پرونده بیمه خبرنگاران روی میز صندوق اعتباری هنر

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در گفتگویی که با صندوق اعتباری هنر داشته ایم همه خبرنگاران حتی کسانی که زیر ۳۰ امتیاز هم دارند بیمه می شوند.

به گزارش سرویس فرهنگی تهران نیوز، محرابی مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد وضعیت بیمه خبرنگاران، گفت: دنبال مشخص کردن و رفع ابهامات موجود در این زمینه هستیم که چه افرادی خبرنگار هستند و چه کسانی خبرنگار نیستند و در این راستا شفاف سازی را انجام دهیم و برای کسانی که خبرنگار هستند راه حل داریم.

وی تصریح کرد: دوستانی که فعالیت خبرنگاری می کنند و می خواهند هویت خبرنگاری آنها معلوم شود در سایت رسمی سمان ثبت نام می کنند واطلاعات خود را قرار می دهند.

محرابی با تاکید بر اینکه یک کمیته صدور کارت خبرنگاری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  تشکیل شده است، اضافه کرد: مدیر کل مطبوعات داخلی تنها نماینده دولت جمهوری اسلامی ایران در این کمیته است و سایر نماینده ها از جنس خبرگزاری ها و اساتید دانشگاهها هستند.

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این موضوع که کارت اصلی خبرنگاری را حوزه رسانه صادر می کند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این راستا مستقل عمل نمی کند، اظهار داشت: افرادی که در سایت سمان ثبت نام می کنند و ۳۰ امتیاز به بالا دریافت کنند، خبرنگار حرفه ای محسوب می شوند.

محرابی اظهار داشت: در گفتگویی که با صندوق اعتباری هنر داشته ایم همه خبرنگاران حتی کسانی که زیر ۳۰ امتیاز هم دارند بیمه می شوند.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =