کانون خانواده اصلی ترین مرکز تربیت در تعیین سرنوشت آینده کودک است

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: کانون خانواده اصلی ترین مرکز تربیت کودک است و اعضای خانواده در تعیین سرنوشت آینده کودک نقش بسزایی دارند.

به گزارش تهران نیوز ،  به نقل از ره به ری، دیمه ور معاون آموزش ابتدایی وزازت آموزش و پرورش در مراسم جشنواره "هویت ملی کودکان ایران" در کانون سمیه شهرری، گفت: هویت افراد در دوران کودکی شکل می گیرد لذا باید این موضوع را در تربیت کودکان جدی گرفته و به این امر مهم بیشتر پرداخته شود.

دیمه ور با اشاره به اهمییت دوره پیش دبستانی و آموزش در این دوره تاکید کرد: آموزش و یادهی مهارت های لازم برای دانش آموزان پیش دبستانی مهم و حساس می باشد.

وی با اشاره به نام این جشنواره که هویت ملی انتخاب شده است، بیان کرد: در مورد هویت کودکان باید حمایت بیشتری صورت بگیرد چرا که بنیانهای شخصیتی بچه ها و شکل گیری هویت آنها، استحکام، تقویت و اندوخته های گران سنگی است که با کسب آنها مسیر آینده زندگی کودکان رقم می خورد.

معاون وزازت آموزش و پرورش به نقش موثر خانواده در تعیین سرنوشت آینده کودک اشاره کرد و افزود: خانواده کانون سرنوشت سازی است که رفتار کودکان را شکل می دهد و به عنوان اصلی ترین محیط تربیت، اثرگذاری بی نظیری در تعیین سرنوشت و رشد بی جانبه ممتاز کودکان ایفا می کند.

وی تاکید کرد: خانواده های ایرانی با توجه به تحولات جامعه، جدی تر و با یک نگاه تربیتی دقیق با مشارکت مراکز آموزشی، بچه ها را با هویت ملی و دینی آشنا بکنند.

دیمه ور در پایان خاطر نشان کرد: برای کودکان عزیزو بچه های بانشاط و پر شور، آرزوی عاقبت بخیری، عزت، سرافرازی، سلامتی و غرور آفرینی برای کشور را خواستارم.

 احسانی،معاون آموزش ابتدایی اداره کل شهرستان های استان تهران نیز در این جشنواره با اشاره به ویژگی ها ی دوره پیش دبستانی گفت: برای بهتر شدن کیفیت عملکرد مربیان و آموزش بهتر در دوره پیش دبستانی، دوره ها و کلاس های آموزشی ویژه مربیان و موسسین این مراکز برگزار گردیده و این آموزش ها ادامه خواهد داشت.

انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =