رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به این که نهادهای مسئول در مورد تجمیع بیمه ها همگی دولتی هستند به نظر می آید دولت نمی خواهد این قانون اجرا شود.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري  حسین علی شهریاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا با بیان اینکه طرح پزشک خانواده در دو استان مازندران و فارس در حال اجرا می باشد، اظهار داشت: برای درست و عملی شدن این طرح باید پزشکانی که در حاشیه شهرها و روستاها در حال خدمت هستند از حقوق و مزایای مکفی برخوردار باشند به نحوی که باید دید سلامت نگر به جامعه داشته باشند.

وی تعداد بالای ویزیت در این مناطق را علت اصلی غافل شدن پزشکان از اولویت های اصلی همچون پیشگیری دانست و افزود: به علت تعداد بالای ویزیت و عدم حمایت مالی مناسب ، پزشکان این مناطق کمتر به مسائل بهداشتی می پردازند اما به هر حال این طرح در قانون برنامه آمده است و باید در تمامی سطوح اجرا و عملیاتی شود.

شهریاری تنها راه رسیدن به عدالت در سلامت را اجرای طرح پزشک خانواده دانست و افزود: کمبود منابع مالی یک سد بزرگ در برابر تحقق اجرای این طرح ملی است.

وی همچنین با اشاره به طرح یکسان سازی بیمه های درمانیگفت: با توجه به این که نهادهای مسئول در این امر همگی دولتی هستند به نظر می آید دولت نمی خواهد این قانون اجرا شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه دولت مکلف به اجرای این قانون است، افزود: بر اساس برنامه به جز بیمه های نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات باید سایر بیمه ها تجمیع و پایه بیمه سلامت اصلاح و یکسان شود.

وی همچنین ضرورت توجه ویژه به حوزه سلامت را خواستار شد و افزود: متاسفانه در دولت های قبلی ، دولتمردان دید سلامت نگر نداشتند و امیدواریم در دولت یازدهم برای اولین بار هم که شده به مقوله سلامت به طور جدی پرداخته شود.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه سلامتی باید اولویت اول دولت باشد ، خاطر نشان کرد: اگر سلامتی و انسان سالم در جامعه وجود نداشته باشد ، امنیت را نیز نمی توانیم در جامعه برقرار کنیم.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =