علی نیکزاد لحظاتی پیش در بازدید از طرح‏های مسکن مهر پردیس و تحویل نمادین قرارداد پیش‏فروش برخی واحدهای سایت خانه‏سازی «دره بهشت» این شهر که با حضور معاونان وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس و سایر مسئولان کشوری، استانی و محلی انجام شد، اظهار داشت: خوشبختانه انبوه‏سازی در کشور با حمایت دولت، مجلس و سیستم بانکی شکل گرفته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر با احتساب قبوض ارسالی گاز به در منازل، نزدیک به 400 هزار واحدی مسکونی خالی در تهران وجود دارد.

نیکزاد اضافه کرد: علاوه بر این واحدهای مسکونی خالی، دولت در حال احداث 410 هزار واحد مسکونی دیگر در استان تهران است.

* ساخت 198 هزار واحد در سه شهر جدید تهران

وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین 198 هزار واحد در سه شهر جدید تهران یعنی پردیس، پرند و اندیشه مراحل احداث خود را سپری می‏کنند.

نیکزاد ادامه داد: از این رو و با احداث این تعداد واحد نباید مشکلی تحت عنوان کمبود مسکن در تهران وجود داشته باشد.

وی درباره تسهیلات در حال ارائه به افرادی که قصد خروج از تهران را ندارند، خاطرنشان کرد: در این بین، افرادی نیز بنا به دلایلی نمی‏توانند از تهران خارج شوند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: تسهیلاتی نیز برای چنین افرادی در نظر گرفته شده، بر این اساس مردم می‏توانند بعد از ثبت‌‏نام در سایت‏های مختلف ظرف مدت یک سال صاحب خانه شوند.

این مسئول ادامه داد: به طور یقین، این واحدهای مسکونی 25 تا 30 درصد پایین‏تر از قیمت بازار ارائه می‏شود و همچنین اقساط ماهانه 70 درصد زمین اختصاصی به این افراد بیش از 10 میلیون ریال نخواهد بود.

نیکزاد اضافه کرد: همه سعی ما خانه‏دار شدن مردم با توجه به میزان آورده آنهاست، اما اگر در این بین کسی قصد اخلال داشته باشد با او برخورد می‏کنیم.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =