نخستین برنامه تصویری «پاراگراف»، روز گذشته در سایت «سیمافکر» منتشر شد. این برنامه شامل گفت‌وگویی با «عطاءالله بیگدلی» با عنوان «تأملی در انسان‌شناسی دینی است» که به نقد نظریه‌های فطرت از جمله نظریه فطرتِ شهید مطهری(ره) می پردازد.

به گزارش سرویس فرهنگی آفتاب ری؛ نخستین برنامه تصویری «پاراگراف»، روز گذشته در سایت «سیمافکر» منتشر شد. این برنامه شامل گفت‌وگویی با «عطاءالله بیگدلی» با عنوان «تأملی در انسان‌شناسی دینی است» که به نقد نظریه‌های فطرت از جمله نظریه فطرتِ شهید مطهری(ره) می پردازد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه «سیمافکر»، «پاراگراف»، برنامه‌ای تصویری و ماهانه است که قصد دارد به بازتاب ایده‌های شاذ و تازه در حوزه اندیشه و علوم انسانی بپردازد. در هر شماره پاراگراف، ایده یکی از نخبگان علوم انسانی در فرصتی بیست‌دقیقه‌ای مطرح می‌شود. البته منظور سازندگان «پاراگراف» از نخبگان علوم انسانی، نه استادان با سابقه و به‌ نام علوم انسانی، بلکه استادان یا نخبگان جوانِ عرصه علوم انسانی است و معیار انتخاب این نخبگان، مکتوب‌ بودن ایده‌های آن‌هاست.

عطاءالله بیگدلی، دانش‌آموخته مقطع دکترای معارف اسلامی و حقوق خصوصی از دانشگاه امام صادق(علیه‌السلام) است که در رساله کارشناسی ارشد خود، به انسان‌شناسی دینی و نقد نظریه‌های فطرت در این حوزه از جمله نظریه فطرت پرداخته است.

این مدرّس دانشگاه در شماره اولِ «پاراگراف»، از ایده جدید خود در مقابل نظریه فطرت می‌گوید. او با نقد نظریه‌های غالبِ فطرت به‌ویژه نظریه فطرت شهید مطهری(ره)، تلاش می‌کند الگوی تازه‌ای را برای فهم و تحلیل انسان و جامعه ارائه داده و بر این اساس، امکان‌های جدیدی را پیش‌روی سیاست‌گذاریِ جامعه قرار دهد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده و دریافت نخستین شماره «پاراگراف» به سایت «سیمافکر» به نشانی www.simafekr.tv مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =