بازي جديد EA Games که همزمان با آغاز بازي‌هاي جام جهاني عرضه خواهد شد، 2014 FIFA World Cup Brazil نام‌گذاري شده است.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري معمولا هر سال در اواسط پاييز دو شرکت EA Games و Capcom اقدام به انتشار نسخه‌هاي جديد بازي‌هاي فوتبال خود مي‌کنند.

اين انتشار کاملا رقابتي است و هر دو شرکت به اين موضوع توجه دارند که بازي خود را تقريبا همزمان با بازي ديگر و البته در زمان مناسب ارائه کنند. سال گذشته شرکت Capcom بازي محبوب PES را چند هفته زودتر عرضه کرد و به همين دليل نتوانست آخرين تغييرات ليگ‌هاي بزرگ را در بازي خود اعمال کند و اينک EA Games يک پيش دستي انجام داده است.

EA Games يک نسخه جديد مخصوص بازي‌هاي جام جهاني فوتبال 2014 برزيل آماده عرضه کرده است. اين بازي جاي نسخه اصلي اين بازي را نخواهد گرفت و بازي رسمي اين مجموعه مانند گذشته در زمان مقرر به عرضه عمومي گذاشته خواهد شد. نکته جالب اين جاست که Capcom براي اين واقعه بزرگ ورزشي، برنامه‌اي ندارد و تنها عنوان فوتبالي اين شرکت، همان PES 2015 خواهد بود.

بازي جديد EA Games که همزمان با آغاز بازي‌هاي جام جهاني عرضه خواهد شد، 2014 FIFA World Cup Brazil نام‌گذاري شده است. البته بر خلاف نسخه‌هاي اصلي اين مجموعه، اين بازي تنها در دو کنسول نسل هفتمي يعني Xbox 360 و PS3 ميزباني مي‌شوند و رايانه و کنسول‌هاي ديگر، قادر به اجراي آن نخواهند بود.

زماني که EA Games خبر انتشار اين بازي را اعلام کرد، بسياري گمان مي‌کردند که اين بازي تنها يک تغيير پوسته معمولي براي سري اصلي FIFA است و تنها چيدمان تيم‌ها، بازيکنان و ورزشگاه‌ها متناسب با جام جهاني 2014 تغيير خواهد کرد اما با انتشار جزئيات بيشتر از اين بازي، مشخص شد که اين عنوان، يک عنوان فوتبالي جديد با ويژگي‌هاي کاملا بهبود يافته از سري FIFA است که به فوتبال حرفه‌اي امروز شبيه‌تر شده است.

EA Games اعلام کرد 100 انيميشن جديد به اين بازي افزوده است. يکي از مهم‌ترين تغييرات در گيم‌پلي بازي، سيستم ربودن توپ در هواست. در يک رقابت براي سر زدن به توپ، در صورتي که يکي از دو بازيکن در پشت سر ديگري ايستاده باشد، مي‌تواند از حريف خود يک سکوي کمکي براي پرش ايجاد کند. اين کار باعث پرش بلندتر و مانع از پريدن ديگري خواهد شد و جالب اين جاست که داور نيز به کار خطا نمي‌گيرد!

در نسخه‌هاي قبلي، EA Games مدافعان بدون توپ را هوشمندتر کرد. به اين ترتيب که مدافعان بدون توپ مانع از حرکت راحت مهاجمان بدون توپ مي‌شدند و موقعيت آن‌ها را خراب مي‌کردند. اين اقدام در نسخه جديد براي مهاجمان نيز توسعه داده شده است. مهاجمان مي‌توانند مانع از حرکت سريع مدافعان شده و راه را براي مهاجم حامل توپ باز کنند. اين اقدام مي‌تواند در هنگام ارسال‌ها نيز صورت گيرد.

2014 FIFA World Cup Brazil با چند تورنومنت بزرگ و همزمان با جام جهاني 2014 يک جام جهاني سايبر را به وجود خواهد آورد. تورنومنت‌هاي بزرگ اين بازي به صورت آنلاين انجام مي‌گيرد و شامل بازي‌هايي ميان تيم‌هاي حاضر در جام جهاني خواهد بود. علاوه بر اين، يک تورنومنت بزرگ‌تر شامل 203 تيم وجود خواهد داشت که مسابقات مقدماتي جام جهاني را شبيه‌سازي خواهد کرد. در پايان، مسابقات رسمي جام جهاني اين بازي به صورت سايبري صورت خواهد گرفت و از هر کشور، يک بازيکن به مسابقات نهايي راه خواهد يافت و براي کشور خود مسابقه خواهد داد.

خيلي هيجان‌انگيز به نظر مي‌رسد که يک نفر از پشت کنسول خود، پرچم کشورش را در مسابقات فوتبال جام جهاني سايبري بالا ببرد.

باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =