سرمربی تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که تیمش باید نشان دهد که در حد و اندازه‌های شرکت در رقابت‌های جام‌جهانی است.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري  به نقل از سایت الجزایری «Le Buteur»، کارلوس کی‌روش، دستیار سابق سر الکس فرگوسن در منچستریونایتد که پیش از این هدایت تیم‌های رئال مادرید و پرتغال را در دست داشته است؛ اکنون سرمربی تیم ملی فوتبال ایران است. ایران با صدرنشینی در گروه خود در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی جواز حضور در برزیل را دریافت کرد و در این مسیر مقابل کره‌جنوبی، حریف الجزایر در رقابت‌های جام‌جهانی به برتری رسیده است.

• آیا از قرعه خودتان و هم‌گروهی با آرژانتین، بوسنی و هرزگوین و نیجریه راضی هستید؟

هر قرعه‌ای که به ما می‌افتاد را باید می‌پذیرفتیم. کسی ما را مدعی نمی‌داند و شاید این بهتر باشد. می‌دانم که همه تیم‌ها دوست داشتند ما در گروهشان قرار بگیریم و اکنون به عهده ما است که نشان دهیم در حد و اندازه‌های جام‌جهانی هستیم.

• الجزایر در گروهش با یک حریف آسیایی به نام کره‌جنوبی دیدار خواهد کرد؛ در حالی که ایران مقابل تیم آفریقایی نیجریه به میدان می‌رود. آیا می‌توانیم انتظار یک دیدار دوستانه میان ایران و الجزایر در ماه می را داشته باشیم تا به هر دوتیم امکان هماهنگی با شیوه بازی حریفش را بدهد؟

شاید. چرا که نه؟ هنوز برای دیدارهای تدارکاتی برنامه‌ریزی نکرده‌ایم بنابراین نمی‌توانیم در حال حاضر چیزی درباره آن بگویم.

• الجزایر در گروهش با بلژیک، کره‌جنوبی و روسیه دیدار می‌کند؛ آیا می‌تواند به دور دوم صعود کند؟

از لحاظ منطقی بلژیک و روسیه، حداقل روی کاغذ قوی‌ترین تیم‌های گروه هستند. این به معنای آن نیست که همین اتفاق خواهد افتاد بلکه سخت است که الجزایر را مدعی بدانیم.

• به دلیل هم‌گروهی با تیم ملی کره‌جنوبی این تیم را می‌شناسید. در دو دیدار این تیم را شکست دادید. آیا فکر می‌کنید بتواند الجزایر را شکست دهد؟

کره‌جنوبی با تیم‌های دیگر تفاوت زیادی دارد. از روی تجربه‌ام این حرف را می‌زنم زیرا بسیار جدی کار می‌کنند. به خاطر داشته باشید که آنها به محض اینکه در تابستان جواز حضور در رقابت‌های جام‌جهانی را به دست آوردند، برنامه تدارکاتی خود را برای این بازی‌ها شروع کردند. آنها دیدار دوستانه برگزار کرده‌اند. علاوه بر این این تیم در کار گروهی بسیار عالی بازی می‌‌کند. شما کار آسانی مقابل آنها نخواهید داشت. حرف من را باور کنید.

• آیا می‌خواهید بگویید کره‌جنوبی مدعی صعود است؟

من این حرف را نزدم. فقط گفتم که این تیم جام‌جهانی را بسیار جدی گرفته است و قبل از همه تیم‌ها برنامه تدارکاتی خود را شروع کرده است. از آنجایی که اکثر بازیکنان این تیم در کره هستند، سرمربی آنها می‌تواند هر موقع که بخواهد آنها را جمع کند و این توضیح می‌دهد که چگونه آنها تاکنون دیدارهای دوستانه زیادی برگزار کرده‌اند. کره‌ای‌ها می‌خواهند تا جایی که می‌توانند در این مسابقات جلو بروند.

• آیا می‌دانید که در حال حاضر بین فدراسیون فوتبال پرتغال و الجزایر برای برگزاری دیدار دوستانه در مارس گفت‌ و‌گوهایی در جریان است؟

نه. نمی‌دانم. آیا برگزاری این دیدار جدی است؟

• بله خیلی جدی است. آیا فکر می‌کنید این مسابقه برای پرتغال فایده دارد؟

مسابقه می‌تواند مفید باشد. از هر حریفی درسی یاد می‌‌گیرید. اگر پرتغال در نظر دارد که چنین دیداری برگزار کند، ممکن است که این مسابقه برایشان مفید باشد.

• آیا وحید هلیلهودزیچ، سرمربی الجزایر را می‌شناسید؟

اسمش را شنیده‌ام اما شخصا با او آشنایی ندارم.

• آیا تیم ملی الجزایر را می‌شناسید؟

اعتراف می‌کنم که درباره تیم ملی فعلی این کشور اطلاعات زیادی ندارم. مدت زیادی است که مسابقه‌ای از الجزایر ندیده‌ام. می‌توان گفت که ویژگی‌های بازی الجزایر را بر اساس تکنیک، انگیزه و سرعتشان می‌شنانم.

• اسلام سلیمانی، یکی از بازیکنان ملی‌پوش الجزایر هنوز در باشگاه اسپورتینگ پرتغال بازی می‌کند. باید او را بشناسید. درست است؟

در حقیقت چیز زیادی از او نشنیده‌ام. من به عنوان سرمربی تیم ملی ایران نمی‌توانم همه اخبار فوتبال پرتغال را دنبال کنم. همان طور که گفتم با تیم فعلی الجزایر آشنا نیستم.

• عجیب است زیرا پرتغال و الجزایر ارتباطات فوتبالی خوبی پس از فوت ماجر در کشور شما با هم دارند.

(می‌خندد) بله؛ درست است. ماجر یکی از برترین‌های فوتبال پرتغال بود و به همین دلیل است که در آنجا تا این حد به فوتبال الجزایر احترام می‌گذارند. من یکی از شیفتگان بازی او بودم.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =