کمبود مسجد در مناطق مرکزی و شمالی تهران

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به ساخت ۱۰۰ مسجد در شهر تهران در ۱۰ سال گذشته، گفت: در حال حاضر در مناطق شمالی و مرکزی شهر تهران با کمبود مسجد مواجه هستیم.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از شبستان؛ حجت الاسلام عبدالمقیم ناصحی با اشاره به ساخت ۲۰۰ مسجد در شهر تهران، گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر در راستای، ساخت ۴۰۰ مسجد، این تعداد مسجد در شهر تهران ساخته شده است.

وی با اشاره به فعالیت قریب به ۲ هزار مسجد در تهران، اظهار کرد: این تعداد مسجد، پاسخگوی نیازهای این شهر نیستند، به ویژه آنکه در مناطق شمالی و  مرکزی تهران با کمبود مسجد مواجه هستیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی، بیان کرد: از سال ۸۵ تاکنون ۱۰۰ مسجد در بهترین بخش های مناطق شهر تهران ساخته شده است اما با این وجود با توجه به جمعیت تهران با کمبود مسجد مواجه هستیم.

ناصحی اظهار کرد: در قسمت های جنوبی، غربی و شرقی تهران تعداد مساجد برای جمعیت این منطقه کافی و همخوان است، اما در بسیاری از نقاط پر تردد از جمله مسیر چهار راه ولی عصر تا میدان تجریش و یا ابتدای پاسداران تا انتهای این مسیر، مسجد وجود نداشته و این کمبود باید جبران شود.

وی به تامین، تجهیز و تکمیل مساجد شهر تهران اشاره کرد و افزود: در حال حاضر مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران توانسته است، قریب ۱۸۰۰ مسجد را به امکانات مورد نیاز تجهیز کند.

  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =