فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: ورزش زورخانه ای در شخصیت‌سازی و رشد معنوی انسانها تاثیر بی بدیلی دارد که با دارا بودن برخی ویژگیهای خاص از بازی‌های بومی و محلی سراسر جهان متمایز شده است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از  دیمه نیوز ، “ابوالقاسم مهری” نماینده عالی دولت در شهرستان و  برخی از مسؤولان شهرستان فیروزکوه به صورت سر زده از زورخانه “پوریای ولی” شهرستان فیروزکوه بازدید و با ورزشکاران این رشته دیدار کرد.

در این دیدار فرماندار فیروزکوه گفت: ورزش های زورخانه ای در شخصیت‌سازی و رشد معنوی انسانها تأثیر فراوان دارد.

وی افزود: علاقه‌مندی ایرانیان به جوانمردی، پهلوانی، امانت‌داری و راستی و درستی موجب دوام یکی از آثار درخشان باستانی ایران یعنی زورخانه و ورزش باستانی شده است.

مهری تصریح کرد: جایگاه زورخانه در پرورش شایسته‌ترین خصایص انسانی همانند جوانمردی، گذشت، ایثار، فداکاری، حس نوع‌دوستی و مبارزه با ظلم و جهل، رعایت اصول اخلاقی و فضایل انسانی و مبارزه با ظلم و جهل است.

فرماندار شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه آموزه‌های اخلاقی را در یکایک اعمال این ورزش باستانی می‌توان مشاهده کرد، بیان داشت: احترام به پیشکسوت، رعایت اصول اخلاقی، دعا خواندن، رسیدگی به امور افرادی که نیاز به کمک دارند و تشویق ورزشکاران به ادب و نزاکت در کنار پرورش جسمی از ویژگی‌هایی بارز این ورزش سنتی است.

وی ناکید کرد: این مشخصه ها ورزش باستانی را نه فقط از سایر بازی‌های بومی و محلی ایران، بلکه از بازی‌های بومی و محلی سراسر جهان متمایز می کند.

در این جلسه ورزشکاران این رشته با انجام حرکات نرمشی، تخته شنا، میل، کباده و حرکات چرخش انفرادی به اجرای برنامه پرداختند.

در ادامه فرماندار و مسؤولان حاضر پس از  استماع برخی از مشکلات این زورخانه، به بررسی و پاسخگویی پرداختند.

در پایان با حضور مسؤولان از ورزشکاران حاضر در مراسم با اهداء لوح تقدیر و جوایز تقدیر شد. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =