۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۷

ظاهرا دو سه روز بعد از شروع عملیات صبح زود مستخدم مدرسه درب را باز می کند و شخصی وارد مدرسه می شود و. . .

به گزارش آفتاب ری به نقل از رویش نیوز؛ آقای امیریان دبیر با سابقه آمورش و پرورش است که چند روزی است درگیر یک ماجرای پر پیچ و خم شده است. ماجرا از این قرار است که مدرسه گلستانیان در اقدامی عجیب برای انجام برخی بازسازی ها در مدرسه اقدام به قطع یکی از درختان حیاط این مدرسه می کند. اقدامی که از لحاظ قانونی مجاز به انجام آن نیست. آقای امیریان زمانی که ماجرا را متوجه می شود، پیگیر می شود و متوجه می شود که دیگر درختان این حیاط نیز بخاطر گودبرداری غیر اصولی تحت شرایط مناسبی نیستند. آقای امیریان برای توقف روند ساخت و ساز در این مدرسه تلاش بسیاری کرده است که متاسفانه هنوز نتیجه مشخص نداشته است.

متن زیر قسمت اول گفتگو با این دبیر آموزش و پروش پیرامون اتفاقات رخ داده و پیگیری های ایشان است:

 1- چه دلایلی دارید که تخلف صورت گرفته است؟

- برای اجرای یک سازه نیاز به مجوز قانونی است و وقتی مجوز این سازه را بررسی کنیم می بینیم که در آن تصریح شده است که درختی قطع نشود و سازه بایستی در حریم ۹۰سانتی متری باغچه شمالی احداث شود اما همانطور که از تصاویر مشخص است می بینیم که در حین خاکبرداری ریشه درختان بیرون زده و خشک شده است. من خودم شاهد بی مهری آن ها نسبت به درختان و شکستن شاخه ها بودم. و یک درخت کاج از قسمت شرقی کنده شد و در جنوب حیاط غرس شد که شاهد خشک شدن آن هستیم.

http://rooyeshnews.com/images/stories/ghate-derakht1.jpg

.

2- قطع درخت دقیقا کی اتفاق افتاد؟

- ظاهرا دو سه روز بعد از شروع عملیات صبح زود مستخدم مدرسه درب را باز می کند و شخصی وارد مدرسه می شود و درخت توت ۳۵ساله را با اره برقی قطع می کند. وقتی همسایگان می رسند می بینند قتل انجام شده و قاتل با وانت می گریزد.

3- مگر نوسازی مدارس نظارت نداشته است؟

- نوسازی مدارس می گوید ما مجری طرح نبوده و پیمانکار هم از ما نبوده است. سوال اینجاست که اگر مجری طرح دولت نیست، آیا نباید نظارت دو چندان شود؟ و چرا برگه گزارشی از تخلف وجود ندارد و چرا بعد از ۲۰ روز و همچنین پیگیری زیاد ناظر تازه متوجه تخلف شده است؟

http://rooyeshnews.com/images/stories/ghate-derakht2.jpg

4-   ممکن است ناظر طرح در همان روزهای اول تخلفات را گزارش کرده باشد؟

- 20 روز بعد از گود برداری وقتی برای تحویل شکایت به سازمان نوسازی مدارس مراجعه کردم با ناظر طرح هم دیداری داشتم که از صحبت ها مشخص شد که ایشان هنوز خبری ندارند. آن ها متوجه هیچ کدام از تخلفات نشدند و خیلی بی اعتنا از کنار آن می گذشتند.

http://rooyeshnews.com/images/stories/ghate-derakht3.jpg

5- شما برای پیگیری این موضوع با چه مشکلاتی مواجه شدید؟

- اولین معضل این بود که مدیر دبیرستان می گفت درخت خودش قطع شده است و کج بوده در حالی که خلاف مستندات است و مشخص است که درخت با اره برقی قطع شده است. وقتی هم که به پیمانکار اعتراض کردم گفت که درخت مزاحم بوده درحالی که با هرس شاخه های پایینی کار حل می شد. همچنین مدیر دبیرستان قطع درختان را جزیی از مجوز قانونی می دانست در حالی که شهرداری هیچ مجوزی صادر نکرده بود و چندین بار اخطار داده بود.

مشکل دوم این بود که برای اثبات تخلف باید مستندات ارائه می شد که چهارشنبه خدمت رییس اموزش پرورش ناحیه 2 رسیدم و شخصا اطلاعات مستندی ارائه دادم و ایشان هم دستور توقف عملیات را به صورت شفاهی صادر کردند و فرمودند تا بازرسی مجدد ناظر هیچ اقدامی انجام نشود. اما با کمال تعجب وقتی به خانه امدم دیدم ساخت ادامه دارد و وقت اداری هم تمام شد. دست به دامن کنترل شهرداری منطقه 3 شدیم که ان ها هم گفتند این مربوط به نوسازی مدارس است. ساعت 3 بعد ازظهر وقتی کارگران مشغول کار بودند وارد ساختمان شدم و چند عکس از نمای نزدیک گرفتم. زمانی که در حال خروج بودم مستخدم گفت شما وارد حریم خصوصی شده اید و وقتی از گرفتن عکس توسط من با خبر شد گفت به 110 زنگ می زنم. وقتی با 110 تماس گرفتیم مامور 110 گفت شما از همان مدرسه ای زنگ می زنید که لحظاتی قبل از آن سرقت شده بود؟ مثل اینکه  مستخدم مدرسه تماس گرفته و گفته بود که یک نفر خود را مهندس شهرداری معرفی کرده و چند عکس گرفته و سرقت هم کرده است. مامور 110 به محل آمد  و با هم وارد دبیرستان شدیم که مستخدم فریاد زد که اینجا حریم خصوصی است و من گفتم مامور قانون این جاست و شما بی خود تفسیر نکن. مامور به مستخدم گفت که مشخص کنید چه وسائلی به سرقت رفته است تا صورتجلسه کنیم.

مستخدم گفت باید بررسی کنیم که چه چیزی کم شده است. مامور گفت مگر اعلام سرقت نکرده اید که گفت بله اما هنور مطمئن نیستیم. من به او گفتم که شما که هنوز اطمینان ندارید چرا تهمتمی زنید. کشمکش ها ادامه داشت تا این که آقای جان نثاری از اعضای شورای شهر از قضیه با خبر شدند و جهت پیگیری به محل مراجعت کردند که باز هم اجازه ورود نمی دادند. پس خود را معرفی کردند  و تذکر دادند که گود برداری غیر اصولی است و دسنور توقف دادند اما کارگران بعد از رفتن ایشان باز هم به کار ادامه دادند.

6- بعداً چه اتفاقی افتاد؟

- جمعه هم مشغول آرماتوربندی بودند که ما با مامورین شهرداری مراجعه کردیم. اما اجازه ورود ندادند. به 110 زنگ زدیم، آن ها هم حاضر شدند اما مستخدم درب را باز نکرد. مردم هم جمع شده بودند که این چه کاری است که درب را روی مامور قانون باز نمی کنند. بعد از چند دقیقه مامورین شهرداری بالاخره وارد شدند و وسایل را جمع کردند. مستخدم هم به من توهین کرد. روز شنبه به همراه سه نفر از همسایگان ساعت هفت و نیم صبح در دفتر مدیر دبیرستان حاضر شدیم و مراتب اعتراض خود را اعلام کردیم که ایشان باز هم اصرار داشت که همه چیز طبق مجوز است و شما اگر شکایتی دارید به نوسازی ارائه کنید.

7- چطور شد تصمیم گرفتید قضیه را رسانه ای کنید؟

-  من با توجه به اتفاقاتی که افتاده است و مسیری که طی کرده ام، به این نتیجه رسیدم که تنها راه حل مسئله از طریق به اطلاع عموم مردم رساندن و استمداد از آن هاست. برای همین حاضر به مصاحبه شدم و جز حقیقت چیزی نگفتم.   به گزارش رويش نيوز پس از پيگيري هاي اهالي محل، در حال حاضر اطراف مدرسه به نحوي پوشيده شده است كه امكان مشاهده آنچه در داخل رخ مي دهد، وجود ندارد. ظاهرا بيرون زدن ريشه ديگر درختان موجود نيست احتمالا موجب آسيب زدن به آنها را فراهم خواهد آورد. http://rooyeshnews.com/images/stories/ghate-derakht4.jpg http://rooyeshnews.com/images/stories/ghate-derakht5.jpg http://rooyeshnews.com/images/stories/ghate-derakht7.jpg http://rooyeshnews.com/images/stories/ghate-derakht6.jpg http://rooyeshnews.com/images/stories/ghate-derakht8.jpg http://rooyeshnews.com/images/stories/ghate-derakht9.jpg

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =