۲۳ دی ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۹

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری حجت‌الاسلام سید مهدی محمودی در پاسخ به این سئوال که «آیا می‌توان مصیبت از دست دادن پیامبر اکرم (ص) را به‌عنوان آغاز انتخاب و امتحان خواص دینی و سیاسی جامعه اسلامی برشمرد؟» اظهار داشت: رحلت پیامبر (ص) شروع امتحانی برای خواص دینی و سیاسی جامعه اسلامی بود و با رحلت رسول خدا(ص) بحث ولایت‌پذیری در میان اصحاب به میان آمد که عده‌ای به خاطر هوا و هوس‌های ‌‌‌‌دنیوی از این امتحان سر بلند بیرون نیامدند.

مدیر حوزه علمیه امام صادق (ع) ورامین به شخصیت امام علی (ع) و مؤلفه اصلی سرپیچی مردم از سفارش‌های پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت: شخصیت امیرمؤمنان (ع) یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های سرپیچی از سفارش‌های رسول خدا(ص) است که بسیاری از کفار را در این راه به درک واصل کرد.

محمودی یادآور شد: ابراز علاقه رسول خدا (ص) به امیرمؤمنان (ع) و نزول آیات متعددی در شأن این امام همام و همچنین شخصیت خود امام علی (ع) سبب شد تا بعد از رحلت رسول‌الله (ص) کفار با کینه وارد مبارزه عملی با امام علی (ع) شوند و حتی مدافع ایشان یعنی حضرت زهرا (س) را آزار دهند.

وی به سرپیچی‌های مسلمانان از حقیقت دین به‌عنوان یک آسیب اجتماعی اشاره کرد و افزود: افرادی که بصیرت دینی نداشتند بعدها به یک بدعت‌گذار تبدیل شدند و اگر مردم یک جامعه بصیرت دینی داشته باشند به متکبرانی که از دین سرپیچی کرده‌اند تبدیل نخواهند شد.

مدیر حوزه علمیه امام صادق (ع) ورامین ابراز داشت: اسلام از هنگامه تأسیس تا به امروز رو به گسترش بوده و جمعیت مسلمانان هم افزایش قابل توجهی داشته و کتاب آسمانی ما هم عده زیادی را به سوی اسلام دعوت کرده و هر ساله شاهد پذیرش اسلام از سوی عده کثیری از مردم بلادهای غربی به اسلام هستیم که این بیانگر بعد عظیم ظرفیت دین اسلام در جهان است.

این مسئول افزود: توهین به مقدسات اسلامی به ویژه ساحت پیامبر مکرم اسلام (ص) بیانگر ترس عجیب دنیای استکبار از بیداری اسلامی است به سبب اینکه دین اسلام می‌تواند جهان را دگرگون ساخته و به معرفت دینی دعوت کند.

وی در پایان اذعان داشت: اگر مردم ما از تاریخ صدر اسلام عبرت بگیرند و نگاه کوتاهی به سرنوشت کسانی که از ولایت تبعیت نکردند و در جهل ماندند، بیاندازند خواهند دید که با ولایت و بصیرت دینی می‌توان مشکلات را حل کرد و به آرامی زندگی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =