پلمپ ۵ واحد پیش فروش خودرو در تهران

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو با اشاره به نادرست بودن خبر پلمب ۳۰۰ شرکت غیر قانونی پیش فروش خودرو گفت: تاکنون کمتر از ۵ واحد فعال در زمینه پیش فروش خودرو در تهران پلمب شده است.

به گزارش تهران نیوز ، میثم رضایی رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو در خصوص پلمب ۳۰۰ شرکت غیر قانونی در ۳ ماه گذشته، اظهارداشت: متاسفانه روز گذشته این خبر از سوی اتحادیه نمایشگاه داران تهران مطرح شد که پس از پیگیری از اداره نظارت بر اماکن عمومی مشخص شد این ادعا از پایه نادرست است. چراکه تاکنون تنها کمتر از ۱۵ واحد صنفی فعال در حوزه لیزینگ خودرو و کمتر از ۵ واحد فعال در زمینه پیش فروش خودرو در تهران پلمپ شده است.
وی افزود: مدعی شده بود هم اکنون افزون بر ۱۰۰۰۰ واحد صنفی زیرزمینی پیش فروش خودرو در تهران فعالیت دارند در حالیکه تنها حدود ۶۰ شرکت واردکننده بخش خصوصی در تهران مشغول به کار واردات خودرو هستند و معلوم نیست مبنا و مرجع عدد بیان این اخبار چیست.
رضایی با بیان اینکه اینگونه مباحث تحریک و تخریب بازار خودرو را به دنبال خواهد آورد، گفت: چنانچه تخلفی در کشور و تهران روی دهد و جرمی هم ثابت شود هیچ شخص حقیقی و حقوقی به جز مدعی العموم(دادستانی کشور یا تهران) حق ندارد در این خصوص اظهار نظر داشته باشد و ادعای اعلام جرم نماید.
به گفته رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو، موضوع نظارت بر پیش فروش خودرو بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت و دو انجمن فعال در زمینه واردات خودرو بوده و از حیطه اختیارات اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل تهران خارج است.
 رضایی از اقدام خودروسازان و برخی واردکنندگان برای دریافت مجوز پیش فروش خودرو از وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و افزود: در این زمینه نیز وزارت صنعت، معدن و تجارت قول مساعد داده است تا به زودی وضع این شرکت ها تعیین و تکلیف شود، هر چند که در شرایط فعلی هم سازمان ها و نهادهای بسیاری در کشور بر فعالیت و عملکرد این شرکت ها نظارت های مستقیم و غیر مستقیمی دارند.
 روز گذشته موتمنی رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به اینکه پیش فروش خودرو فعالیتی غیرقانونی است گفته بود: در ۳ ماه گذشته ۳۰۰ شرکت غیر قانونی پلمپ شده که فعالیت این شرکت های زیرزمینی از شکل جزئی تا واردکنندگان بزرگ را شامل می شود.
منبع: ایسنا
  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =