نماینده رباط کریم در مجلس در حاشیه اکران فیلم چ در شهرستان رباط کریم گفت: اثر چ از حاتمی کیا یک اثر ماندگار است و در راستای اهداف ارزشمند انقلاب است که می تواند درروحیه مردم به ویژه قشر جوان اثر مثبتی در جهت شناخت افراد ارزشمند کشور داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از رباط نیوز؛ ابراهیم حاتمی کیا، کارگردان فیلم چ ، در سینما فرهنگ شهرستان رباط کریم خاطرنشان کرد: سینمای شهرستان رباط کریم خوب است و امیدوارم همتی شود تا صدای فیلم در این سالن به خوبی نشان داده شود تا حق زحمت کشان صدای فیلم چ به خوبی ادا شود. وی افزود: پس از 10 سال فیلم چ ساخته شد، در حقیقت فیلمی بود که آرزو داشتم آن را بسازم و این را امروز تقدیم به شما مردم می کنم. حاتمی کیا با بیان اینکه چرا ما انقلاب کردیم و فکر نمی کنیم؟ ابراز کرد: فکر نمی کنم پس از گذشت 35 سال به این سوال به خوبی پاسخ داده شده باشد، این مسأله نشان می دهد که فرزندان ما چگونه توانستند کشور را حفظ کنند. وی افزود: زحمت سه فیلم سینمایی را برای این فیلم کشیدم و میخواهم دعا کنید و دستان من رو به آسمان است تا این فیلم با استقبال خوبی مواجه شود چرا که راه را برای ساخت چنین فیلم هایی باز می شود به سبب اینکه این یک فیلم ملی است. این مراسم همراه با حواشی هم بود که مهمترین آن ناراحتی زنی از یک صحنه فیلم بود که خانم مریلا زارعی با در کنار گرفتن این زن، او را به آرامش دعوت کرد. گویا این زن از صحنه سقوط هلی کوپتر در فیلم چ ناراحت بود.
 می طلبد کارهای فرهنگی بسیاری در شهرستان شود
ابراهیم نکو، نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان در مجلس بیان کرد: اثر چ از حاتمی کیا یک اثر ماندگار است  و در راستای اهداف ارزشمند انقلاب است که می تواند درروحیه مردم به ویژه قشر جوان اثر مثبتی در جهت شناخت افراد ارزشمند کشور داشته باشد. وی افزود: جای اینگونه برنامه ها در شهرستان خالی بود که این یک حرکت خوبی بود و مردم از آن استقبال کردند و این گویایی آن است که باید در شهرستان کارهای فرهنگی بیشتری شود.

باید از ظرفیت های چ استفاده شود

بیژن سلیمان پور  اظهار کرد: با توجه به اینکه  تجربه اولی بود که یک فیلم با این گستردگی در شهرستان اکران می شد به طور قطع کاستی هایی در این امر وجود داشت اما فرصتی برای شهرستان های رباط کریم و بهارستان بود تا طرح فرهنگی نمونه ای در این شهرستان اکران شود. وی افزود: ما تجربه می کنیم تا در آینده برنامه های کاملی داشته باشیم. فرماندار رباط کریم توصیه ای هم به مردم در راستای مباحث فرهنگی داشت و گفت: مردم و مسوولان شهرستان در حوزه فرهنگی باید سرمایه گذاری کنند. وی با بیان اینکه امروز فرصتی نبود تا فیلم چ راببینم، خاطرنشان کرد: به طور قطع اثار آقای حاتمی کیا بسیار پر محتواست چرا که همه اثار وی با روح شهدا ارتباط دارد و بنده هم این فیلم را در جشنواره فجر مشاهده کرده ام. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =