۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
پایان جولان دزد جک سوار

دزد ۳۲ ساله‌ای که با خودروهای سرقتی پراید و جک کیف بانوان عابر را می‌ربود و برخی از طعمه‌های خود را به طرز وحشتناکی مجروح می‌کرد دستگیر شد.

به گزارش تهران نیوز به نقل ازمشرق،دزد ۳۲ ساله‌ای که با خودروهای سرقتی پراید و جک در مشهد کیف بانوان عابر را می‌ربود و برخی از طعمه‌های خود را به طرز وحشتناکی مجروح می کرد، با صدور دستورات ویژه قضایی و تلاش کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی دستگیر شد.
معاون دادستان مشهد روز گذشته در گفت وگویی اختصاصی و در تشریح ماجرای پایان دادن به جولان های «دزد جک سوار» در مشهد اظهار کرد: از مدتی قبل، پرونده هایی در پلیس آگاهی و دادسرای مشهد مطرح می شد که محتویات آن ها حکایت از کیف قاپی داشت. قاضی سید جواد حسینی افزود: با ثبت چند شکایت مشابه، مشخص شد بانوانی که در حاشیه خیابان ها و یا در خلاف جهت حرکت خودروها قرار می گرفتند، توسط راننده یک دستگاه پراید نقره ای رنگ تعقیب می شدند و راننده مذکور در یک فرصت مناسب کیف را از روی دوش بانوان در حالی سرقت می کرد که در صورت مقاومت، زنان جوان روی آسفالت کشیده می شدند ، در برخی از موارد نیز آن ها در مراکز درمانی تحت مداوا قرار گرفته اند.  این مقام قضایی تصریح کرد: به دنبال وصول این گزارش ها و با صدور دستورات ویژه قضایی، گروه زبده ای از کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی به سرپرستی سرگرد جعفریان و با نظارت مستقیم سرهنگ «حمید رزمخواه» (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) مامور رسیدگی به پرونده کیف قاپی های خونین  شدند. معاون دادستان مرکز خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اما مدتی بعد و در حالی که تحقیقات غیرمحسوس کارآگاهان نشان می داد خودروی پراید نقره ای سرقتی است، کیف قاپی ها با استفاده از یک دستگاه جک هاچ بک سفید رنگ وارد مرحله جدیدی شد. قاضی حسینی گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، چند گروه عملیاتی در پلیس آگاهی تشکیل شد و تحقیقات با شیوه های علمی و نوین ادامه یافت. وی اضافه کرد: تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی بیانگر آن بود که «دزد جک سوار» از خودروهای سرقتی گوناگونی در کیف قاپی از بانوان استفاده می کند بنابراین، رصدهای پلیسی در چند شاخه اطلاعاتی و عملیاتی وارد شیوه های تخصصی شد تا این که کارآگاهان موفق شدند با انجام یک سری فعالیت های دقیق فنی و تخصصی، مخفیگاه «دزد جک سوار» را در منطقه شهرک شهید بهشتی مشهد شناسایی و او را دستگیر کنند. سرپرست ناحیه ۴ قضایی مشهد ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه متهم ۳۲ ساله که با دستور قضایی صورت گرفت، تعداد زیادی کیف زنانه، گوشی های تلفن همراه، اسناد و مدارک مربوط به مال باختگان و ... کشف و ضبط شد. قاضی سید جواد حسینی یادآور شد: درحالی که چهار خودروی سرقتی پراید نوک مدادی، نقره ای و سفید به همراه جک هاچ بک سفید رنگ از متهم این پرونده کشف شده است، وی به کیف قاپی از حدود ۳۵ تن از بانوان در مناطق سیدی، خیابان امام رضا، علیمردانی، شیرازی، رستمی، عرفانی، عدل خمینی، مصطفی خمینی  و ... اعتراف کرد که تحقیقات در این باره ادامه دارد. معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد تصریح کرد: طبق بررسی های پلیس، متهم در برخی موارد نیز برای پس دادن اموال سرقتی از مال باختگان اخاذی کرده است. وی گفت: این متهم با ارائه شماره کارت های عابر بانک سرقتی به مال باختگان، از آنان می خواست مبالغی را برای تحویل اموال با ارزش خود به حساب مذکور واریز کنند و با این شیوه نیز دست به اخاذی زده است که بررسی ها برای جرایم احتمالی دیگر وی همچنان ادامه دارد.
منبع: روزنامه خراسان
  انتهای متن/* ۱/۴۴۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =