پارس سگهای ولگرد لالایی شبانه کودکان پردیس + تصاویر

جولان سگهای ولگرد در سطح شهرستان پردیس مشکلاتی را برای ساکنین این شهرستان بوجود می آورد.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، اتلاف سگهای ولگرد در سطح شهرستان پردیس طبق دستورالعمل کنترل جمعیت سگهای ولگرد متوقف شده و جولان سگهای ولگرد در سطح شهرستان پردیس نه تنها مشکلات امنیتی بلکه مشکلات بهداشتی نیز بوجود می آورد.

طبق این دستورالعمل می بایست ستادی شهرستانی تشکیل شده و تحت نظارت فرمانداری شهرستان نسبت به انجام این مهم اقدام نماید که متاسفانه هنوز اقداماتی از این ستاد مشهود نیست هرچند شنیده ها حاکی است که مسئولین امر دست به کار شده و یک قطعه زمین برای اجرای این دستورالعمل در نظر گرفته اند. اما نمی توان به این حد قناعت کرد و نیاز به پیگیری بیشتر و سریعتر موضوع کاملاً محسوس است.

نارضایتی از تردد این حیوانات در سطح معابر عمومی تا اندازه ای شدت گرفته که توانسته خود را نقل مجالس مجازی کرده و تقریباً هر روزه در شبکه های اجتماعی در این خصوص گفتگو شود.

سایت بهداشت محیط ایران آورده است: دستورالعمل کنترل جمعیت سگهای ولگرد،که در ستاد مرکزی کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان در سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تصویب شد، از سوی مهندس نیکزاد معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهردای ها و دهیاری های کشور جهت اجرا از سوی شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور به استانداری ها ابلاغ شده است. دستورالعمل کنترل جمعیت سگهای ولگرد پس از حدود یک سال جلسات و بحث و تبادل نظر نمایندگان سازمانهای عضو ستاد مرکزی کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان که به میزبانی دفتر هماهنگی خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برگزار شد، بهمن ماه ۸۷ به تصویب رسید. اهداف تهیه این دستورالعمل عبارتست ازکنترل بیماریهای قابل انتقال بین حیوان و انسان از طریق شناسایی کانون تجمع سگهای ولگرد و کنترل جمعیت آنها با انتخاب روش مناسب و ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی درخصوص رعایت اصول بهداشتی در مواجهه با حیوانات مزاحم( با الویت سگ‌های ولگرد ). مهمترین معضلات و مشکلات ناشی از افزایش جمعیت سگهای ولگرد، شیوع بیماریهای قابل انتقال بین حیوان و انسان ، افزایش آن در جمعیت دامی و انسان و انتقال بسیاری از بیماری‌ها از سگ به انسان می‌باشد و از جمله مهمترین آنها می‌توان به بیماریهایی نظیر هاری، کیست هیداتیک، سالک، کالاآزار، لاروهای مهاجر احشایی بروسلوز و لپتوسپیروز اشاره نمود که برضرورت اجرای دستورالعمل کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد بیش ازپیش تاکید می ورزد.

نشریه جام جم نیز در مطلبی آورده است، جاوید آل داوود، رئیس انجمن حمایت از حقوق حیوانات در این باره به جام‌جم می‌گوید: جمع‌آوری سگ‌های ولگرد از وظایف وزارت کشور است که اجرای آن به شهرداری‌ها سپرده شده، نکته اینجاست که در اجرا و تصمیم‌گیری ظاهرا هماهنگی وجود ندارد.

آل داوود ادامه می‌دهد: دستورالعمل زنده‌گیری سگ‌های ولگرد سال ۸۷ تصویب شده و وزیرکشور وقت نیز آن را به شهرداری‌ها ابلاغ کرد، اما فقط دو استان این مصوبه را اجرا کردند.

  • سگ ولگرد
  • سگ ولگرد
  • سگ ولگرد
  • سگ ولگرد
  • سگ ولگرد
  • سگ ولگرد
انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =