پافشاری ایران بر فعالیت صلح آمیز هسته‌ای برگرفته از سیاست علوی است/ شکست جمهوری اسلامی شدنی نیست

امامان جمعه شهرستان های استان تهران در خطبه های این هفته نماز جمعه بر حل مشکلات اقتصادی کشور با تکیه بر توان داخلی تاکید کردند و گره زدن مشکلات به مذاکرات هسته ای را آب در آسیاب دشمن ریختن عنوان کردند.

به گزارش سرویس سیاسی تهران نیوز؛ امامان جمعه شهرستان های استان تهران در خطبه های این هفته نماز جمعه بر حل مشکلات اقتصادی کشور با تکیه بر توان داخلی تاکید کردند و گره زدن مشکلات به مذاکرات هسته ای را آب در آسیاب دشمن ریختن عنوان کردند.

در ادامه مشروح خطبه های نماز جمعه شهرستان های استان تهران را ملاحظه می فرمائید.

تهران - آیت‌الله امامی‌ کاشانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته تهران ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر و نیز یازدهم اردیبهشت، روز کارگر، به ارزش و جایگاه کار و سرمایه‌گذاری در آیات و روایات اشاره کرد و گفت: کار، تولید و سرمایه‌گذاری عبادت است و کسی که کار می‌کند، عبادت می‌کند. البته کسانیکه سرمایه دارند و کار می‌کنند باید به عبادت بودن عمل‌شان توجه کنند.

وی با بیان اینکه در حدیثی که از شیعه و سنی نقل شده، آمده است که پیامبر اسلام(ص) برای کارگران ارزش خاصی قائل بود و دست کارگران را می‌بوسید، افزود: این نکته ارزش کار را نشان می‌دهد، اما عزیزان بدانید. کار، کاری است که واقعا خداوند آن را بپسندد.

امام جمعه موقت تهران همچنین در ادامه، اظهار داشت: یکی از بیان‌ها در رابطه با ایمان که بهترین بیان است این است که اگر ظاهر ایمان است، باطن هم ایمان باشد. به‌طوریکه اگر می‌گوییم کار، راستی، حساب کار، نوع کار، جنس کار و ظرافت کارمدنظر قرار گیرد و انسان فکر، تأمل و تدبیر به کار ببرد و کار را خوب از آب در بیاورد.

آیت‌الله امامی‌کاشانی با تأکید بر اینکه سرمایه‌داران سرمایه‌هایشان را به بیرون نفرستند و این سرمایه را در داخل خرج کنند، گفت: سرمایه‌داران سرمایه‌هایشان را داخل خرج کنند و ببینند که چه ارزشی دارد که انسان از راه کار به خانواده پول دهد، نه از راه رشوه و جنس قاچاق؛ این چه مال‌ها و چه خوراک‌هایی است؟ با کمال تأسف باید بگویم که زنان و فرزندان، اگر همسران و پدران شما از جنس قاچاق و رشوه استفاده می‌کنند، آنها را نهی کنید. اگر هم بگوید که به شما مربوط نیست، با آنها بحث نکنید. اما بگویید، گفتن اثر دارد، شاید که روزی پشیمان شود.

وی در ادامه خطاب به پدران و کسانی که از راه رشوه و جنس قاچاق و پول‌های غلط و باطل ثروت‌هایشان را زیاد می‌کنند، افزود: به شما می‌گویم که قبل از اینکه در گودال قبر بخوابید، توبه و استغفار کنید.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با تأکید بر اینکه اثر دوم کار این است که بنیه کشور را تقویت می‌کند، اظهار داشت: بنابه فرموده رهبر عزیز انقلاب، تولید کلید مشکلات کشور است. راه حل آن در کشور است، نه در لوزان، نیویورک و مذاکرات؛ گرچه نقش دارد و جدا هم نقش دارد، اما نکته مهم این است که حرکت ملت ایران و کشور براساس اقتصاد سالم و نجات از مشکلات به دست خودِ ماست.

آیت‌الله امامی‌کاشانی در همین زمینه، تصریح کرد: تولید و فعالیت‌های تولیدی موجب اقتدار کشور می‌شود و ضمنا برای تیم مذاکره‌کننده پشتوانه بوده و موجب می‌شود که دشمن و کسانیکه در مقابل هستند به یاوه‌گویی و یاوه‌سرایی نیفتد و کلمات پوچ و بی ربط نزنند؛ وقتی که اقتصاد چنین باشد، تیم مذاکره‌کننده می‌تواند محکم صحبت کند و کشور هم کشوری است که با این همه برنامه‌ها، صحنه‌ها و توطئه‌های دشمن، واقعا ملت باید محکم روی پایش بایستد.

وی با بیان اینکه ملت ما شعور و درکی و نور و معنویتی که دارند، نمی‌گذارند که دشمن بر کشور چیره و مسلط شود، افزود: مهم این است کشور روی پای خودش بایستد و می‌تواند با عزت و اقتدار و استحکام و فقر و بیکاری را از بین ببرد که این استفاده از تولید داخلی است. دولت که یکی از مصرف‌کنندگان است و نیز دیگران و همه بر خودشان تحریم کنند، مگر در جاهایی که ضرورت اقتدا می‌کند، آن یک چیز جدایی است و آن هم باید با نظارت دولت باشد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه باید ارزش تولید در جامعه باور شود، اضافه کرد: باید باور کنیم که سرمایه‌گذاری و تولید داخلی ارزشمند است، باید باور کنیم که مصرف خارجی غلط است، اینها باور می‌خواهد، ای کسانیکه ایمان آوردید، این باور را تصدیق کنید، همه این باورها در ایمان‌هاست که این باور تصدیق می‌خواهد.

آیت‌الله امامی کاشانی در بخش دیگری از سخنانش به سالروز شهادت استاد شهید مطهری و روز معلم اشاره کرد و گفت: استاد شهید مطهری گرچه از نظر فکر، ذوق، استعداد و ابتکار علمی کم نظیر بود، اما یکی از ویژگی‌های او این بود که به علم باور و ایمان داشت. این ایمان و باور ایدئولوژی به نوشتن کتاب‌هایی برای نسل جوان منجر شد. این باور او بود؛ معلمین و استاتید ما هم باید این چنین باشند و به کتاب، کلاس و شاگردان و رشد بچه‌ها ایمان داشته باشند.

وی در ادامه سخنانش درباره وقایع یمن گفت: به جهان استکبار و دولت‌ها نمی‌گویم، برای اینکه فایده‌ای ندارد. اما فقط به ملت عربستان و همسایه‌هایش می‌گویم که مگر شما مسلمان نیستید؟ قرآن می‌گوید: آمنوا، جای این آمنوا کجاست؟ وقتی هواپیما کمک دارویی و غذا می‌برد، جلوی آن را می‌گیرند و فرودگاه صنعا را بمباران می‌کنند. ملت عربی چرا سکوت می‌کنید؟ شما در این گناه شریک هستید. شما قرآن می‌خوانید و مسجد می‌سازید. به قرآن عمل کنید. اگر بدانند که ملت‌ها با آنها مقاومت می‌کنند، نمی توانند چنین جنایت هایی را مرتکب شوند.

"شما خودتان در هر جایی و در هر کوچه و خیابانی 5، 10 مسجد می‌سازید و قرآن می‌خوانید و حفظ می‌کنید، به قرآن و دین عمل کنید، اگر به دین عمل کنید، اینها نمی‌توانند این جور در دنیا عربده بکشند، اگر بدانند ملت‌ها با آنها مقابله کنند، نمی‌توانند این چنین جنایت کنند و ملت چه سوریه و در بعضی جاها مثل فلسطین و مخصوصا در یمن مردم را به خاک و خون بکشند."

امام جمعه موقت تهران همچنین در خطبه‌‌های اول نماز جمعه این هفته تهران همچنین ضمن سفارش خودش و نمازگزاران به صبر و تقوا، گفت: پیغمبر اکرم(ص) سیره و روشی داشت که سیره او برای تمام بشریت تابلوی بسیار با عظمتی است که جامعه بشریت را به خیر دعوت می‌کند.

آیت‌الله امامی‌کاشانی با بیان اینکه حضرت علی(ع) تابلویی از پیامبر اکرم بود، افزود: آنچه پیامبر اکرم(ص) داشت و تمام ارزش‌ها در اوست به طور کامل در ایشان نیز منعکس بود.

وی در ادامه با بیان اینکه حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه همه مؤمنان و پیروانش را به وفای به عهد سفارش می‌کند، گفت: اینکه کارمندان دیر سر کار خود حاضر شوند و بگویند که حقوق من کم است و به اندازه حقوقم کار می‌کنم، درست نیست، شما با دولت قرار و عهد بسته‌اید؛ باید توجه کنیم که به سراغ لقمه حرام نرویم و به عهد وفا کنیم، عهد در روز قیام به صورت زیبا مجسم می‌شود و خداوند از او درباره رفتار ما با آن سؤال خواهد کرد.

امام جمعه موقت تهران همچنین، تصریح کرد: حضرت علی(ع) خطاب به مالک اشتر می‌فرماید که در قرارداد با دشمن غفلت نکن و حسن ظن نداشته باش و با صبر قرارداد بنویس، همچنین ایشان در جای دیگری می‌فرمایند که عبارات قرارداد را چند پهلو ننویس که راه فرار باز باشد.

آیت‌الله امامی‌کاشانی در ادامه، افزود: آنانکه اسلام را تحقیر می‌کنند و آنهایی که کاریکاتورهایی درباره پیامبر اکرم(ص) می‌کشند و می‌خواهند جوان‌های ما را فریب دهند، بشنوند و ببینند و حقوق‌دانان دنیا بدانند که حضرت امیر(ع) می‌گوید که اگر با دشمن قرارداد بستی جانت را در کف دست بگیر و به عهدت وفا کن و مراقب باش که با دشمن قرارداد می‌بندی، دشمن گاهی می‌خواهد غافگیرت کند و مراقب باش که غافلگیر نشوی، با احتیاط، صبر و آرامش قدم بردار و با آرامش و صبر قرارداد بنویس، البته به لطف خدا تیم مذاکره‌کننده ما چنین است.

وی ادامه داد: حضرت امیر(ع) در جای دیگری خطاب به مالک اشتر می‌‌گوید که عهدت را نشکن و وقتی پیمان با دشمن می‌بندی بدان که خدا پیمان را قرار داده که جامعه بشری در آرامش زندگی کند، به این پیمان عمل کند و تدلیس نکن و پیمانی نبند که عباراتی چند پهلو داشته باشد، حقوقدانان بشر! کجا این حقوق و حرف را پیدا می‌کنید که منادی اسلام بگوید که این عهد بین هر کس هست، باید عمل شود، چون رحمتی برای جوامع بشری از سوی خداست، و وقتی الفاظ را به کار می‌بری دنبال الفاظ چند پهلو نرو تا بتوانی روزی فرار کنی، بلکه الفاظت روشن، محکم و با تدبیر و با حساب باشد و روی آن بایست.

امام جمعه موقت تهران در ادامه، تصریح کرد: حضرت امیر(ع) خطاب به مالک می‌گوید که اگر با مشورت تدبیر کردی و با دشمن قرارداد بستی و بعد فهمیدی که این قراردا د به ضرر است، اگر هم به ضرر است این عهد را نشکن، برای اینکه وفای به عهد کنی بهتر از این است که این عهد را بشکنی و بساط عدل و آرامش را بر روی زمین به هم بریزی.

آیت‌الله امامی کاشانی همچنین در ادامه، اظهار داشت: ای کسانیکه با تیم مذاکره ما صحبت می‌کنید و می‌گویید که ما ایمان و اعتماد نداریم؛ این فکر اسلام و سیاست علوی است، منادی سیاست علوی جمهوری اسلامی است، منادی این سیاست رهبری فقاهت و عدل است، دولت، دولتی بر این اساس است، تیم مذاکره‌کننده ما پایه‌اش همین است، پس بنابراین بی اعتمادی به خودِ شماست، شما چنین می‌کنید، اعمال‌تان هم در دنیا معلوم است، روش شما در هر کجا روشن است که چه می‌کنید و چگونه به هم می‌ریزید و چه کارهایی در دنیا می‌کنید.

وی در ادامه، افزود: آن وقت شما جمهوری اسلامی را متهم می‌کنید که ما اعتماد نمی‌کنیم و اعتماد ما را جلب کنند! اگر جمهوری اسلامی گفت براساس "ان‌پی‌تی" قراردادی هست و همان اندازه است، روی آن ایستاده‌ایم و بر همین اساس هستیم و سلاح هسته‌ای نداریم؛ این تفکر و منطقش است، این دین و سیاست علوی است که دارد، اما شما نه سیاست‌تان دینی و مسیحی نیست، متأسفانه انسانی هم نیست، این کمال تأسفی است که می‌بینیم کنگره آمریکا مصوبه می‌گذراند که عراق به سه دسته شیعه، سنی و کُرد تقسیم شود، البته ملت عراق ملتی هوشیار هستند.

امام جمعه موقت تهران در پایان با تأکید بر اینکه ملت عراق بیدار، منسجم و مسلمان هستند، خاطر نشان کرد: این ملت براساس فتوای مرجعیت کشور عمل می‌کنند، این ملت توی دهن کنگره می‌زند، انشاء‌الله استکبار این آروزویی که برای کشورهای اسلامی دارد را به گور خواهند برد.

 

فیروزکوه - حجت الاسلام عبدالله اسماعیلی روز جمعه در خطبه های نماز عبادی- سیاسی، وحدت آفرین و دشمن شکن جمعه این هفته شهرستان فیروزکوه در محل مسجد جامع این شهر با توصیه به تقوای الهی و دوری از معصیت، گناه و نافرمانی خداوند، مناسبت های گذشته و پیش رو از جمله روز شوراها، روز جهانی کار و کارگر و هفته بزرگداشت مقام معلم را تبریک گفت.

وی در ادامه با تبریک فرا رسیدن سالروز تولد امام علی(ع) اظهار داشت: امام علی(ع) از شخصیت جامع الاطرافی برخوردارند که حتی علمای بزرگ اهل سنت در برابرشان زانو زده و زبان به اعتراف گشوده اند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان فیروزکوه تاکید کرد: آنچه امروز نیاز مبرم جامعه اسلامی است همانا وحدت و اتحاد، کنار گذاشتن تفرقه و حرکت حول یک محور است و بایستی در این راه رفتار، کردار و گفتار خود را با ولی فقیه که در راس حکومت قرار گرفته است هماهنگ نماییم.

وی گفت: نگاهی به سیره امیرالمؤمنین (ع) نشان می دهد که آن حضرت یگانه پرچمدار پیام وحدت و اتحاد در عصر خود و تمامی اعصار بودند که نمونه بارز آن ۲۵ سال خانه نشینی و سکوت ایشان است.

وی ابراز امیدواری کرد؛ آحاد مسلمانان با مطالعه زندگی و شخصیت مولای متقیان رفتار، منش و کردار ایشان را در لحاظ کردن مصالح اسلام و مسلمین مورد توجه و عنایت قرار داده و با الگو برداری از ایشان به حفظ دستاوردهای اسلام ناب محمدی در همه اعصار بیندیشند.

حجت الاسلام اسماعیلی بیان کرد: نامگذاری سالروز میلاد باسعادت امیرمؤمنان امام علی(ع) به روز پدر حاکی از ارزش والا و بالای منزلت پدران خانواده ها است.

وی تصریح کرد: نظام مقدس اسلامی به برکت وجود پدرانی شکل گرفته که نان حلال بر سر سفره ها آوردند و فرزندانی شایسته در جای جای این مرز و بوم مقدس پرورش دادند.

امام جمعه شهرستان فیروزکوه در ادامه با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم، به گلایه معلمان جامعه از تنزل یافتن جایگاه شان اشاره کرد و افزود: معلمان انسان هایی شریف و عزیز جامعه اند که خداوند متعال در جای جای کلام الله مجید مستقیم یا غیرمستقیم به آنان اشاره کرده است.

وی همچنین با اشاره به پشت سر گذاشت روز شوراها، تصریح کرد: شوراهای اسلامی در سراسر شهرستان فیروزکوه پا به پای فرماندار و مسئولان زحمتکش شهرستان در کار جدی اند و با هیچ کس مماشاتی ندارند.

حجت الاسلام اسماعیلی بطور نمونه با اشاره به اجرایی شدن عملیات گاز رسانی به منطقه زرین دشت شهرستان، خاطرنشان کرد: مطابق وعده مدیرعامل شرکت گاز استان، تا پایان سال ۹۴ تمامی روستاهای شهرستان فیروزکوه نیز از نعمت گاز برخوردار می شوند.

وی در خاتمه از تشریک مساعی و مشارکت فرماندار، آحاد آتش نشانان، شهرداری های فیروزکوه، ارجمند و شهرهای آبسرد و پردیس در اعزام خودروهای آتش نشانی به منظور اطفای حریق گسترده در شهرک صنعتی علیدره در چهارشنبه گذشته تقدیر و تشکر کرد.

 

جوادآباد- حجت الاسلام سید حسین حسینی امام جمعه جوادآباد در خطبه های نماز جمعه این هفته جوادآباد گفت: حضرت علی(ع) می فرماید کسی به حقیقت ایمان و کمال نمی رسد مگر اینکه خواسته های دین را بر خواسته های خود مقدم بداند.

وی ضمن بیان اینکه اگر انسان با تقوا شد و در دوراهی دین و نفس قرار گرفت به سمت دین حرکت می کند خاطر نشان کرد: می توان حدود صد صفت و خصوصیات مهم از حضرت علی(ع) پیدا کرد زیرا تمام مراحل و سطوح مختلف اجتماعی و شغلی از رهبری تا کارگری در زندگی حضرت علی بوده است و در همه این موارد نمونه بوده است.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: همه خود را مدعی دوستداری امام علی(ع) و فرزندانش می دانیم پس باید خصوصیات این بزرگواران را بشناسیم و آن را در زندگی روزمره خود اجرا کنیم زیرا اگر اینگونه نشود نمی توانیم در زندگی خود آنگونه که اسلام خواسته است پیش برویم.

امام جمعه جوادآباد افزود: جهاد و شجاعت حضرت علی(ع) یکی از خصوصیت های بسیار بارز ایشان است، از سوی دیگر نزد دوست و دشمن معروف است که امیرالمومنین سیدالمجهادین است.

پدر معنوی جوادآباد خاطر نشان کرد: آن حضرت در جهاد با نفس نیز پیشگام بودند و این حرکت ها و تلاش ها برای این بود که ما درس عبرت بگیریم.

امام جمعه جوادآباد ضمن بیان اینکه پیامبر(ص) از جهاد با نفس به عنوان جهاد بزرگ یاد کردند گفت: متاسفانه می بینیم در کشور برخی از افراد نتوانستند در این مرحله جهاد کنند و عقب گرد داشتند.

حجت الاسلام حسینی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته جوادآباد ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی خاطر نشان کرد: ۱۵رجب سالروز وفات حضرت زینب(س) است، ایشان تمام قد در خدمت ولایت و امامش بود که مشاوره و دلگرمی بسیار خوبی به امام حسین در صحنه کربلا دادند و بعد از کربلا نیز اسارت با آن همه مشکل را تحمل کرده و خطبه فوق العاده ای خواندند که باعث از بین رفتن حکومت جور زمان خود شدند.

وی ضمن بیان اینکه باید فرصت اعتکاف را قدر بدانیم زیرا مشخص نیست که خداوند به ما عمری می دهد که بتوانیم به این فرصت ها برسیم یا نه خاطر نشان کرد: خدا به پیغمبر(ص) دستور می دهد که با خود و خدای خود خلوت کن و قدری به خود و خدا بپرداز.

پدر معنوی جوادآباد اظهار کرد: هر کسی که خودش نمی تواند در این مراسم خدایی شرکت کند دیگران را برای رفتن به این مراسم الهی تشویق کند تا در این ثواب شریک باشد.

امام جمعه جوادآباد ضمن بیان اینکه روز کارگر را به همه کارگران تبریک می گوییم خاطر نشان کرد: باید بدانیم که پیامبر(ص) دست کارگر را می بوسید، تکلیف مسئولین مشخص است که باید با کارگر برخورد کنند.

حجت الاسلام حسینی خاطر نشان کرد: مسئولین بخش ما باید کارگران را درک کنند و فرمایشات کاربردی رهبری را اجرا کنند، باید تمام توان را برای رسیدن به رضایت کارگران انجام دهیم تا خواسته های کارگران با احترام رسیدگی و برطرف شود تا جایی که دست کارگر را ببوسند زیرا پیامبر(ص) این کار را انجام دادند.

وی ضمن اشاره به فرمایشات رهبری در جمع کارگران افزود:مسئولین این فرمایشات معظم اله را باید در بخش جوادآباد اجرا کنند زیرا این دستورات برای مسئولین بخش جوادآباد واجب الاجرا است.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: آمریکا از اول انقلاب ما را تحریم کرده است و مردم ایران اسلامی نیز برای رضای خدا تحمل می کنند، رهبر نیز فرمودند که کلید حل مشکلات ما در لوزان و ژنو و نیویورک نیست بلکه در داخل کشور است.

امام جمعه جوادآباد ضمن اشاره به روز معلم خاطر نشان کرد: به همه معملمان عزیز در بخش جوادآباد که دغدغه دارند تبریک می گوییم، گستردگی و سنگینی مسئولیتی که بر گردن معلمان است صبق فرمایش پیامبر(ص) مشخص می شود که می فرماید من معلم انتخاب شده ام که این نشان می دهد معلمان ما باید پیامبر گونه فعالیت کنند.

پدر معنوی جوادآباد ادامه داد: پیامبر(ص) تلاش های بسیار زیادی کردند و هیچگاه توقفی در این تلاش و کوشش ایجاد نشد در حالی که کلی فعالیت برای جلوگیری از فعالیت های پیامبر(ص) از سوی دشمنان اسلام صورت گرفت.

نماینده ولی فقیه در بخش جوادآباد اظهار کرد: به نیروهای انتظامی در شهرستان و بخش توصیه می کنیم اقتدار همراه با محبت باید داشته باشند و نیتشان نیز همانگونه که رهبری گفتند الهی باشد.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: نیروی انتظامی باید در شهر و روستا تمام تلاش خود را داشته باشند تا این امنیت به وجود آید، از سوی دیگر نیز اقتدار آنها نباید خدای ناکرده همراه با توهین باشد و از سوی دیگر نیز به توصیه های مقام معظم رهبری توجه ویژه ای داشته باشند.

امام جمعه جوادآباد در پایان خاطر نشان کرد: خیلی باید دقت داشته باشیم که بعضی افراد می خواهند شعار سالی که رهبری فرمودند را خدشه دار کنند تا ضرورت هایی که برای حضور پرشور مردم است از بین ببرند، مردم نیز در مقابله با این افراد باید حوصله داشته و زود به دام تبلیغات بعضی افراد نیفتند.

 

قرچک - حجت الاسلام حجت الله اسماعیلی با گرامیداشت هفته معلم اظهار داشت: دوازدهم اردیبهشت روز شهادت معلم عامل و متفکر جاویدان آیت الله مرتضی مطهری روز معلم و روز عقیدتی سپاه نامیده شده است.

امام جمعه قرچک افزود: واژه معلم بسیار زیباست زیرا اولین معلم بشر خود حضرت خالق است و این روز به مناسبت اینکه شهید مطهری، شهید هم علم و هم عقیده است روز عقیدتی سیاسی سپاه نامگذاری شده است.

وی ادامه داد:شهید مطهری دارای ویژگی های جامع معلمی و عقیدتی بودند و ممتاز ترین این ویژگی ها داشتن دانش نیاز سنجی و رفع نیاز بود و وی علل گرایش به مادی گری و متریالیستی را عدم شناخت درست مسلمانان به اسلام اصیل دانست و به همین سبب کتاب علل گرایش به مادی گری را در اوایل انقلاب تالیف کرد.

این مسئول  گفت: شهید مطهری برخی موضوعات مبهم و شبهات مربوط به فلسفه و اخلاق را مطرح کرد که از جمله آنها میتوان به بحث های تصادف، جبر، علیت، حرکت، قضا و قدر، آخرت، شفاعت، تقیه و ... اشاره کرد.

وی در راستای تبیین جایگاه عظیم معلمی ادامه داد: شهید مطهری با ترویج فرهنگ اصیل اسلامی در رفتار عمومی با منطق اسلامی درس بزرگی به تمامی معلمان اخلاق دادند، متاسفانه برخی روحانی نماهایی که دافعه اند و خدمات دیگران را زیر سوال میبرند و مدام اهل نق و نفاق اند.

اسماعیلی تأکید کرد: مبارزه با افراط و تفریط ها، التقاط زدایی از اندیشه ناب اسلامی، مبارزه با خرافات و تحریفات دینی، حق نگری و حق محوری، مبارزه با تحجر گرایی و تجدد گری افراطی ار ویژگی های شهید بزرگوار مطهری بود.

اسماعیلی افزود: مطهری یک مسلمان عالم عامل بود که هم اسلام را می شناخت و هم به آن عمل میکرد، او شهید معلمی شد زیرا توانست دگر سازی کند و  امام عزیز (ره) فرمودند مطهری پاره تن من و حاصل عمر من بود، او با تحجر ها و انحرافات مبارزه سر سختانه کرد و در اسلام شناسی و فنون مختلف اسلام و قرآن شناسی کم نظیر بود و  در دنیای بیداری اسلامی امروز شدیدا به تفکر و راه روش و موضع علمی شهید مطهری نیاز است.

امام جمعه قرچک در ادامه بیان داشت: یازدهم اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر بود که مقام معظم رهبری فرموده اند : " تکریم و احترام جامعه کارگری و نقش آفرینان عرصه تولید ضروری است و حمایت از تولید کنندگان وظیفه همگان است؛ اسلام در همه زمینه ها از جمله مسائل کارگری و تولید، اصل را بر احترام و تعامل و تعاون قرار میدهد و  توسعه درست در عرصه فرهنگ و اقتصاد نتیجه اش آن است که هیچ کسی جسارت تحقیر این ملت را به خود راه نخواهد داد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک گفت:  مقام معظم رهبری تاکید دارند که  کلید حل مشکلات اقتصادی مردم و معضلات جامعه کارگری نه در خارج بلکه در داخل و تقویت تولیدات داخلی و نه در لوزان و نیویورک است و حضرت آقا از کارگران بعنوان قشر وفادار و مستحکم و هوشیار و نجیب نام برده اند که همیشه با تحمل سختی ها و مشکلات و تلاش بی وقفه در راه پیشرفت کشور انصافا امتحان خوب پس داده اند.

وی یادآور شد:خیلی ها سعی کردند از این قشر سو استفاده کنند اما این قشر بزرگوار بخاطر مصالح نظام و اسلام و انقلاب صبر پیشه کردند.

وی تاکید کرد: امروز با تفکر علی (ع) می شود مدیریت اسلامی داشت و ولایتمداران مخلص میتوانند اجرای عدالت کنند و تشنگان قدرت و طالبان ثروت و مرفهین بی درد در این دایره نیستند و خدمت گزاران واقعی مردم خدمت صادقانه دارند و مدام شعار نمی دهند.

امام جمعه قرچک گفت: وضعیت اقتصادی و فرهنگی مورد رضایت رهبری نیست و معلوم نیست مشکلات مردم کی باید حل شود زیرا مقام معظم رهبری فرموده اند درست است که تحریم ها اثر گذار بوده ولی این درست نیست که دست روی دست بگذاریم و دهانمان به چراغ سبز بیگانگان باشد و  ما مشکلات را در سخت ترین شرایط نیز حل کرده ایم.

اسماعیلی ضمن شفاف سازی وضعیت فرهنگی و اجتماعی کشور گفت : مردم ما به نظام اسلامی اعتقاد قلبی دارند و لذا دلواپسی مردم به حق است زیرا آنها به اسلامیت نظام در عمل دلواپس هستند و برخی از آقایان همه چیز را به مذاکرات هسته ای گره زده اند و عده ای هم در سایه دولت سو استفاده کرده و آب در آسیاب دشمن میریزند و بدنبال دفاع از آرمانهای ضد ارزشی و سلطنتی هستند.

امام جمعه شهرستان قرچک گفت:  توقع حاکمیت نظام و علی الخصوص مقام معظم رهبری از نیروی های امنیتی بویژه نیروی خدوم انتطامی فرای همه توقع هاست زیرا ایشان فرمودند " امنیت مقوله ای لسانی نیست و مردم باید امنیت را احساس کنند" و مقابله با نا امنی های روانی در جامعه و جلوگیری از گرایش جوانان به فساد و فحشا بسیار مهم تر از مقابله با نا امنی های فیزیکی است و قاطعیت در کنار عدالت و مروت وظیفه نیروی انتظامی است.

ورامین - آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان ورامین با تبریک میلاد با سعادت حضرت علی (ع) اظهار داشت: اگرچه امام علی(ع) در برخورد با دشمنان اسلام بسیار قاطع بودند اما از طرف دیگر در رحم و عاطفه پیشتاز عصر خود محسوب می شدند.

امام جمعه ورامین با اشاره به رشادت ها و شجاعت های حضرت علی(ع) برای استقرار اسلام افزود: امام علی (ع) شخصیتی بودند که در جنگ خندق زمانی که عمر پهلوان به نام عرب از خندق عبور کرد و مبارز طلبید، چند بار پیامبر(ص) از مسلمین خواست با وی بجنگند اما جز امیرالمومنین(ع) کسی داوطلب نشد.

وی ادامه داد: حضرت علی(ع) در دوران زندگی خود مورد شدیدترین ظلم ها و ستم ها قرار گرفتند به طوری که در پنج سال حکومت ایشان، دشمنان اسلام اجازه ندادند که این وجود نورانی نفسی به راحتی بکشد به همین خاطر باید توجه داشت که تشیع و اسلام به آسانی دست ما نرسیده است.

محمودی با اشاره به مظلومیت تشیع از عصر امام علی(ع) تاکنون اضافه کرد: مذهب تشیع از زمان امام علی(ع) تاکنون مظلوم واقع شده است و این مظلومیت ادامه خواهد یافت اما امروز وظیفه همه ما وحدت و اتحاد میان امت اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران نیز با تأسی به مذهب تشیع و پیروی از مکتب اهل بیت عصمت و طهارت به ثمر رسید و این پیروزی مرهون ایستادگی و صبر و ایمان ملت ایران است.

اوی متذکر شد: دنیای استکبار با هشت سال جنگ موفق نشد دین مردم را بگیرد و اکنون با برخی برنامه های ضد فرهنگی در حال ربودن دین مردم است.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین با اشاره به ناامید شدن دشمن از حمله نظامی به ایران افزود: دشمن اگر می دانست با حمله نظامی می تواند انقلاب اسلامی را شکست دهد، حمله می کرد لکن می داند که این امر شدنی نیست.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری گفت: شهید مطهری خدمات ارزنده ای به نظام و انقلاب اسلامی ارائه کرد ومنافقین با شهید کردن این استاد برجسته خیانت بزرگی کردند همانطور که منافقین در صدر اسلام هم صدمات بسیار زیادی زدند.

محمودی با تجلیل از مقام و جایگاه معلم یادآور شد: فرشتگان، انسان ها و هرچه در آسمان و زمین است بر مقام معلم خوبی ها سجده می کنند به همین خاطر هیچگاه نقش معلمان در جامعه فراموش شدنی نیست.

رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: شنیده ها حاکی است که برخی معلمان طوری هنگام تدریس، انحراف فرهنگی در فرزندان ایجاد می کنند که به راحتی قابل اصلاح نیست  و این امر مایه تأسف است که معلمی که می تواند چنین مقام بالایی داشته باشد خود را به چنین فسادی مبتلا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این نکته که امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه مردم است گفت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه عمومی است اما برخی می گویند امر به معروف وظیفه نیروی انتظامی نیست که این مطلب اشتباه است زیرا این فریضه الهی نه تنها وظیفه نیروی انتظامی که وظیفه همه آحاد ملت است.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =