مردم پیشوا با تاسی از حضرت ابوالفضل(ع) برای دفاع از ولی زمان خود قیام کردند

امام جمعه شهرستان اشتهارد گفت: مردم پیشوا با تاسی از فداکاری‌های حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام برای دفاع از حسین زمان خود سینه سپر کردند و تمام سختی و گلوله را به جان خریدند و کفن‌پوش برای دفاع از حریم خود رفتند و بسیار شایسته است که این علم در سفرهای استانی ابتدا روانه پیشوا شده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ولد بیگی امام جمعه شهرستان اشتهارد که سال‌های گذشته امام جمعه شهرستان مهران و خدام زوار امام حسین علیه‌السلام بوده است در مراسم ورود پرچم حرم حضرت عباس علیه‌السلام به صحن مطهر حضرت جعفربن موسی الکاظم علیه‌السلام با اشاره به نقش والای حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام اظهار داشت: چنین نقل می‌کردند که عالمی وجود پیامبر را در رویا دید و حضرت فرمود صلوات خواجه نصیر را برای من بخوان و پس از این‌که صلوات مخصوصه خوانده  شد پیغمبر فرمود جایی از این صلوات خوانده نشده است وآن نام حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام است.

وی گفت: درست است که بر شکوه حضرت علی علیه‌السلام و اهل بیت علیهم‌السلام صلوات فرستاده میشود اما بر فداکاری حضرت عباس علیه‌السلام هم باید صلوات فرستاده شود.

امام جمعه اشتهارد با بیان تنها مفهوم شعر منسوب به امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه الشریف عنوان کرد: بعید نیست شخص دیگری مثل امام حسین علیه‌السلام زاده شود اما محال است که شخصی مثل حضرت ابوالفضل علیه‌السلام به‌عنوان برادری برای او باشد.

وی افزود: راه‌های رسیدن به خدا به دو طریق است، عده‌ای سالک هستند و راه خدا را منزل به منزل طی می‌کنند از توبه به تسلیم می‌رسند و عده‌ای دیگر به‌صورت جهشی به خدا می‌رسند و در حقیقت خداوند اورا با خود می‌برد.

حجت‌الاسلام ولد بیگی با اشاره به این‌که رفتن پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله وسلم به معراج و رفتن حضرت موسی علیه‌السلام به میقات به‌صورت جهشی بوده است، بیان داشت: به قول عرفا قرار گرفتن در راه خدا به صورت جهشی  زمانی است که انسان در ظلمت و وحشت و با افکار پیچیده راه را گم کند و ناگهان جرقه‌ای از آسمان زده شود و ناگاه راه را پیدا کند.

وی با اشاره به سخنان آیت‌الله بهاء‌الدینی که گاهی اوقات مبداء امیال انسان عوض می‌شود، گفت: شخصی که تا کنون تفریحاتش سفر به کشور خارجی بوده  و هیچ میلی به شرکت در مجلس امام حسین علیه‌السلام نداشته ناگاه جرقه‌ای در درون او زده می‌شود و مبداء امیال او عوض می‌شود که این جذبه‌ای است که در سحر ایجاد می‌شود.

امام جمعه اشتهارد افزود: حضرت یعقوب علیه‌السلام زمانی که میخواست برای بچه های خود دعا کند سحرگاهان که لحظه اجابت دعا است برای فرزندان خود دعا میکرد چرا که سحر لحظه اجابت دعا است؛سحر اختصاص به امام عصر دارد و اگر چشمت هم باز نباشد و غافل نمانده باشی از عنایات امام عصر بهره‌مند می‌شوید.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: قاعده و قانونی ندارد و هرکس هنگام سحر بیدار شود از فضل خداوند بهره‌مند می‌شود؛ شاید آن که عمری عبادت خدا کند ممکن است از فضل الهی بهره‌مند نشود و اما امثال حر که مشمول نفرین اهل‌بیت علیهم‌السلام بودند فضل الهی نصیبشان شد و لحظه آخر راه خود را پیدا کردند.

حجت‌الاسلام دکتر ولد بیگی افزود: درک اعمال نباید انسان را مغرور کند واعمال خیر بزرگ است که تکبر می‌آورد؛ کارهای کوچک مانند کمک به یتیمان و در خدمت پدر و مادر بودن و یتیم را کمک کردن چون به حساب نمی‌آید سبب نزدیک شدن انسان به خدا  می‌شود.

امام جمعه اشتهارد با بیان سخن امام خمینی (ره) در ارتباط با شهید طیب رضایی عنوان کرد: وقتی خبر دستگیری امام خمینی (ره) به گوش طیب رضایی رسید، طیب بازار تهران را بست و ماموران حکومت او را دستگیر کردند و شکنجه‌های فراوانی دادند که اعتراف کند که از امام خمینی (ره) برای انجام این ماموریت پول گرفته است اما او گفت «به خاطر جدش این کار را کردم».

وی افزود: در زمان حکومت ستم‌شاهی زمانی که کسی جرات نمی‌کرد نام امام خمینی (ره) را بر زبان بیاورد و کسانی در تنگنا قرار گرفتند و از خفقان آن زمان به تنگ آمده بودند بعد از دستگیری امام خمینی(ره)، مردم پیشوا برای دفاع از ولی فقیه خود آن حرکت عظیم را به راه انداختند و کفن‌پوش به سمت تهران حرکت کردند.

حجت‌الاسلام دکتر ولد بیگی با اشاره به مسئولیت‌پذیری حضرت علی علیه‌السلام در زمان حکومت خود اظهار داشت: امام علی علیه‌السلام بعضی از ظهرها برای برطرف کردن مشکلات مردم در گرمای ظهر در کوچه می‌ایستاد و برای حل مشکلات مردم لحظه غفلت نمی‌کرد.

وی با اشاره به این‌که امام عصر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف برای قیام خود مانند حضرت ابوالفضل علیه‌السلام می‌خواهد، گفت: تنها کسی که لبیک گوی امام حسین علیه‌السلام بود، حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام بود و وقتی امان‌نامه آوردند پس داد و گفت باید مدافع امام زمان خود باشم. امام جمعه اشتهارد بیان داشت: امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه الشریف افرادی را می‌خواهد که اهل تسلیم باشند و تصدیق و تند بادهای روزگار او را جدا نکند و وفادار و خیرخواه باشد و کوتاهی نکند و مدافع حریمش در زمان سختی باشد.

وی با اشاره به فداکاری و غیرت عباس‌گونه مردم شهرستان پیشوا در دفاع از ولی زمان خود، افزود: مردم پیشوا با تاسی از فداکاری های حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام برای دفاع از حسین زمان خود سینه سپر کردند و تمام سختی و گلوله را به جان خریدند و کفن‌پوش برای دفاع از حریم خود رفتند و بسیار شایسته است که این علم در سفرهای استانی ابتدا روانه پیشوا شده است.

حجت‌الاسلام دکتر ولد بیگی در پایان تصریح کرد: این علم حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام که علم پشتیبانی است در هر شهری به‌دست امام جمعه آن شهر سپرده می‌شود تا با تاسی از امام جمعه کسی به انحراف کشیده نشود و امشب این علم به‌دست امام جمعه پیشوا که شخصی تلاشگر و پیگیر و عطوف و به‌عنوان الگو برای ائمه جمعه است، سپرده شده است.

انتهای پیام/

  انتهای پیام/*

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =