معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران گفت: کانون های پرورش فکری با تربیت فرزندان بهنجار و آماده کردن فکری آنان، همپای سایر نهادها در راستای تحقق شعار سال تلاش می کنند.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، “سودابه فلاحیان” که برای بازدید از نمایشگاه دهه فجر کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان فیروزکوه به این منطقه سفر کرده بود، در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز با اشاره به بخش دوم شعار سال، تصریح کرد: گرچه کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان نهادهای اقتصادی و درآمدزایی نیستند، اما موفق شدند تا در این راه نیز همپای سایر نهادها، سازمان ها و اقشار جامعه گام های مؤثری بردارند.

وی خاطرنشان کرد: این نهاد با هنجارها و ناهنجارهای اجتماعی سر و کار دارد و بالطبع اگر فرزندان هنجارمندی در کانون ها تربیت شوند، به پشتوانه محکمی برای اقتصاد جامعه بدل خواهند شد.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران بیان کرد: بحمدالله در سطوح خاصی همچون معاونت تولید و انتشارات، با اقدامات و برنامه هایی که پویایی و خلاقیت از جمله مشخصه های آنهاست در راستای تحقق شعار سال گام برداشته شده است.

فلاحیان اظهارکرد: در ایام الله دهه فجر امسال مسابقات مختلف در بخش های ادبی، هنری و فرهنگی برای کودکان، نوجوانان و مربیان آنان برگزار شده و در نهایت شش مرکز برتر استان معرفی و مورد تشویق قرار می گیرند.

وی گفت: در این بازدیدها تمامی فعالیت های انجام شده به صورت محتوایی، هنری و ادبی ارزیابی می شود.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران با اشاره به نمایشگاه کانون پرورش فکری فیروزکوه، نگاه همه سویه به فعالیت کودکان، معرفی روزها و وقایع انقلاب، توجه به سیره شهدا و انتقال خوب مفاهیم انقلابی به فرزندان را از جمله نقاط قوت آن برشمرد.

فلاحیان در پاسخ به سؤال خبرنگار دیمه نیوز مبنی بر کمبود امکانات و تجهیزات در کانون پرورش فکری فیروزکوه، خاطرنشان کرد: یک مرکز فرهنگی خوب باید از امکانات خوبی نیز بهره مند باشد تا مخاطب بتواند ساعات فراغت خوبی را در آن سپری کند.

وی همچنین با اشاره به کانون پرورش فکری روستای “طرود” گفت: بحمدالله این مرکز فرهنگی نیز مرکز فعالی است که تعاملات خوبی با سازمان های موازی و سایر ارگان ها داشته و با برخورداری از کادر مربیان مجرب و توانمند جایگاه خوبی در سطح شهرستان فیروزکوه دارد.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =