پیش بازی الوصل – پرسپولیس؛ پایان خوش ۹۶

فردا پرسپولیس در چهارمین بازی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الوصل امارات قرار می‌گیرد.

به گزارش تهران نیوز، فردا پرسپولیس در چهارمین بازی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الوصل امارات قرار می‌گیرد. سه‌شنبه۲۲اسفند۹۶،هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا۲۰۱۸ الوصل امارات- پرسپولیس تهران (گروه C) ساعت ۱۸:۴۵ در ورزشگاه الوصل دوبی یک پیروزی به موقع و بدون دردسر در بازی رفت با الوصل امارات باعث شد تا پرسپولیس علاوه بر اینکه حواشی باخت در دربی را فراموش کند در صدر گروه خود در آسیا قرار بگیرد. باخت در دربی باعث شد تا صدرنشین بی رقیب لیگ ایران با انتقاد روبرو شود. برانکو با برد در بازی با الوصل و توجه به نظرات هواداران آرامش را به اردوی قرمزها برگرداند. پرسپولیس حالا می‌خواهد با پیروزی در بازی فردای خود در خانه الوصل، پایانی خوش در سال ۹۶ برای خودش و هواداران رقم بزند.

برد و از دست دادن صدرنشینی

در گروه C لیگ قهرمانان آسیا سه تیم پرسپولیس، السد قطر و نسف قرشی ازبکستان سه امتیازی‌اند. با توجه به قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرسپولیس به دلیل اینکه نتایج بهتری در تقابل با السد و نسف قرشی گرفته صدرنشین است. به نظر می‌رسد رقابت اصلی در این گروه بین السد و پرسپولیس باشد، اما نسف قرشی را هم نباید فراموش کرد. در این شرایط پرسپولیس باید الوصل را در دوبی ببرد تا موقعیت خوب خود در گروه را حفظ کند. یک احتمال البته وجود دارد که پرسپولیس ببرد و صدر جدول را از دست دهد. در دیگر بازی گروه اگر السد موفق به شکست نسف قرشی شود با برد پرسپولیس دو تیم پرسپولیس و السد ۹ امتیازی می‌شوند. در صورت هم امتیاز شدن دو تیم به بازی مستقیم نگاه می‌کنند و السد بالاتر قرار می‌گیرد.

الوصل بدون امید

قرمزها می‌خواهند با برد از دوبی برگردند. الوصل البته تیم چندان قدرتمندی نیست. این تیم که فصل گذشته در لیگ امارات دوم شد، در هر سه بازی قبلی خود در آسیا باخته و در هفته‌های اخیر نتایج خوبی نگرفته است. الوصل هر پنج بازی آخر خود در لیگ و آسیا را باخته است. از طرفی این تیم چند بازیکن مصدوم داشته که به تازگی از مصدومیت رها شده‌اند. احتمال دارد رودولفو آره‌باره‌نا، سرمربی آرژانتینی الوصل بازی با پرسپولیس را فدای بازی در لیگ کند. شنیده می‌شود الوصل با ترکیب اصلی خود پای به میدان نخواهد گذاست و پرسپولیس باید از این فرصت بهره ببرد. برانکو در بازی رفت با نیمکت نشین کردن محسن ربیع خواه و بازی دادن به محسن مسلمان رضایت هواداران را جلب کرد. احتمالا پرسپولیس در بازی فردا با همان ترکیب بازی رفت بازی خواهد کرد. فرشاد احمدزاده، جلال حسینی، علیرضا بیرانوند و شجاع خلیل زاده چهار بازیکن تک اخطاره پرسپولیس‌اند که باید مواظب باشند محروم نشوند.

آمار

-این بازی دومین تقابل دو تیم در لیگ قهرمانان آسیاست. در تک بازی دو تیم پرسپولیس برنده بوده است. -الوصل دومین حضور در لیگ قهرمانان را تجربه می کند. این تیم در اولین حضورش در لیگ قهرمانان با سایپا هم گروه بود و یک باخت و یک مساوی به دست آورد. -پرسپولیس تا به حال هفت مرتبه مقابل اماراتی ها در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته است. پنج برد، یک مساوی و یک باخت حاصل کار پرسپولیس برابر نمایندگان اماراتی در لیگ قهرمانان محسوب می شود. پرسپولیس در این شش بازی ۱۹ گل زده و ۹ گل خورده داشت. دیگر بازی گروه: السد قطر- نسف قرشی ازبکستان نحوه حضور در لیگ قهرمانان آسیا: الوصل، نایب قهرمان امارات/ صعود مستقیم پرسپولیس قهرمان فصل قبل لیگ ایران/ صعود مستقیم جایگاه در جدول گروه: الوصل بدون امتیاز چهارم پرسپولیس با ۶ امتیاز اول
جدول گروه C
جدول گروه C
نتایج قبلی در آسیا: الوصل: الوصل یک- السد ۲، نسف قرشی یک- الوصل صفر، پرسپولیس ۲- الوصل صفر پرسپولیس: پرسپولیس ۳- نسف قرشی صفر، السد ۳- پرسپولیس یک، پرسپولیس ۲- الوصل صفر آخرین بازی در لیگ داخلی: الوصل یک- النصر امارات ۲ استقلال یک- پرسپولیس صفر جایگاه در لیگ داخلی: الوصل با ۳۲ امتیاز از ۱۸ بازی در رده سوم لیگ امارات پرسپولیس با ۵۷ امتیاز از ۲۵ بازی در صدر لیگ ایران پنج بازی آخر: الوصل: باخت، باخت، باخت، باخت، باخت پرسپولیس: برد، باخت، برد، باخت، برد، برد بهترین گلزن در لیگ: الوصل: فابیو لیما با ۱۷ گل پرسپولیس: علی علیپور با ۱۷ گل بهترین گلزن آسیایی: الوصل: فابیو لیما با یک گل پرسپولیس: علی علیپور با ۳ گل داور: ما نینگ(چین) آی اسپورت انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =