پیگیری عدم اجرای قوانین حوزه زنان توسط نمایندگان زن مجلس

نشست هم‌اندیشی نمایندگان زن ادوار مجلس در محل کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی برگزار شد و نمایندگان زن دوره‌های مختلف مجلس همچنین مجلس دهم حضور داشتند.

به گزارش تهران نیوز ، نشست هم‌اندیشی نمایندگان زن ادوار در حالی برگزار شد که بنر هایی از نمایندگان فقید زن از جمله مرضیه دباغ( نماینده دوره سوم و پنجم) ، فاطمه همایون مقدم نماینده دور چهارم و مریم بهروزی نماینده دور سوم و چهارم در محل برگزاری نشست قرار داده شده بود.

ارتقا و تعالی جایگاه زنان و بدون هیچ انگیزه سیاسی

فاطمه ذوالقدر عضو فراکسیون زنان مجلس، گفت: این جلسات باید در جهت ارتقا و تعالی جایگاه زنان و بدون هیچ انگیزه سیاسی و به صورت فراجناحی در جهت رسیدن به اهداف والای زنان جامعه باشد.

زنان در خانواده نقش اصلی همدلی و همراهی را ایفا می کنند

اکرم مصوری منش با بیان اینکه زنان در خانواده نقش اصلی همدلی و همراهی را ایفا می کنند، تصریح کرد: اگر بتوانند چنین نقشی را هم در جامعه بازی کنند به طور قطع این اختلاف نظرها که متاسفانه امروزه در جامعه شدت پیدا کرده است خواهند توانست آن را به همدلی و وحدت ملی تبدیل و تاثیر مناسبی در جامعه ایجاد کنند.

پیگیری بیمه زنان بدون سرپرست، بدسرپرست

نیره اخوان دیگر نماینده ادوار مجلس، با یادآوری مصوبات مجالس گذشته مانند بحث مرخصی زایمان و تعیین ۱۱۰ سکه پرداخت مهریه گفت: از جمله موضوعاتی که باید به آن بپردازیم بیمه زنان بدون سرپرست، بدسرپرست و زنانی که شوهر آنها شاغل نیستند است که انتظار می رود با اهتمام به دنبال عملیاتی کردن این موضوع باشیم.

امید به تلاش و اهتمام ویژه در جهت تحقق اهداف زنان

سکینه الماسی عضو مجمع نمایندگان مجلس دهم در ادامه افزود: اگر تلاش های شبانه روزی شما نمایندگان ادوار و تجارب و آزمون و خطای شما نبود به طور قطع مردم به ما اعتماد نکرده و به ما رای نمی دادند؛ امیدواریم تلاش و اهتمام ویژه ای در جهت تحقق اهداف زنان داشته باشیم.

عدم اجرای قوانین حوزه زنان را پیگیری کنیم

رفعت بیات دیگر نماینده ادوار زن مجلس، گفت: بهتر است نمایندگان زن ادوار مجلس در هر کمیسیونی که حضور داشتند مشاور همان کمیسیون  و همچنین فراکسیون زنان هم نمایندگان اتاق فکر مجالس شوند تا بتوان برای حل مشکلات زنان اقدام کنیم.

وی افزود: باید در قالب چارچوب قانون اساسی و رهنمودهای رهبری بتوان مشکلات و عدم اجرای قوانین حوزه زنان را پیگیری کنیم.

داشتن نقشه و مسیر راه به بهبود این جلسات کمک می کند

حمیده زرآبادی عضو فراکسیون زنان مجلس دهم، گفت: تشکیل این جلسات ایده بسیار خوبی است؛  به نظر می رسد داشتن نقشه و مسیر راه و الویت بندی جز اصولی ترین  پایه است  است که می تواند به بهبود این جلسات کمک کند.

طرح ها و لوایح حوزه زنان که مصوب نشده باید پیگیری شود

نوبخت دیگر نماینده ادوار مجلس در ادامه بر لزوم استفاده از تجربیات گذشتگان تاکید کرد و گفت: طرح ها و لوایح حوزه زنان که مصوب نشده باید پیگیری شود؛ مسائل زنان را می توان فراجناحی نگاه کرد و قوانین را اصلاح کرد.

منبع: زنان خبر انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =