کتابخانه سعدی خیرآباد که یکی از خدمات ارائه شده به شهروندان خیرآبادی است که وضعیت نامناسبی دارد که در زیر شرحی از آن را می خوانید.

به گزارش سرویس فرهنگی آفتاب ری، به نقل از ورامین ما؛ کتابخانه های یکی از مراکز بسیار موثر در فرهنگ اجتماع و خانواده ها می باشد که این تاثیر گذاری باید با عناوین مختلف به وجود آید.

یکی از این عناوین قرار گرفتن این کتابخانه ها در محل های مناسب است تا افرادی که قصد استفاده از آن را دارند بتوانند به راحتی از این محل های فرهنگی بهره برداری کنند و موارد مختلفی از جمله سکوت محیطی، شادابی محیط کتابخانه، دسترسی راحت و دیگر موارد مشابه را باید برای آن در نظر گرفته شود.

چندی پیش کتابخانه ای در منطقه خیرآباد ورامین افتتاح شد که باعث شادی و خوشحالی بسیار زیاد شهروندان خیرآبادی شد، ولی این خوشحالی زیاد ادامه پیدا نکرد زیرا زمانی که دانش آموزان و دانشجویان برای استفاده از این محل فرهنگی و فرهنگ ساز به انتهای منطقه مسکونی خیرآباد مراجعه می کردند با درب های آهنی بسته شده مواجه می شدند.

Ketabkhane (1)

زمانی که چشم را به درون محوطه کتابخانه سعدی خیرآباد می انداختند تا شاید فردی را بیابند تا این درب آهنی را باز کند تا بتوانند از این حق خود استفاده کنند، با نوشته ای مواجه می شدند که بر روی آن نوشته شده بود ” ساعت کار کتابخانه۱۳-۱۵″ که دقیقاً در بدترین زمانی استفاده از این کتابخانه است.

دلیل این ادعا نیز این است که در زمان گرمای هوا، این محل به دلیل نداشتن سایه، دارای گرمای بسیار زیادی می باشد که افراد را به یاد تنور نانوایی می اندازد و در فصل سرما نیز این ساعت دقیقاً در زمانی است که دانش آموزان و دانشجویان از مدرسه بازگشته و توانی برای مطالعه ندارند و در این ساعت استراحت می کنند.

Ketabkhane (2)

البته مشکلات این مرکز فرهنگی که هزینه زیادی نیز برای ساخت آن از محل بیت المال شده است به همین جا ختم نمی شود، بلکه نداشتن مسیر دسترسی مناسب به این کتابخانه یکی دیگر از مشکلات این محل است به شکلی که مسیر خاکی در تابستان یک نوع مشکل و در زمان سرما، باران و برف نیز مشکلات عدیده دیگری برای استفاده کنندگان و اعضای کتابخانه به وجود می آورد که باتلاقی شدن مسیر یکی از آنها است.

یکی دیگر از بزرگترین مشکلات و معظلات این کتابخانه وجود جوی فاضلاب در مقابل این کتابخانه می باشد که بوی بسیار نامتبوع آن، حال مراجعه کنندگان را دگرگون می کند و تمام این موارد باعث می شود حتی افرادی که درصدد استفاده از کتابخانه هستند، از این محل که با عنوان کتابخانه سعدی از آن یاد می شود فراری شوند.

Ketabkhane (3)

Ketabkhane (4)  

Ketabkhane (5)

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =