کسانی که در موضوع برجام، مجلس را می‌کوبند ضد قانون اساسی و ولی‌فقیه عمل می‌کنند

خطیب موقت تهران ضمن تشکر از زحمات تیم ویژه برجام در مجلس گفت: قانون و رهبری گفته‌اند،نمی‌شود مجلس را به حساب نیاورد بنابراین کسانی که در این حوزه مجلس را می‌کوبند، ضد نظر قانون اساسی و ولی فقیه عمل می‌کنند.

به گزارش سرویس سیاسی تهران نیوز، آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب موقت تهران در آغاز خطبه دوم نماز عید سعید قربان در دانشگاه تهران اقامه شد ضمن تبریک عید سعید قربان و عید سعید غدیر،‌عید غدیر خم را عید الله اکبر و عید علی‌(ع) نامید و اظهار داشت: ما یاد و خاطره شهدا از جمله شهید هاشمی‌نژاد،‌شهید فکوری،‌شهید کلاهدوز  و شهید جهان‌آرا را گرامی می داریم.

آیت الله خاتمی با اشاره به فضای معنوی کشور در برگزاری دعای عرفه در روز گذشته ادامه داد: ما در هفته پیش رو میلاد امام هادی(ع) را خواهیم داشت؛‌ همچنین یاد و خاطره فقیه مجاهد آیت‌آلله خزعلی را گرامی‌میداریم و ایشان حقیقتاً آیتی درعشق به خدا بود.

خطیب موقت تهران به ذکر خاطره‌ای از آیت‌الله خزعلی پرداخت و یادآور شد. ایشان تعریف می‌کرد که در زمانی که در کما بوده الطاف الهی در حق ایشان از زمان کودکی تا تبعید به ایشان گفته شده بود؛ ایشان می‌گفت من یک دوره مطالعه کتاب‌های الغدیر را نذر کرده‌ام و این مرد فضائل و کرامات زیادی را از جمله تبری و تولی داشت.

وی تصریح کرد: زمانی که مقام معظم رهبری به عنوان رهبر انقلاب انتخاب شدند ایشان با اینکه ۱۵ سال از رهبر انقلاب بزرگتر بودند اما می‌گفت من روزهای اول مقید بودم کنار ایشان قرار بگیرم تا همه بدانند که ایشان مورد تأیید روحانیت قرار دارند.

آیت الله خاتمی با اشاره به بازگشایی مدارس،‌دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه،‌پاییز را بهار تعلیم و تربیت دانست و افزود: باید محیط آموزشی ما محیط علم و تقوا و فضائل الهی باشد نه اینکه محیط علمی به باشگاه سیاسی احزاب و محل یارگیری احزاب تبدیل شده و سیاست زده شود.

خطیب موقت تهران تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند: دانشگاه باید سیاسی باشد اما سیاست زدگی هرگز و اگر دانشگاه ما سیاست زده شود علم و دین به انزوا می‌رود؛ ما انقلاب کردیم که نهادهای آموزشی ما گل بپرورند.

*ستون فقرات برجام «لغو» تحریم هاست

آیت الله خاتمی با اشاره به بی‌حرمتی رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی تصریح کرد: ما در هفته گذشته شاهد رفتار توهین آمیز به مسجدالاقصی و حضور نظامیان گستاخ این رژیم جلاد و غاصب در این مسجد بودیم که بسیار زشت است اما هیچ فریادی از جهان اسلام برنمی‌خیزد.

خطیب موقت تهران با بیان اینکه دشمنان داعش را ایجاد کردند تا مسلمانان را به جان یکدیگر بیندازند گفت: اینکه رهبر معظم انقلاب مدام می‌گویند وحدت جهان اسلام باید حفظ شود برای این است که این حوادث اتفاق نیفتد و امیدواریم گوش شنوایی پیدا شود.

وی با اشاره به مسئله برجام و لزوم تأکید بر برخی از نکات اظهار داشت: روح مسئله برجام و آنچه ستون فقرات است،‌لغو تمام تحریم‌های ظالمانه دشمن است نه «تعلیق» که اگر این مهم تحقق یافت مورد تأیید قاطبه ملت خواهد بود اما اگر اینگونه نشود کار بایسته در شأن ملت ایران صورت نگرفته است.

آیت الله خاتمی مسئله مهمتر از برجام را مسئله بعد از برجام عنوان کرد و افزود: آمریکا می‌خواهد تلقی کند که یخ‌‌های رابطه آب شده است در حالی که چنین نیست و ما ۱۸۰ درجه با آمریکا اختلاف داریم.

خطیب موقت تهران با بیان اینکه آمریکا دشمن جهان اسلام است به ذکر مثال‌هایی در این زمینه پرداخت و گفت: آمریکا به خاطر حمایت از رژیم جلاد و غاصب صهیونیستی و حیات دادن به گروهک‌های تروریستی از جمله داعش و حمایت از جنایات یمن،‌بحرین و سوریه دشمن جهان اسلام است.

وی افزود: طراحی آمریکا برای ایران این است که بعد از تحریم‌های هسته‌ای به دنبال تحریم‌های حقوق بشری برود و هدف آنها دین ماست.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه رمز نفرت مردم ایران از برائت آمریکا،‌برائت از مشرکین است تأکید کرد: برائت فقط مربوط به سرزمین منا نیست و هر مسلمانی باید از مشرکین برائت بجوید.

به گزارش فارس؛ خطیب موقت تهران با تأکید بر مسئله هوشیاری پس از برجام گفت: باید مراقب بود که آمریکا از روزنه برجام نفوذ اقتصادی،‌ سیاسی و بدتر از اینها فرهنگی به کشورمان نداشته باشد.

وی ضمن تشکر از زحمات تیم ویژه برجام در مجلس خاطر نشان کرد: قانون این اختیار را به آنها داده است و رهبری نیز گفتند نمی‌شود مجلس را به حساب نیاورد لذا کسانی که در این حوزه مجلس را می‌کوبند ضد نظر قانون اساسی و ولی فقیه عمل می‌کنند.

آیت ‌الله خاتمی با یادآوری این مسئله که ما دلمان از آمریکا از ۲۸ مرداد سال ۳۲ تا امروز  ۱۳۹۴ خون است تصریح کرد« آمریکا لحظه‌ای از توطئه علیه ملت ایران کوتاهی نکرده است واین راز ماندگاری شعار مرگ بر آمریکا است.

خطیب موقت تهران در خطبه‌ اول نماز عید سعید قربان با اشاره به فلسفه عید قربان و مناسک حج اظهار داشت: نام حضرت ابراهیم ۶۹ بار و در ۲۵ سوره قرآن آمده و ایشان به ۱۸ خصلت ستوده شده است.

وی با اشاره به داستان به دنیا آمدن حضرت اسماعیل و هجرت آنها به مکه یادآور شد: پس از بازگشت حضرت ابراهیم به مکه خداوند از ایشان خواست که فرزند خود را ذبح کند و امتحان خوبی پس داد و به تعبیر عارفی فدیناه بذبح عظیم  امام حسین (ع) است.

آیت آلله خاتمی با اشاره به ویژگی‌های صدیقین اظهار داشت: در ۸ سال دفاع مقدس ملت ایران صداقت در ایمان خود را نشان دادند.

خطیب موقت تهران با اشاره به دیدار جانبازان دفاع مقدس با رهبر معظم انقلاب افزود: صداقت،‌بصیرت و نشاط این جانبازان ستودنی است و این ملت صادق است و پای جمهوری اسلامی و نظام خود ایستاده و هر شیطانی که بخواهد تعرضی به این نظام داشته باشد سیلی محکمی از این ملت خواهد خورد.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =