودسازی و پرداختن به دیگرسازی و مهم‌تراز همه درس ولایت از مهم‌ترین درس‌هایی است که در مکتب این دو عید بزرگ می‌آموزیم و باید در زندگی خود به کار بندیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =