نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره تصمیم دولت مبنی بر پرداخت ماهانه 100 هزار تومان به یک‌سوم افراد جامعه گفت: دولت بدون مصوبه مجلس نباید این مبلغ را پرداخت کند؛ زیرا باید محل تأمین هزینه آن به تصویب برسد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، درباره تصمیم دولت مبنی بر پرداخت ماهانه 100 هزار تومان به یک‌سوم افراد جامعه گفت: دولت بدون مصوبه مجلس نباید این مبلغ را پرداخت کند؛ زیرا باید محل تأمین هزینه آن در مجلس به تصویب برسد و بعد اقدام به پرداخت آن کند. وی با انتقاد از رفتار دولت در تعامل با مجلس خاطرنشان کرد: دولت منتقد مصوبه طرح تأمین کالاهای اساسی است و می‌گوید باری بر دوش اوست و به بهانه‌های مختلف مخالفت خود را با اجرای آن اعلام کرد، اما حال حاضر است بدون مصوبه مجلس این مبلغ ناچیز را به حساب خانواده‌ها واریز کند. نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: مجلس مخالف این نیست که چنین مبلغی به حساب مردم واریز شود و قطعاً ما از اقداماتی که به معیشت مردم کمک کند، استقبال خواهیم کرد، اما اگر واقعاً دولت هدفش بهبود معیشت مردم است، چرا با مصوبه طرح تأمین کالاهای اساسی مخالفت کرده است؟ این طرح که به مراتب بهتر و گره‌گشاتر از 100 هزار تومانی است که دولت می‌خواهد به حساب یک‌سوم افراد جامعه واریز کند.

بیشتر بخوانید:

موسوی گفت: دولت به دنبال این است تا به مردم بگوید من می‌خواهم به معیشت شما رسیدگی کنم اما مجلس نمی‌گذارد. مجلس که مخالف نیست ما فقط می‌گوییم این‌گونه تصمیمات نیازمند مصوبه مجلس است تا نمایندگان محل هزینه‌کرد و تأمین مالی آن را بررسی کنند. وی درباره رفع ایرادات طرح تأمین کالاهای اساسی با هدف کسب رضایت شورای نگهبان عنوان کرد: شورای نگهبان از همان ابتدا هم با این طرح مخالفتی نداشت و حتی از این طرح هم استفبال کرد؛ لذا نمایندگان بلافاصله به منظور تأمین نظر شورای نگهبان، ایرادات این طرح را برطرف کردند و پس از تأمین نظر این شورا، طرح تأمین کالاهای اساسی مورد تأیید قرار گرفت. انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =