خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه توقع از رئیس جمهوری که لباس روحانیت برتن دارد ، متفاوت با دیگران است گفت: پیام نمانیدگان، پیام مجلس نبود،پیام همه مردم بود که دولت هم این پیام را دریافت کرد.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه امروز تهران در خطبه دوم نماز جمعه ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، هفته دولت را تبریک گفت و اظهار داشت: در دیداری که اعضاء کابینه یازدهم با رهبر معظم انقلاب داشتند، معظم‌له مطالب بسیار ارزشی که این گفته‌ها به سان روایات اهل بیت می‌درخشید را فرمودند.

وی افزود: فرمایشات رهبر معظم انقلاب یقینا برگرفته از آیات و روایات است و لذا می‌توان گفت این نقشه راه همه دولت‌ها است که از قرآن، روایات و فرمایشات بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، آن فقیه حکیم، عارف، مجاهد، حق‌بین حق طلب قیام‌کرده، اخذ شده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: هفته دولت را به دولتمردان تبریک می‌گویم و موفقیت دولت یازدهم را در خدمت به خلق خدا و فراهم کردن زمینه رشد و هدایت و بندگی برای جامعه ما، در رفع مشکلات و مسائل جامعه از خداوند متعال درخواست می‌کنیم.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند ویژگی‌ها و برجستگی‌هایی را که دولت مطلوب اسلامی باید داشته باشد، در آیینه گفتار و رهنمودهای امام خمینی(ره) قابل رؤیت است و البته خود مقام معظم رهبری نیز در برخی خطابه‌هایشان، رهنمودهای حضرت امام را استخراج کردند و همواره تأکیدشان بر این است افرادی که سر سفره امام و شهدا به جای رسیده‌اند و مقام خدمتگزاری به آنها واگذار شده، غفلت نکنند این تابلوها سرنوشت‌ساز است، اگر انسان تابلو را نبیند در جایی که جاده شیب تندی دارد، به سقوط کشیده می‌شود.

آیت‌الله  صدیقی همچنین تأکید کرد: فرمایشات امام (ره) تابلوهای راهنماست و امروز امام حاضر ما، آیینه همان امام راحل است.

صدیقی در ادامه خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران گفت: اگر فردی در یک نظام لیبرالی مسئولیت دارد، به دنبال تفکرات آنها برود اما اگر مسئول یک نظام اسلامی هستیم، در گام نخست باید به تمامی ابعاد دین ایمان داشته باشیم.

وی اضافه کرد:‌ وزیر، مدیرکل و استاندار جمهوری اسلامی باید انقلاب را با همان آهنگی که امام خمینی(ره) خواستند و شهیدان به امید آن جانشان را فدا کردند، باور داشته و دنبال کنند.

خطیب نماز جمعه امروز تهران با یادآوری اینکه امام خمینی(ره) با اطمینان و ایمان به وعده‌های خدا مقابل دستگاه طاغوت ایستاد، خاطرنشان کرد: همان اعتقاد به خدا باعث پیروزی شد؛ در 8 سال جنگ نیز کشورمان مقابل قدرت‌های بزرگ ایستاد و با وجود مشکلات فراوان مقاومت کرد و همگان دیدند که مقاومت برای خدا پیروزی در پی دارد.

وی خدمتگزاری به مردم را ویژگی مطلوب دولت اسلامی دانست و با بیان اینکه خدمت به مردم اساس بعثت انبیاء است، تصریح کرد: اساساً انبیاء برای نجات بشریت حرکت می‌کردند؛ بر اساس تفکر انبیاء و دین، دولت اسلامی حق اینکه خود را تافته جدا بافته بداند، ندارد.

خطیب نماز جمعه امروز تهران اضافه کرد: بر همین اساس کسانی که با سلایق مختلف در دولت یازدهم حضور دارند، باید این نکته را در نظر گیرند که خدمت به مردم را در دستور کار قرار دهند.

صدیقی در همین زمینه خاطرنشان کرد: انتظار از رئیس جمهوری که نشانه پیامبر به سر داشته و لباس دین به تن دارد، این است که با دیگرانی که پیش از این در این منصب بودند متفاوت باشد و خدمت به مردم در چارچوب شرع مقدس و ولایت فقیه را در دستور کار قرار دهد.

وی با تقدیر از رئیس جمهور به پاس معرفی وزرای پیشنهادی در وقت مناسب، گفت: از مجلس هم به دلیل همکاری و تعامل با دولت در جهت تشکیل کابینه جدید قدردانی می‌کنم.

خطیب نماز جمعه امروز تهران با اشاره به 3 وزیر باقیمانده دولت یازدهم، گفت: اکنون انتظار این است که گام‌های بعدی برای تکمیل کابینه در 3 وزارتخانه مرتبط با جوانان و آینده‌سازان کشور برداشته شود.

صدیقی ادامه داد: دولت پیام مجلس را که در واقع پیام همه مردم در بحث انتخاب وزرا بود، دریافت کرد.

وی با اشاره به عدم رای اعتماد مجلس به وزرای آموزش و پرورش، علوم و ورزش و جوانان تصریح کرد: این وزارتخانه‌ها باید در مسیر دین حرکت کنند، البته وزارت علوم باید استقرار دانشگاه‌ها و حرکت در جهت اقدامات علمی را مدنظر قرار دهد.

خطیب نماز جمعه امروز تهران خواستار معرفی وزرایی برای 3 وزارتخانه باقیمانده شد که توقع مردم بر وکلای ملت را تامین کند و گروه‌ها واکنش منفی نسبت به آنان نداشته باشند.

صدیقی افزود: برای 3 وزارتخانه باقیمانده باید افرادی معرفی شوند که دغدغه دین، علم و مردم را دارند و در همین راستا از رئیس جمهور می‌خواهیم که کابینه را تکمیل کند.

وی بخش بعدی سخنان خود در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران را به مباحث سیاست خارجی اختصاص داد و در همین راستا، گفت: امروز در مصر اتفاقاتی می‌افتد که کمی نگران‌کننده است؛ کشتار مردمی که سلاح در دست ندارند از جانب هر گروهی که باشد محکوم است.

خطیب نماز جمعه امروز تهران با بیان اینکه کشتار مردم بی‌دفاع را با هر اخلاق و سیاستی ناسازگار است، یادآور شد: از مصر با آن سوابق درخشان و مباحث دانشگاهی و پیوند دل‌ها با قرآن و عترت انتظار می‌رود که شاهد چنین حوادثی نباشد.

صدیقی خواستار ورود دلسوزان مصری به وقایع این کشور شد و گفت: دلسوزان تدبیری اتخاذ کنند تا از جنگ داخلی جلوگیری شود زیرا جنگ داخلی در مصر نه برای این کشور بلکه برای جامعه اسلامی ناگوار است.

وی ادامه داد: مایه تأسف است که حسنی‌ مبارک آزاد می‌شود اما منتخب مردم این کشور در بند بوده و هیچ نشانه‌ای از آزادی وی نیست.

خطیب نماز جمعه امروز تهران بخش بعدی سخنان خود را به وقایع کشور عراق اختصاص داد و گفت: در این کشور یک دولت قانونی با آرای قاطبه مردم روی کار است اما شاهد بمب‌گذاری‌ها، ترورها و خرابکاری‌هایی هستیم.

وی بمب‌گذاری‌ها و ترورهای به وقوع پیوسته در عراق را با یک طراحی از سوی تروریست‌ها دانست و ادامه داد: این گروه‌ها به دنبال جنگ فرقه‌ای در عراق هستند که این تهدید با موضع‌گیری‌های مراجع،‌رهنمودهای مقام معظم رهبری و برخورد درست علمای اهل سنت خنثی شده است.

صدیقی با اشاره به وقایع سوریه، گفت: آمریکایی‌ها امروز قصد دارند به بهانه وجود سلاح شیمیایی به سوریه حمله کنند؛ البته هنوز همگان به یاد دارند که آنها به بهانه‌ای مبهم به افغانستان لشکر کشیدند و به بهانه همین سلاح شیمیایی به عراق حمله کردند.

خطیب نماز جمعه امروز تهران افزود: امروز دولت و مقامات آمریکایی آنقدر ذلیل شده‌اند که با ریسمان پوسیده اسرائیل خود را در باتلاقی گرفتار می‌کنند که ورود به آن در دست خودشان است اما بیرون آمدن از آن در حیطه اختیارشان نیست.

صدیقی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در حمله به عراق و افغانستان هزینه‌های هنگفتی را به ملت خود تحمیل کرده‌اند، اظهار داشت: در انتها این آمریکایی‌ها بودند که با ذلت خاک این کشور را ترک می‌کردند.

وی همچنین تصریح کرد: امروز آمریکایی‌ها در باتلاق افغانستان و عراق گرفتارند و هنوز از این باتلاق‌ها بیرون نیامد خود را برای حمله به سوریه آماده می‌کند که این فاجعه است.

خطیب نماز جمعه امروز تهران حمله آمریکا به سوریه را عاملی برای ایجاد مشکل در منطقه دانست و اظهار داشت: این حمله اسرائیل را با خطر مواجه می‌کند و در نهایت باعث پیروزی آنها نیز نخواهد شد و حتی نفرت جامعه بشری را در پی خواهد داشت.

صدیقی پیروزی را از آن دولت و مردم سوریه دانست که فشارها را تحمل می‌کنند و در همین زمینه تأکید کرد: اگر حمله‌ای صورت گیرد، سوری‌ها آن را تحمل کرده و در نهایت دماغ آمریکا را به خاک خواهند مالید.

آیت‌الله صدیقی در سخنانی در خطبه اول نماز جمعه تهران ضمت توصیه همگان به رعایت تقوای الهی، گفت: باید در همه امور فکری، اخلاقی و کرداری زندگی‌مان، خداوند متعال را از یاد نبریم.

وی افزود: در هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم و در هر فکری که در ذهنمان مشغول می‌شود، رضای الهی را در نظر بگیریم و رضای او را در اولویت قرار دهیم.

خطیب موقت نماز جمعه امروز تهران با بیان اینکه گناه مجرای غضب الهی است، یادآور شد: رذایل اخلاقی منشأ غضب الهی هستند، باید توجه داشته باشیم که تقوا تنها وسیله نجات از مشکلات دنیا و شدائد آخرت است.

وی همچنین با ذکر این نکته که نماز نیاز ماست، خاطرنشان کرد: برخی توجه ندارند که این استمرار نماز تکرار نیست بلکه هر نمازی یک کلاس جدید و منزلت جدید است، اگر نمازی نورانیت جدیدی به ما ندهد، آن نماز، نماز نخواهد بود.

منبع فارس

انتهای پیام -ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =