کدام عابربانک ها ۵۰۰ هزار تومان می‌دهند؟

با مجوز بانک مرکزی، بانک های عامل می توانند در صورت تمایل از ۲۰ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه سقف برداشت از عابربانک های خود را به ۵۰۰ هزار تومان افزایش دهند.

به گزارش تهران نیوز؛ بانک مرکزی در روزهای پایانی سال و در پی افزایش تقاضا برای وجه نقد امتیاز ویژه ای را برای بانک های عامل و مردم قرار داده است. براساس تصمیم این تمامی بانک های عامل امکان افزایش میزان سقف برداشت از خودپردازها تا سقف ۵۰۰ هزار تومان را دارند. بنابراین در سال جاری به بانک هایی که متقاضی استفاده از این تمهید هستند اجازه داده شده از ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ الی ۱۵ فرودین ۱۳۹۶ سقف برداشت از خودپردازهای خود را به میزان ۵۰۰ هزار تومان افزایش دهند.

تعدادی از بانک ها از جمله ملت، ملی، شهر، آینده و سامان از این اختیار استفاده کرده و  همزمان با فرارسیدن سال جدید، سقف برداشت پول نقد ازخودپردازهای خود را تا ۵ میلیون ریال در روز افزایش دادند.

بانک صادرات نیز پیشتر این امکان را فراهم کرده بود که از دستگاه کارتخوان داخل شعب ۵۰۰ هزار تومان برداشت نقدی برای کلیه کارت های بانکی صورت گیرد.

بانک انصار نیز احتمالا از اواسط هفته به جرگه بانک هایی می پیوندد که سقف برداشت از عابربانک شان را به ۵۰۰ هزار تومان افزایش داده اند.

اما بانک مرکزی در اطلاعیه ای که بعد از ظهر امروز روی سایت خود قرار داد این اختیار را برای تمامی بانک های عامل اعلام و تأکید کرد:  این بانک با توجه به در پیش بودن ایام نوروز و به منظور رفاه حال هموطنان، ارایه خدمت «افزایش سقف برداشت تا مبلغ ۵۰۰ هزار تومان» از خود پرداز های شبکه بانکی کشور را مجاز اعلام کرد. این اقدام همه ساله در ایام پایانی سال و با نزدیک شدن ایام عید نوروز از سوی شبکه بانکی کشور به صورت هماهنگ و منسجم انجام می شود. بدین منظور شبکه بانکی با ارائه خدمات بدون وقفه به آحاد مردم، شرایط را برای استفاده بدون دغدغه خاطر هموطنان از خدمات بانکی فراهم می کند. بر این اساس بانک مرکزی در  بخشنامه ای به شبکه بانکی با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال، موارد زیر را به منظور خدمت‌رسانی مطلوب به مشتریان به بانک ها ابلاغ کرد : از تاریخ ۲۰‏.۱۲‏.۹۵ الی ۱۵‏.۱‏.۹۶ تمامی بانک‌ها مجاز هستند تا نسبت به تنظیم منوی برداشت وجه تا مبلغ ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به صورت درون بانکی (local) اقدام کنند. با توجه به تامین وجه شعب در این ایام توسط بانک مرکزی، بانک‌ها مجاز هستند نسبت به تنظیم کاست‌ها و اسکناس‌گذاری در خودپردازها، با توجه به موقعیت جغرافیایی و تقاضای عمومی دریافت وجه، در خودپردازها اقدام کنند. به دلیل پرهیز از سردرگمی مشتریان و امکان برگشت سریع به حالت اول پس از اتمام طرح، می‌بایست حداقل تغییرات در منوی نقد سریع (Fast Cash) دستگاه‌های خودپرداز صورت گیرد. پیشنهاد می‌شود در این خصوص از منوی «سایر مبالغ» برای برداشت‌های بالای دومیلیون ریال استفاده شود. منبع: تسنیم انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =