معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: شهرهایی که دارای پتانسیل مناسب برای ایجاد شهر سالم می باشند در اولویت خواهند بود که نمونه آن شهرستان پیشوا میباشد که در نظر است با همکاری و همت مسئولان این منطقه را به سمت و سوی بهره مندی از امکانات موجود سوق دهیم.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از ندای پیشوا؛ کارگاه آموزشی با عنوان فرآیند اجرایی برنامه ابتکارات جامعه محور به همت شبکه بهداشت پیشوا و با حضور شریف ترکمن نژاد معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، قاسم قنبری مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،عباس ملکوتی خواه فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان پیشوا برگزار شد. حسین غلامی مدیر شبکه بهداشت پیشوا در ابتدای این جلسه ضمن خیر مقدم اظهار داشت: جهت رسیدن به این هدف تدابیر خاصی اندیشیده شده است تا بتوانیم با بهره مندی از ظرفیت موجود به این مهم دست یابیم تا گامی هرچند کوچک در احقاق حقوق شهروندان برداشته باشیم . وی افزود: شهرستان پیشوا دارای پتانسیل مناسبی در این عرصه می باشد، چراکه تمامی مسوولان همگام با یکدیگر در راستای پیشبرد اهداف شهر و توسعه آن می باشند. مدیر شبکه بهداشت پیشوا گفت: این اداره نیز در اولین فرصت اقدام به صدور ابلاغیه هایی برای آغاز به کار جهت ایجاد شهر سالم خواهد نمود که امیدواریم موفقیت در این طرح بزرگ شامل حال شهروندان گردد . فرماندار شهرستان پیشوا ضمن تاکید بر لزوم هماهنگی بین بخشی اظهار داشت: قطع به یقین در کنار شبکه بهداشت خواهیم ایستاد تا منافع آن نصیب مردم شهید پرور این منطقه شود. وی افزود: مجموعه فرمانداری این آمادگی را دارد تا تحت هر شرایطی زمینه را برای اجرایی نمودن این طرح فراهم آورد. این مقام مسئول ادامه داد : به زودی در این خصوص طرحی تدوین و به شورای برنامه ریزی استان ارجاع خواهیم داد تا بتوانیم بودجه های لازم را مصوب کنیم.  

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این مراسم گفت : یکی از سیاست های کلی، ایجاد ساختارهای مناسب برای رسیدن به اهدافی همچون شهر سالم در مناطق مختلف می باشد که این امر هم اکنون در دستور کار قرار گرفته است.

ترکمن نژاد افزود : خط مشی ما خدمت رسانی به مردمی است که از وجود شهر سالم تا حدودی بی بهره اند و به خاطر وجود آلاینده های زیانبار در معرض خطر قرار دارند. این مسئول اظهار داشت : شهرهایی که دارای پتانسیل مناسب برای ایجاد شهر سالم می باشند در اولویت خواهند بود که نمونه آن شهرستان پیشوا م یباشد که در نظر است با همکاری و همت مسئولان این منطقه را به سمت و سوی بهره مندی از امکانات موجود سوق دهیم. معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد : خوشبختانه سرمایه های اجتماعی ، مسئولین دلسوز و متعهد و پیشینه فرهنگی و قدمت بالای این منطقه شرایط را برای رسیدن به این هدف مهیا نموده است که امید است در کمترین زمان ممکن به خواسته اهالی و متولیان، جامه عمل پوشانده شود. ترکمن نژاد در پایان سخنان خود گفت: در ادامه روند تحقیقی باید بررسی های لازم از لحاظ وضعیت جغرافیایی، سیاسی و محیطی در دستور کار قرار گیرد تا اقدامات اولیه انجام گردد. مدیر گروه بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این مراسم ضمن تقدیر از حمایت همه جانبه مسئولان شهرستان پیشوا اظهار داشت : هم اکنون و به همت شبکه بهداشت و دیگر ادارات اجرایی شهرستان همچون فرمانداری مراحل پیاده سازی و اجرایی نمودن شهر سالم به مرحله اجرا نزدیک شده است. قنبری افزود : امید است روزی را شاهد باشیم که تمامی مناطق کشور بعنوان شهر سالم معرفی خواهند شوند که این مهم رویکرد اصلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =