کارشناس مذهبی گفت: رنگ سیاه در فرهنگ‌نامه روانشناسی به معنای این است که ورود مطلقاً ممنوع و لزوم رعایت حریم افراد است؛ مستور شدن در چادر سیاه، راه را برای چشم چرانی‌های دیگران مسدود می‌کند.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از قرچک آنلاین؛ به مناسبت هفته بزگداشت مقام مادر کرسی آزاداندیشی عفاف وحجاب به همت بسیج خواهران صدیقه کبری(س) سپاه پانزده خرداد در پایگاه امام حسین(ع) برگزار شد.  خانم فرمانی، کارشناس مذهبی اظهار داشت: بە هر میزان کە از اعتقادات شیعه فاصله بگیریم، فساد بیشتر میشود و کسی کە بە دینش عمل نمی کند، بیشتر آسیب می بیند.

وی با اشاره بە اشخاصی کە حجاب ظاهری دارند، گفت: چادر قبل از حجاب است، چادر ارزش مقدسی است کە هر کسی ارزش داشتن آن را ندارد، چادر، پوشش حضرت زهرا(س) است و کسی کە از چادر استفاده می کند باید بە خود بگوید کە من شایسته این هستم کە چادر را بپوشم.

ایشان ابراز داشتند: چیزی کە بیشترین جاذبه را ایجاد میکند وجود تفاو‌ت‌هاست، غریزه بین مرد و زن جاذبه‌ای ایجاد می‌کند کە باید در برابر آن براساس یک رفتار صحیح توام با دین و عقل عمل کنیم.

وی افزود: مدیریت روابط یعنی اینکه شما بە صورت دقیق و آگاهانه اجازه دهید کە روابط اجتماعی بە شکل سالم دور و بر شما شکل بگیرد و تا جایی کە عقل حکومت دارد اجازه دارید بە شکل سالم ارتباط داشته باشید.

وی اظهار داشت: در عرصه دینداری عقل سرمایه است، در بانک دینداری حساب جاری باز کنید و اجازه دهید عقل بهره مند گردد.

وی با بیان اینکه حیا فراگیرتر و مقدم‌تر از حجاب است، افزود: در اسلام به پوشش زنان و مردان بسیار تأکید شده، آنچه که ائمه(ع) بیش از حجاب به آن توصیه کرده‌اند رعایت تقوا و حیا و حجاب به عنوان یکی از ابعاد حیا است.

کارشناس مذهبی بیان کرد: قرآن و اهل بیت(ع) بر پوشیدگی تمام اعضای بدن به غیر از کفین و صورت تأکید کرده‌اند.

وی با اشاره به تحقیقات روانشناسان غربی، گفت: رنگ سیاه در فرهنگ‌نامه روانشناسی به معنای این است که ورود مطلقاً ممنوع و لزوم رعایت حریم افراد است؛ مستور شدن در چادر سیاه، راه را برای چشم چرانی‌های دیگران مسدود می‌کند. در این کرسی آزاد اندیشی مخالفان و موافقان نظرات پيشنهادات و انتقادات را به طور آزادانه نسبت به نوع پوشش در جامعه را مطرح و در خصوص  حدود وحريم حجاب و بدحجابي بحث و بررسي كردند. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =