تعدادی از خانواده های شهدا بعد از مداوای پدر و مادر شهید از ترخیص و تحویل بیمار خود امتناع می کنند و آنان را در بیمارستان رها می کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از سپیدپوش؛ بیمارستان خاتم‌الانبیا تهران که پذیرای پدران و مادران شهدا است این روزها با مسئله‌های عجیب و نادری مواجه شده است. یک منبع آگاه در این بیمارستان به خبرنگار سپید پوش گفت: متأسفانه این پدران و مادران شهدا بعد از بهبود نسبی که از نظر پزشکان متخصص نیازی به بستری در بیمارستان را ندارند رها می‌شوند و خانواده‌های آنان از تحویل بیمار خود سرباز می‌زنند. وی گفت: متوسط هزینه نگهداری هر شبانه روز این بیماران در این مرکز دو میلیون تومان بوده که ماهیانه شصت میلیون تومان به بیمارستان تحمیل می‌شود. وی افزود: برخی از این پدران و مادران شهدا با وجود بهبود سلامت چهار ماه است که در این بیمارستان رها شده‌اند و به دور از خانواده به سر می‌برند. این بیمارستان به خاطر تعهدی که به پدران و مادران شهدا دارد خود را ملزم به نگهداری و اکرام این سرمایه‌های معنوی کشور می‌داند. یکی از خانواده‌های شهدا به خبرنگار ما گفت: دلایل عدم ترخیص والدینشان را کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی مناطق اطراف تهران و کمبود امکانات نگهداری در منزل عنوان کرد.  

sepid-shaheid

پیشنهاداتی که خود خانواده‌های شهدا مطرح نمودن فراهم کردن امکانات پزشکی و نگهداری توسط تیم پرستاری برای بهبود بیمار خود در محل زندگی خود را داشتند، که این امر اگر محقق شود هزینه‌های چشم گیری از بیمارستان کاهش داده و پدران و مادران شهدا می‌توانند با فراهم کردن امکانات در کنار فرزندانشان در محل زندگی خودشان به بهبود سلامت خود برسند که این امر از بعد روانشناسی می‌تواند بهبود سریع‌تری را برای آنان فراهم کند. این مشکلات از سوی بنیاد شهید شهرستان‌های اطراف تهران می‌باشد. که هزینه‌های اولیه برای درمان این خانواده‌ها را تأمین نمی‌کند و به‌صورت کلی ضعیف عمل می‌کنند. برای حل این مشکلات رئیس بیمارستان خاتم‌الانبیا تهران و مدیر بنیاد شهید کشور می‌توانند با فراهم کردن امکانات، تجهیزات پزشکی و تیم پرستاری برای سرکشی از این بیماران کمک شایسته به خانواده‌های شهدا و تأمین هزینه‌های درمانی حوزه سلامت می‌کند. اگر این امر تحقق یابد هزینه هر یک از پدران و مادران شهدا از شصت میلیون به ۳ الی ۴ میلیون در ماه می‌رسد. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =