پوتین ترجیح می دهد رقیب آمریکا بماند

وزیر دفاع آمریکا می گوید فعلا نشانه ای که حاکی از تمایل رئیس جمهوری روسیه برای برقراری رابطه مثبت با واشنگتن نمی بیند و «پوتین» همچنان ترجیح می دهد رقیب راهبردی آمریکا باقی بماند.

به گزارش تهران نیوز ،به نقل از رویترز، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا با حضور در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان، گفت: در حال حاضر، من هیچ نشانه ای مبنی بر تمایل «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه به برقراری رابطه مثبت با واشنگتن، مشاهده نمی کنم. البته این به معنای عدم توانایی ما در برقراری رابطه خوب نیست چراکه به هر حال به دنبال زمینه های مشترک می گردیم.

وی افزود: با این حال، در این مقطع، پوتین ترجیح می دهد که یک رقیب راهبردی برای آمریکا باشد و خوب با مشاهده چنین وضعی، ما هم مجبور به دست و پنجه نرم کردن با این مورد می شویم.

این در حالی است که به گفته «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، واشنگتن رابطه خصمانه ای با روسیه دارد.

گفتنی است آمریکا و روسیه در پاره ای از موارد از جمله سوریه، منافع متفاوتی را دنبال می کنند.

در همین راستا، روسیه روز شنبه از طرف آمریکایی خواست تا دست از بمباران مواضع نیروهای حامی دولت دمشق بردارد. این در حالی است که مجلس سنای آمریکا از دیروز دوشنبه علاوه بر لایحه تحریم های غیر هسته ای ایران، لایحه برخورد با روسیه را نیز از بابت اتهام مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، مداخله در بحران اوکراین و همچنین حمایت از دولت دمشق، مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

  انتهای متن/*

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =