مسؤول کانون های فرهنگی- هنری مساجد شهرستان فیروزکوه از برنامه ریزی برای تشکیل کانون های تعالی خانواده در سطح شهرستان در سال ۹۳ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، “قاسم سراج” در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز، در تشریح این خبر افزود: این کانون ها در راستای دستیابی به جامعه سالم و پایدار ایجاد شده و گسترش خواهند یافت.

وی با اشاره به افزایش کمّی تعداد کانون های فرهنگی- هنری شهرستان در سال جاری، اظهارکرد: تعداد این کانون ها با افزایشی ۶۰ درصدی، از ۴۰ مورد در سال ۹۱ به ۶۴ مورد در سال ۹۲ افزایش یافت.

سراج با بیان اینکه ۴۰ تا ۵۰ عضو فعال در هر یک از این کانون ها به فعالیت می پردازند، افزود: برگزاری کلاس های فرهنگی، هنری، قرآنی، خوشنویسی، طراحی، نقاشی و . . . از جمله فعالیت های این مراکز است.

وی تصریح کرد: گسترش کانون ها به تمامی روستاهای تابعه شهرستان و ایجاد کانون های ویژه ای با موضوع “تعالی خانواده” در راستای دستیابی به جامعه سالم و پایدار، از جمله برنامه های این نهاد فرهنگی برای سال آینده است.

مسؤول کانون های فرهنگی- هنری مساجد شهرستان فیروزکوه همچنین از انتخاب “اسماعیل آکو” مدیر مسؤول کانون شهدای مسجد جامع روستای “اهنز “از بخش “ارجمند” شهرستان به عنوان مدیر مسؤول نمونه استان تهران در همایش کانون های فرهنگی- هنری مساجد استان در هفته گذشته خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: در این گردهمایی بزرگ که به مناسبت بیست و یکمین سالگرد تاسیس ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور در تالار “خلیج فارس” برگزار شد، ۴۰ نفر از امامان جماعت مساجد و مدیران مسؤول کانون های مساجد شهرستان حضور داشتند.

بنابراین گزارش؛ “حصاربن”، “امیریه”، “لاسم چشمه”، “کاوه ده”، “کدوده”، “بهان” و “امین آباد” عمده روستاهایی هستند که امسال کانون های فرهنگی- هنری مساجد در آنها شکل گرفته است.  انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =