نماینده پارلمان سوریه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری مهر پایان بحران سوریه را نیازمند 2 عامل اساسی دانست و بر ضرورت هماهنگی مشترک ایران و روسیه در این زمینه تاکید کرد.

عمر اوسی نماینده پارلمان سوریه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری مهر درباره اقدامات جدید مخالفان سوریه به ویژه تشکیل ائتلاف جدید در دوحه اظهار داشت: کنفرانس اخیر دوحه چیز جدیدی نبود و دنباله رو کنفرانس استانبول بود که تنها برای یک بار برگزار شد.

وی افزود: من معتقدم آمریکا و کشورهای غربی در متحد کردن مخالفان سوریه شکست خورده اند. در سوریه چیزی به نام ائتلاف ملی مخالفان وجود ندارد و در میان آنها چند دستگی و اختلاف وجود دارد.

اوسی که از جمله حاضران در نشست گفتگوی ملی سوریه در تهران بود گفت: آمریکا از ائتلاف جدید مخالفان برای طرح های سیاسی خود در آینده استفاده خواهد کرد و من معتقدم واشنگتن در هر لحظه که بخواهد از این افراد چشم پوشی خواهد کرد.

نماینده پارلمان سوریه گزینه سیاسی را بهترین راه حل بحران سوریه دانست و گفت: من بر این باورم ایران و روسیه باید جدی تر وارد خط بحران سوریه شوند و با رایزنی و هماهنگی مشترک راه حل مسالمت آمیزی را برای این بحران ایجاد کنند.

وی درباره ارزیابی خود از اوضاع میدانی سوریه نیز گفت: ما به طور ریشه ای و بنیادی از بحران سوریه خارج نشده ایم و این مسئله در گرو 2 عامل اساسی است. اولاً پایان دادن به وضعیت بحران از طریق نبرد نظامی که ارتش سوریه در حال انجام آن است و در بسیاری از مناطق پیشرفت هایی را داشته است.

عمر اوسی با بیان این مطلب افزود: عامل دوم برای پایان بحران سوریه، سازش خارجی میان محور مقاومت در منطقه یعنی ایران و سوریه از یک طرف با آمریکا و هم پیمانان آن از طرف دیگر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =