«هیلاری کلینتون»، وزیر خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد: من اعلام می‌کنم که چین، هند، مالزی، کره جنوبی، سنگاپور، آفریقای جنوبی، سریلانکا، ترکیه و تایوان به مدت 180 روز دیگر از تحریم نفتی ایران معاف می شوند. من در این زمینه به کنگره گزارش خواهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری به نقل از  فارس، در این بیانیه‌ آمده است: آمریکا و جامعه بین‌الملل به ادامه فشارها بر رژیم ایران تا زمانی که این کشور به نگرانی‌ها در زمینه برنامه هسته‌ایش بپردازد متعهد است. به همین دلیل من خوشحالم که اعلام کنم که چین، هند، مالزی، کره جنوبی، سنگاپور، آفریقای جنوبی، سریلانکا، ترکیه و تایوان به دلیل کاهش های بیشتر در حجم خرید نفت خام از ایران، بار دیگر می‌توانند از تحریم‌های آمده در بند 1245 قانون اختیار دفاع ملی سال مالی 2012 معاف شوند.

این بیانیه می‌افزاید: من متعاقبا به کنگره گزارش خواهم کرد که معافیت از تحریم‌ها پیرو بند 1245 قانون اختیار دفاع ملی برای مبادلات مشخص و در خصوص نهادهای مالی در این کشورها برای یک دوره زمانی 180 روزه به کار گرفته خواهد شد.

پیشتر منابعی در دولت و کنگره آمریکا از احتمال تمدید معافیت این 9 کشور از تحریم نفتی ایران خبر داده بودند.

خبر تمدید معافیت های کشورهای چین و هند و هفت کشور دیگر از تحریم های نفتی ایران در حالی منتشر می‌شود که دولت آمریکا در فروردین ماه سال جاری، 11 کشور و اواخر خرداد ماه همین سال 7 کشور دیگر را از تحریم‌های مربوط به معاملات نفتی با ایران معاف کرده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =