به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از موسسه راهبردی «دیده‌بان»، ساعت 5 صبح امروز کمپ ترانزیت مورد اصابت موشک قرار گرفت.

کمپ ترانزیت مساحتی یک کیلومتری و محصور از پادگان لیبرتی (پادگان سابق آمریکایی‌ها در بغداد) است که به صورت موقت برای اسکان منافقین در نظر گرفته شده تا از این مکان خاک عراق را ترک کنند.

مدتی است که سرکردگان گروهک منافقین از جمله مریم رجوی سعی می‌کنند به طرق مختلف کمپ موقت ترانزیت را مکانی نامناسب و غیر قابل سکونت نشان دهند تا از این طریق توجیهی برای بازگشت به پادگان اشرف پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، چندی پیش فاش شد که در حالی که هنوز کشور ثالثی حاضر به پذیرش اعضای منافقین نشده است، سرکردگان این گروهک همه سعی خود را بر ماندن در این کشور و بازگشت به پادگان اشرف متمرکز کرده‌اند.

بر پایه این خبر لابی‌های منافقین در اروپا و رسانه‌های این گروهک سعی داشتند با غیر انسانی نشان دادن وضعیت کمپ موقت لیبرتی، موافقت سازمان ملل را برای بازگشت اعضای این گروهک به پادگان اشرف کسب نمایند.

یکی از اعضای تازه‌ جدا شده منافقین در این خصوص گفته بود که «مسعود رجوی به برخی از رده‌های بالاتر سازمان در کمپ لیبرتی دستور داده تا سرحد امکان به خرابکاری در این کمپ بپردازند و تصاویری از وضعیت نامطلوب لیبرتی را منتشر کنند.»

وی ادامه داد: «رجوی حتی به رده‌های بالاتر سازمان پیغام داده که آنقدر فضای لیبرتی را آلوده و غیر قابل سکونت کنید که باعث شیوع بیماری و حتی مرگ چند نفر از اعضا شود! ما فقط از این طریق می‌توانیم سازمان‌های بین‌المللی را تحت تاثیر قرار دهیم.»

همچنین در بازدید خبرنگاران از پادگان اشرف مشخص شد که تمامی ساختمان‌ها دست نخورده و سالم رها شده‌اند، این موضوع به عنوان اولین نشانه مشخص می‌کرد که اعضای منافقین امید دارند در آینده دور یا نزدیک دوباره به این پادگان بازگردند و با سالم گذاشتن ساختمان‌های این پادگان مانع صرف هزینه دوباره برای بازسازی تاسیسات و بناهای اشرف شوند.

فعالیت‌های منافقین برای دستیابی به این هدف غیر از تحرکات عوامل این گروهک در اروپا و آمریکا، از طریق دخالت در جریانات داخلی عراق نیز پی‌گیری می‌شود. ملاقات‌های پیاپی عوامل منافقین با واسطه یا بی‌واسطه با برخی اعضای پارلمان عراق و مخالفین دولت نوری مالکی از جمله فهرست العراقیه و دامن زدن این گروه به اختلافات داخلی این کشور که تا سر حد صرف هزینه برای راه‌اندازی راهپیمایی‌های اعتراضی نیز پیش رفته است، از جمله فعالیت‌های منافقین برای باقی ماندن در عراق است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =