دزدان خشن با تصادف ساختگی قربانی خود را در تهران به گروگان گرفته و دست به اخاذی میلیونی می‌زدند.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از بنکر؛ شش سارق زورگیر پس از آزادی از زندان باند آدم‌ربایی تشکیل دادند. دزدان خشن با تصادف ساختگی قربانی خود را به گروگان گرفته و دست به اخاذی میلیونی می‌زدند.
رسیدگی به این پرونده از آذر ماه سال گذشته و همزمان با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مسلحانه یک دستگاه خودرو سواری هیوندا»، در دستور کار پلیس قرار گرفت.
مالباخته گفت: ساعت 9 شب 20 شهریور سال 92 با خودرو سواری در حال بازگشت از محل کار خود در منطقه خادم آباد شهریار بودم. ناگهان یک دستگاه خودرو سواری پژو با پنج سرنشین، در جاده شهریار از پشت سر با من تصادف کرد و من برای بررسی میزان خسارت تصادف در حاشیه جاده توقف کردم. پس از پیاده شدن از ماشین، ناگهان پنج سرنشین خودروی پژو 405 به سمت من حمله‌ور شده و مرا به‌شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند. آنها قصد داشتند تا با تهدید اسلحه کمری مرا سوار ماشین خود کنند که در یک لحظه از غفلت یکی از آنها که برای لحظه‌یی دستم را رها کرده بود، استفاده کرده و با حرکت در عرض جاده از دست‌شان فرار کردم و آنها نیز به سرعت سوار هر دو ماشین شده و از محل متواری شدند. همزمان با آغاز رسیدگی، پرونده‌های مشابه دیگری از سوی دادسرای جنایی تهران به پلیس آگاهی با موضوع آدم‌ربایی و اخاذی ارجاع شد. بررسی اظهارات تمامی شکات نشان داد در تمامی این پرونده‌ها سارقان به شیوه‌یی مشابه اقدام به ایجاد تصادف ساختگی در محدوده اتوبان آزادگان کرده و پس از آدم‌ربایی صاحب خودرو، اقدام به اخاذی از آنها کرده‌اند.
یکی از این شکات گفت: دوم اردیبهشت امسال، در محور اتوبان تهران- ساوه در حال بازگشت به سمت تهران بودم. بعد از گذشتن از عوارضی، یک دستگاه خودرو پژو از پشت سر با من تصادف کرد. در حاشیه جاده توقف کردم که جوانی حدود 20 الی 25 ساله از ماشین پژو پیاده شد و به سمت ماشین من حرکت کرد. ناگهان این جوان از پشت سر مرا گرفت و همزمان با وی، چهار نفر دیگر از پژو پیاده شده و با کتک و ضرب و شتم، مرا به زیر صندلی عقب ماشین خودم انداختند. در داخل خودرو آنها درخواست 300 میلیون تومان پول کردند. تحت فشارهای شدید آنها، سه عابربانک حاوی 120 میلیون تومان را در اختیارشان گذاشتم.
با انجام سلسله اقدامات پلیسی پیچیده‌یی که از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ انجام شد تمامی اعضای گروه سارقان مورد شناسایی قرار گرفتند. اعضای گروه سارقان به نام‌های اسماعیل، یوسف، رضا، حسام، سجاد و محمد، همگی از مجرمان سابقه‌داری هستند که بارها به اتهام ارتکاب سرقت‌های خشن به ویژه سرقت‌های مسلحانه تحت تعقیب قرار داشته و یکی از آنها به نام محمد با داشتن محکومیت 17 سال زندان به اتهام سرقت مسلحانه تحت تعقیب قرار داشت.
با شناسایی مخفیگاه هر شش متهم در سه منطقه قلعه حسن خان، شهریار و پرند، هماهنگی‌های لازم با دستگاه قضایی انجام و سرانجام در سه عملیات مشترک و همزمان، ساعت 11 صبح 22 شهریور امسال تمام متهمان دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و پس از مواجهه حضوری با چند تن از شکات مورد شناسایی قرار گرفتند.
انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =