مردم عراق باتوجه به خطر بمب گذاری توسط تروریسم منطقه پای صندوق‌های رأی آمده و با این اقدام پیام‌های قابل ملاحظه‌ای را بر جای گذاشتند. مردم برای این که اقتدار کشور خودشان را حفظ کنند و پای بیگانه را از کشور خود دور کنند، از واجدین شرایط انتخابات پارلمانی عراق 62 درصد شرکت کردند.

سرویس سیاسی آفتاب ری؛ علیرضا ناطق منش- انتخابات عراق حول چند محور قابل ملاحظه و بررسی است. که دارای پیام‌های برای طمع کارانی که چشم طمع به منطقه خاورمیانه دوخته‌اند را داشت.

1) انتخابات عراق نشان داد كه مردم به نيروهای كارآمد توجه دارند نه ساختار قومي كه نتيجه آن راي بالاي ائتلاف هایی مانند دولت قانون، عمار حکیم و... است.

مردم عراق باتوجه به خطر بمب گذاری توسط تروریسم منطقه پای صندوق‌های رأی آمده و با این اقدام پیام‌های قابل ملاحظه‌ای را بر جای گذاشتند. مردم برای این که اقتدار کشور خودشان را حفظ کنند و پای بیگانه را از کشور خود دور کنند، از واجدین شرایط انتخابات پارلمانی عراق 62 درصد شرکت کردند.

حضور 62 درصدی مردم پای صندق‌های رأی نخست نشان دهنده‌ی این بود که ساختار قومی و قبیله‌ای در زندگی امروزی دیگر جایی ندارد، چرا که با پیشرفت علم و شکستن مرزهای علم و صنعت جایی برای ساختار قومی باقی نمی‌ماند و مردم نیازمند ساختار جدید متناسب با نیاز امروزی هستند.

از جمله ساختارهای حکومتی متناسب با نیاز امروزی می‌توان به مردم سالاری دینی یا همان حکومت مردم بر مردم اشاره داشت. این ساختار نیازمند افراد کارآمد است، چرا که خود مردم بر خود حکومت می‌کنند نه بیگانگان.

از نواقصی که می‌توان به ساختار قومی اشاره داشت این است که اگر بخواهیم قانونی را وضع کنیم هر قومی منفعت قوم خود را در نظر گرفته و به آن رأی می‌دهد، که این امر اقتدار کشور را تهدید می‌کند.

دوم این که دشمنان از اختلافات پیش آمده حداکثر استفاده را می‌برد و اقوام مختلف را به جان یکدیگر می‌اندازد و در این میان مقاصد خود را پیش می‌برد. که این امر در کشور افغانستان و بخش‌های از کشور عراق به چشم می‌خورد که خوشبختانه با وجود علمای بزرگ شیعه و سنی در کشور عراق این اختلافات حل و فصل می‌شود و گاهی اوقات نمی‌توان آتش اختلافات را مهار کرد.

سوم این که ساختار قومی و قبیله‌ای جنگ‌های مذهبی را در پی دارد، زیرا در هر دینی افراد بسیار متعصب وجود دارند که هر آن احتمال جنگ افروزی در بین اقوام را دو چندان می‎‌کنند. اگر ساختار قومی ترک و جای خود را به حکومت مردم بر مردم بدهد، این افراد دیگر جایی نداشته و کمترین تأثیر گذاری را بر جای خواهند گذاشت.

2) مردم عراق به نامزدهایی که عزم و اراده بیشتری در مبارزه با تروریسم داشتند رای دادند.

هیچ ملتی در دنیا وجود ندارد که با آغوش باز به استقبال تروریسم و جنگ افروزان برود، اما عده‌ای از حاکمان زیاده خواه در دنیای کنونی متأسفانه وجود دارد که هم ملت خود را خسته و فرسوده کرده‌اند و هم ملت های دیگر را.

که متأسفانه خطر ورود تروریسم در منطقه دو چندان شده است، این زنگ هشدار پس از ورود تروریسم در سوریه به چشم می‌خورد، هدف از تربیت تروریسم و فرستادن در کشورهای مختلف برای ناامن کردن است و همچنین می‌توان به نسل کشی به دست خود مردم اشاره داشت.

هدف اسراییل و آمریکا این است که نسل مسلمانان را کم کند تا بتواند مدیریت جامعه‌ای را اتخاذ کند.

از نشانه‌های ورود تریسم می‌توان به روبوده شدن مرزبان‌های ایرانی در مرزهای سیستان و بلوچستان اشاره داشت که خوشبختانه با واکنش صحیح مقامات ایرانی و رهبر معظم انقلاب، قدرت نفوذ ایران در منطقه را در معرض نمایش گذاشتند.

دوم این که در منطقه خاورمیانه معادن و نفت و گاز وجود دارد که اگر قدرت طلبی بخواهد بر دنیا حکومت کند باید اول خاورمیانه را تسخیر و سپس قد علم کند.

نکته مهم و قابل ملاحظه در این است که اگر کشور عراق را خطر ورود ترویسم تهدید کند مطمئنأ امنیت مرزهای جمهوری اسلامی ایران را نیز تهدید می‌کند و باید توجه داشته باشیم که عراق امن به امن بودن همسایگان خود نیز کمک می‌کند.

خوشبختانه نخبگان سیاسی عراق خطر ورود تروریسم را درک کرده و در شعارهای انتخاباتی آنان نمایان است و ارتش عراق نیز در این مسیر بسیار هوشمندانه حرکت می‌کند و خبرهایی از پیشروی ارتش عراق برای پاک سازی تروریسم به گوش می‌رسد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =