"کیمیا" در نشان دادن اهمیت کانون خانواده موفق عمل کرد

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: ما باید برای پیشرفت سریالی که در جهت ترویج اهداف بلند دفاع مقدس ساخته شده است، گام برداریم و زیرا این سریال کانون خانواده را مورد توجه قرار داده است و در کنار این امر وقایع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را نیز به تصویر کشیده است.

به گزارش تهران نیوز ،  به نقل از زنان خبر کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان در مراسم تقدیر از عوامل سریال کیمیا و همسران شهدای مدافع حرم با تقدیر از عوامل سریال کیمیا بیان کرد: سختی و رنج هایی که انقلابیون برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران کشیده اند باید به صورت مکتوب در اختیار قرار بگیرد تا نسل جوان از آن آگاهی پیدا کرده و  روشن شود.
وی افزود: امیدواریم بخش دوم سریال کیمیا با نقدها و نظرهای مردم ، نخبگان و کارشناسان کامل تر باشد اما از عوامل این فیلم تقدیر و تشکر میکنیم که سعی داشتند فضای انقلاب و جنگ را برای جوانانمان روشنگری کنند و تا حد زیادی در این امر موفق بوده اند. خزعلی ادامه داد: ما باید برای پیشرفت سریالی که در جهت ترویج اهداف بلند دفاع مقدس ساخته شده است، گام برداریم و زیرا این سریال کانون خانواده را مورد توجه قرار داده است و در کنار این امر وقایع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را نیز به تصویر کشیده است. رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: به عنوان مثال در سریال کیمیا شخصیت «آزاده» در این سریال رو به تکامل است به طوریکه آزاده به معنی آزادگی به رها تبدیل می شود که معنی رهایی و بی قید و بندی دارد. وی اظهار داشت: در ادامه پس از بازگشت به کشور دوباره به همان آزاده تبدیل می شود که اوج تکامل یک فرد است. اگرچه شاید برداشت ما صحیح نباشد اما این یک برداشت مردمی است که مخاطبان بسیاری با آن ارتباط گرفته اند. خزعلی با اشاره به افزایش ساخت فیلم های ارزشی بیان کرد: باید نهاد های مرتبط در امر فیلمسازی کمک کنند تا از این پس بیشتر شاهد اینگونه سریال های پربار باشیم و انقلاب و دفاع مقدس را بهتر و روشنتر برای نسل حال و آینده روایت کنیم. لاله افتخاری دیگر سخنران این مراسم بود که به لزوم شکل گیری هنر انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در هنر ما جای خالی خانواده شهدا حس می شود و تصویر غالب این است که خانواده شهدا از جامعه طلبکارند واین تصویر باید اصلاح شود. نقطه قوت کیمیا تنوع آن برای همه اقشار جامعه است و از کودک و نوجوان تا میانسال و مرد و زن این سریال را می بینند. گلوریا هاردی بازیگر نقش رها و آزاده در سریال کیمیا نیز در سخنانی گفت: برای من که در فرانسه بزرگ شده ام، جنگ پدیده ای بسیار دور و مربوط به ۶۰ سال پیش است اما وقتی با حقایق دفاع مقدس در ایران مواجه شدم بسیار متاسف شدم از سختی هایی که برای کیمیا و امثال ان به وجود امده است. امیدوارم بتوانم به نقشهای ارزشی در سینما و تلویزیون ایران ادامه دهم. انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =