۲۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۹

کیفیت پایین اتوبوس‌های برون شهری و درون شهری شهرستان ملارد، نبود ایستگاه‌های مخصوص سوار و پیاده کردن مسافر و هم چنین کمبود اتوبوس در خطوط و معطلی مسافران از مشکلات بارز حمل و نقل عمومی در این شهرستان است که هر مسافری را آزرده خاطر می‌کند.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از اقتدارملارد؛ شهرستان 400 هزارنفره ملارد یکی از شهرستان‌های پرتردد کلان شهر تهران به حساب می‌آید که روزانه با حجم بالای از مسافرت‌های درون شهری مواجه است و در این راستا نگاه ویژه به حمل و نقل عمومی تنها راهکار افزایش بهره‌وری و سلامت جسمی این مسافران است.

Bus (3)

کیفیت پایین اتوبوس‌های برون شهری و درون شهری شهرستان ملارد، نبود ایستگاه‌های مخصوص سوار و پیاده کردن مسافر و هم چنین کمبود اتوبوس در خطوط و معطلی مسافران از مشکلات بارز حمل و نقل عمومی در این شهرستان است که هر مسافری را آزرده خاطر می‌کند. انتقال روزانه 70 هزار نفر توسط اتوبوس‌های فرسوده جابجایی سرانه 500 نفری مسافر اتوبوس در شهرستان ملارد به علاوه عدم نو شدن این ناوگان، استهلاک و فرسودگی این وسایط نقلیه را برای همگان به وضوح آشکار می‌سازد، عدم استفاده از سیستم پرداخت هزینه الکترونیکی در اتوبوس‌های خطوط بین شهری یکی از مشقت‌های استفاده از این ناوگان عمومی است که موجب گلایه شهروندان از این موضوع است و در همین راستا در مصاحبه با یکی از مسافران، وی خاطر نشان کرد: ازدحام مردم برای پیاده شده از اتوبوس و وقت گیر بودن کرایه دادن در انتهای مسیر یکی از مواردی است که استفاده از ناوگان عمومی برای مردم را با خاطره بدی روبرو می‌کند.

Bus (1)

هفتاد هزار مسافرت که اغلب در ساعات ابتدایی صبح و ساعات پایانی شب با ازدحام وسایط نقلیه در معابر همراه است، موجب ترافیک سنگین و نیمه سنگین در معابر پرتردد شهر می‌شود که اغلب با شلوغی و عدم آرامش در معابر همراه است. جابجایی روزانه 100 هزار نفر مسافرت توسط تاکسی تاکسی‌های مسافر بر که از ساعات ابتدائی روز با تلاش بی وقفه کارگران و کارمندان را راهی محل‌های کارشان می‌کنند نیز با مشکلاتی دست به گریبان‌اند، از جمله نبود ایستگاه‌های معین شده برای سوار و پیاده کردن مسافر، پایانه حمل و نقل عمومی و مسافربرهای شخصی که اغلب در ساعات اوج مبادرت به جابجایی مسافر می‌کنند، از حق نگذریم برخی از رانندگان تاکسی نیز در حضور مسافربرهای شخصی نیز بی تقصیر نیستند، چرا که با نبودن در مسیر در ساعات اوج تردد به بهانه ترافیک سنگین مسافران را سردرگم می‌کنند و افرادی که در حال رسیدن به خانه هستند چاره ای جز استفاده از خودروهای شخصی ندارند. جابجایی روزانه صد هزار مسافر توسط وسایط نقلیه سبک لزوم توجه ویژه مدیران شهری به این صنف از جامعه را در شهر ملارد دو چندان می‌کند چرا که روزانه 25 درصد مردم شهرستان ملارد خواسته یا نا خواسته مجبور به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی شهر هستند. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =