نکته جالب اینکه در کشور ما ایران هواداران بارسا بیش از هوادران رئال و در کشور همجوار ما ترکیه هواداران رئال بیشتر از بارسا هستند.

به گزارش آفتاب ری؛ سایت اجتماعی باشگاه رئال مادرید قبل از دیدار سنتی ال کلاسیکو  با انتشار نقشه ایی پراکندگی هوادارن دو تیم را در نقاط مختلف دنیا به تصویر کشید. بر اساس این نقشه هواداران رئال با رنگ سفید و هواداران بارسا با رنگ قرمز مشاهده می شوند.
 پراکندگی هواداران رئال و بارسا روی نقشه جهان +عکس
سایت اجتماعی هواداری بارسلونا با تعداد 77 میلیون هواخواه و سایت اجتماعی رئال با تعداد 75 میلیون 500 هزار نفر هواخواه در بین پرطرفدارترین تیم های جهان قرار دارند. نکته جالب اینکه در کشور ما ایران هواداران بارسا بیش از هوادران رئال و در کشور همجوار ما ترکیه هواداران رئال بیشتر از بارسا هستند. لازم به ذکر است در اسپانیا هوادارن رئال بیشتر از تیم کاتالانی مشاهده می شوند که می تواند این آمار با تناقض‌هایی روبه رو باشد. بر اساس این تفکیک بندی  که از طریق نقشه انجام شده در کشور های آمریکای جنوبی و در آرژانتین و برزیل که نمایندگان آنها مسی و نیمار در بارسا توپ می زنند هواداران بارسا با برتری قابل توجهی از قوهای سپید پیش هستند و در پرتغال و کشورهای هم جوار  وجود هوادران رئال بیشتر به چشم می آیند.
منبع: فارس

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =