قوچانی که در پرونده خود اظهارنظرهایی مانند: «هيئت‌ها‌ي مذهبي، منشا خشونت اند» (محمد قوچاني، ۲۰ فروردين ۷۹، عصر آزادگان) را دارد اکنون هنوز به میدان نیامده حکم الهی قصاص را غیر انسانی دانست.

به گزارش آفتاب ری، این روزنامه توسط «غلامحسین کرباسچی» اداره می‌شود و سردبیری آن را «محمد قوچانی» (سردبیر روزنامه توقیف شده «اعتماد ملی» متعلق به مهدی کروبی) برعهده دارد که در جریان حوادث فتنه 1388 بازداشت شد و در دادگاه حوادث فتنه محاکمه گشت. «محمد قوچانی» در دولت اصلاحات  ستون‌نویس روزنامه‌های زنجیره‌ای «جامعه»، «طوس»، «نشاط» و... بود. روزنامه آسمان در چهارمین شماره خود با زیر سوال بردن حکم الهی قصاص یاد وخاطره روزنامه های زنجیره ایی در ایام پرفتنه دولت خاتمی را زنده کرد. التقاط نظری روزنامه حزبی- دولتی «آسمان» در اغلب صفحات اولین شماره آن موج می‌زند. این روزنامه در صفحه 30 خود به بازنشر مطالب و نوشته‌های «روزنامه آیندگان» (ارگان رسمی صهیونیست‌ها در عصر پهلوی دوم که ابتدای انقلاب و پس از اعتراض امام خمینی(ره) به خط مشی آن توقیف شد) پرداخته است. «آسمان» مصاحبه «احمد شاملو» از شاعران وابسته به دربار پهلوی را با این روزنامه صهیونیستی تجدید چاپ کرده و یک صفحه را نیز به تبلیغ «آیدین آغداشلو» از دیگر هنرمندان عضو «دفتر فرح پهلوی» اختصاص داده است.   آسمان در اولین شماره خود حکم الهی قصاص را غیر انسانی دانست.
[caption id="attachment_58341" align="aligncenter" width="523"]حکم غیر انسانی قصاص حکم غیر انسانی قصاص[/caption] قوچانی که در پرونده خود اظهارنظرهایی مانند: «هيئت‌ها‌ي مذهبي، منشا خشونت اند» (محمد قوچاني، ۲۰ فروردين ۷۹، عصر آزادگان) را دارد اکنون هنوز به میدان نیامده حکم الهی قصاص را غیر انسانی دانست. حمله به مبانی دینی در نشریات در دوره روزنامه های زنجیره ایی مانند صبح امروز،  سلام ، جامعه، توس ، نشاط عصر آزادگان ، آریا دردستور کار وی  و دوستانش قرار داشت. شاید روزی طرح عبور از روحانی در دستور کار آنان قرار گیرد اما فعلا کرباسچی وقوچانی اعتدال را سپری برای خود قراردادند تا مقاصد قبلی خود را پیگیری کنندو استفاده از نام اعتدال تنها گزینه پیشه روی آنان است. 0620 «فقر نظری» و فقدان «برنامه سیاسی» در دولت یازدهم که روزنامه «آسمان» در نخستین شماره‌اش آن را به عنوان یک «نقطه ضعف» به رخ کابینه دکتر روحانی کشیده است، ناشی از عدم تعریف «شعار اعتدال‌گرایی» توسط رئیس‌جمهور است که زمینه را برای تفاسیر نادرست از «اعتدال» و مصادره آن توسط فتنه‌گران فراهم کرده است؛ رویدادی که «دولت اصلاحات» را نیز با چالش‌های جدی مواجه ساخت و با گذشت 16 سال از دوم خرداد، هنوز «سید محمد خاتمی» از ضرورت تعریف «اصلاحات» سخن می‌گوید! این بار نیز سردبیر روزنامه دولتی- حزبی «آسمان» در یادداشت خود تصویری از یک «مرام‌نامه التقاطی و لیبرالی» را ارائه می‌دهد که یک سوی آن به روشنفکران ماسون‌زده عصر مشروطه و سوی دیگر آن به گروهک غیرقانونی «نهضت آزادی» و «ملی-‌مذهبی» می‌رسد و چهره‌هایی مانند «محمد مصدق» و «مهدی بازرگان» به عنوان نسل اول اصلاح‌طلبان ایرانی معرفی شده‌اند! «آسمان» پس از آسمان و ریسمان بافتن‌های فراوان تلاش کرده تا رئیس جمهور را در ردیف این چهره‌های غیرانقلابی و التقاطی قلمداد کند که مورد نفی و اعتراض صریح امام خمینی(ره) بودند.   روزنامه آسمان در اولین شماره خود با چاپ عکس خاتمی و روحانی در صفحه اول سعی در ایجاد تقریب ذهنی درمخاطب خود کرد و در اظهارنظری عجیب وغریب مدعی رسیدن نسیم اعتدال به آمریکا شد. خاتمی در پیامی مبالغه آمیز به مناسبت افتتاح این روزنامه گفت:هنگامی که فضای زندگی تنگ می‌شود؛ هنگامی که زمین خشک و بی‌بهره از آبی که مایه زندگی است می‌گردد و از رویش و زایش باز می‌ایستد٬ آدمی چشم به آسمان می‌دوزد. عکس خاتمی در کنار این اظهارنظر آسمان خونمایی می کند. آسمان به نظر میرسد بزک کردن چهره آمریکا در اخبار این روزنامه در راس توجهات گردانندگان این روزنامه است. روز گذشته مقام معظم رهبری در دیدار مردم آذربایجان تاکید نمودند: یك عده سعی نكنند چهره آمریكا را بزك كنند و آن را به عنوان یك دولت علاقمند و انسان دوست معرفی كنند. اگر هم سعی كنند، بی فایده است. انتهای پیام/نصرآبادی  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =