به گزارش خبرنگار پايگاه خبري آفتاب ري از رودهن، حمید محرمی‏ امروز بیان داشت: تغییرات موجود در الگوی سنی جمعیت ایران طی سال‏های گذشته بیانگر افزایش نرخ رشد جمعیت سالمندان در سراسر کشور است.

شهردار رودهن گفت: با رشد روزافزون جمعیت سالمندان در کشور، طراحی‏های محیطی، توجه ویژه به این قشر از جامعه را می‏طلبد.

وی افزود: با بالا رفتن گروه سنی سالمندان، توجه به نیازهای به وجود آمده و پیدا کردن راه‌حل‏های مناسب از مسائلی است که طراحان مدیریت شهری را به خود مشغول می‏کند.

شهردار رودهن ادامه داد: سونامی خاموش سالمندی در ایران برنامه‏ریزی و توجه ویژه مسئولان و طراحان مبلمان شهری را به خود جلب کرده است.

محرمی اظهار داشت: وجود پیاده‏روهای نامناسب و خیابان‏های شیب‏دار از جمله مسائلی است که مشکلات عدیده‏ای را برای قشر سالمند جامعه به وجود می‏آورد.

وی افزود: نبود طراحی صحیح مبلمان شهری و در نظر نگرفتن محلی برای استراحت اقشار آسیب‏پذیر هنگام پیاده‏روی، بر میزان شدت این مشکلات می‏افزاید.

شهردار رودهن تصریح کرد: طراحی پیاده‏رو و خیابان‏های شهر باید به گونه‏ای باشد که سالمندان یا کسانی که دچار معلولیت‏های جسمی هستند، به راحتی بتوانند از آن‏ها عبور کنند.

محرمی ادامه داد: متأسفانه واقع شدن شهر رودهن در منطقه‏ای نیمه کوهستانی، خیابان‏های شهر را با شیب‏های تند روبه‏رو می‏کند که موجب پایمال شدن ارائه خدمات مناسب به سالمندان می‏شود.

وی گفت: کمبود نیمکت و محل نشستن برای سالمندانی که در سطح شهر تردد می‏کنند، نقص دیگری است که توجه ویژه‏ای را در طراحی‏های محیط شهری به خود اختصاص می‏دهد.

شهردار رودهن تأکید کرد: در نظر گرفتن نقاطی به عنوان استراحت‏گاه موقت جهت تجدید قوا برای سالمندان از نیازهایی است که ضرورت آن به وضوح احساس می‏شود.

محرمی بیان داشت: توجه به تمامی ابعاد و اقشار جامعه در طراحی‏های مبلمان شهری از اهداف برنامه‏ریزی‏های مدیریت شهری در رودهن به حساب می‏آید.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =