کتب حوزوی باید در دانشگاهها نیز تدریس شود

امام جمعه شهرستان پردیس گفت: کتب حوزوی باید در دانشگاهها نیز تدریس شود و در نقطه عکس آن کتب دانشگاهی هم باید وارد حوزه شوند، این تبادل اندیشه در راستای توسعه و پیشرفت ایران اسلامی باید انجام شود.

به گزارش تهران نیوز ، حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر گفت: حوزه از پایگاههای مهم علوم فقهی است که در تاریخ ایران اسلامی به خصوص از زمان شکل گیری نظام جمهوری اسلامی عالمانی بزرگ را به کشور و جهان اسلام معرفی کرد. امام جمعه شهرستان پردیس در ادامه این مطلب تصریح کرد: دانشگاهها باید پایگاه تولید علم در کشور باشند و در جریان سیاست اقتصاد مقاومتی دانشگاه ها نیز از محور های اصلی به حساب می آیند و در این راستا تولید علم همراه با تبدیل آن به ثروت باید صورت بگیرد. حجت الاسلام والمسلمین توسلی با تاکید براینکه کتب حوزوی باید در دانشگاهها نیز تدریس شود، اضافه کرد: در نقطه عکس آن کتب دانشگاهی هم می بایست وارد حوزه شوند، این تبادل اندیشه در راستای توسعه و پیشرفت ایران اسلامی باید انجام شود. امام جمعه شهرستان پردیس با اشاره به این مطلب که وحدت بین حوزه و دانشگاه در راستای تبادل اندیشه و تفکر است، ابراز داشت: این نوع تبادل تفکر و اندیشه تنها در زیر سایه وحدت بین حوزه و دانشگاه که یک امر مهم و زیر بنایی است باید اتفاق بیفتد. حجت الاسلام والمسلمین توسلی در خاتمه اظهار داشت: حوزه علوم انسانی در دانشگاه باید مورد بازنگری و ریکاوری قرار بگیرد و در این راستا باید مدیریت دانشگاهها اقدامات مهم و اساسی را انجام دهند.

شهید آیت الله دکتر محمد مفتح از جمله روحانیون روشنفکر و روشنگری بود که نقش مهمی در نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی ایفا نمود. ایشان، همچنین قدم های موثری در راه ایجاد وحدت بین حوزه های علمیه و دانشگاه و دوقشر روحانی و دانشگاهی برداشت شهید مفتح با تشکیل شورای انقلاب از سوی امام به عضویت این شورا درآمد. سرانجام این شهید بزرگوار در روز ۲۷ آذر ۱۳۵۸، هنگام ورود به دانشکده الهیات،‌ توسط گروهک فرقان هدف گلوله قرار گرفت و به فیض عظیم شهادت نائل آمد. این روز به پاس تلاش های آن بزرگوار روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است.

انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =