کشف دو قطعه طاووس در یکی از رستوران های اسلامشهر

رییس اداره محیط زیست اسلامشهر گفت: دو قطعه طاووس در یکی از رستوران های بخش احمد آباد مستوفی شهرستان اسلامشهر کشف شد.

به گزارش تهران نیوز ،  ولی اله محمدی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر در گفت و گو با اسلامشهرخبراظهار کرد: روز گذشته در پی تماس تلفنی یکی از شهروندان دوستدار محیط زیست اسلامشهر مبنی بر مشاهده یک جفت طاووس نر و ماده  در یکی از رستوران های شهر احمد آباد مستوفی مأمورین یگان حفاظت شهرستان اسلامشهر بلافاصله به محل اعزام شدند.

وی تصریح کرد: در این بازدید مشخص شد این فرد به صورت غیر قانونی این پرندگان را نگهداری می کرده و مجوز لازم را نداشته است.

محمدی در ادامه گفت: بنابرین مامورین اداره این پرنده ها را تحویل گرفتند و با توجه به اینکه شرایط فیزیکی پرنده مناسب بود این پرندگان در راستای اقدامات کنترلی به کلینیک پارک طبیعت پردیسان تحویل داده شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر تاکید کرد: طبق بند «ج» ماده ۱۰ قانون شکار و صید هرکسی مرتکب اعمالی از قبیل حمل، عرضه، فروش و صدور جانوران وحشی زنده یا مرده و یا اجزایی از آنها بدون کسب پروانه یا مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست شود به جزای نقدی از یکصد هزار ریال تا یک میلیون ریال و یا حبس از یک ماه تا شش ماه محکوم می شود.

گفتنی است طاووس(نام علمی: Pavo) نام یک گونه از طاووس است، طاووس نر بزرگ ‌تر و زیباتر از طاووس ماده است. چرا که طاووس ماده پرهای پُر نقش و نگار ندارد و نمی‌تواند دمش را مانند طاووس نر باز کند.

انتهای پیام/
  • طاووس
  • طاووس
  • طاووس
انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =