رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان فیروزکوه از جمع آوری بیش از ۴۷۰ میلیون ریال کمک های نقدی و غیرنقدی در جشن عاطفه ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، “مهدی شعبانی” در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز اظهارکرد: تشکیل کمیته امداد امام خمینی(ره) به فاصله ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور امام راحل، حاکی از اهمیت مساله احسان و نیکوکاری به اقشار ضعیف و آسیب پذیر است.

وی افزود: یکی از راه های عزتمندی، محبت به دیگران و دستگیری از افتادگان است و جشن عاطفه ها با جلب مشارکت ها و کمک های مردمی، باعث ایجاد همبستگی ملی و تلطیف فضای عمومی جامعه می شود.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: در مراسم جشن عاطفه های امسال در مجموع بیش از ۴۷۰ میلیون ریال کمک های نقدی و غیرنقدی خیّرین، مسؤولان، دانش آموزان و آحاد مردم جمع آوری شد.

وی بیان کرد: از این میزان حدود ۲۳۰ میلیون ریال کمک های غیرنقدی در قالب سبد کالایی، پوشاک و . . . جمع آوری و بین خانواده های محسنین و ایتام تحت پوشش این نهاد توزیع شد که در مقایسه با سال گذشته بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

شعبانی با اشاره به جمع آوری بیش از ۱۵۰ میلیون ریال کمک های نقدی، خاطرنشان کرد: این کمک ها نیز در حدود ۲۰ درصد در مقایسه با سال ۹۱ رشد داشته است.

وی در خاتمه مجموع کمک های دانش آموزان را بیش از ۹۶ میلیون ریال اعلام کرد که عین مبالغ جهت کمک به دانش آموزان کم بضاعت و بی بضاعت به همان مدارس بازگردانده شد.

مراسم جشن نیکوکاری امسال در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ اسفندماه به ترتیب در مدارس، سطح شهرستان و مصلای نماز جمعه برگزار شد و آحاد مردم و مسؤولان در این اقدام خیرخواهانه و خداپسندانه شرکت کردند.  انتهای پیام/م

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =