گزارشی از آنچه در تریبون آزاد دانشجویی دانشگاه آزاد گفته شد!

یکی از دانشجویان که شاگرد اول دانشگاه بود از مشکلاتش گفت و نصیحتی به ورودی های جدید کرد: استاد های این دانشگاه اکثر خوب نیستند ولی …

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از خبرنگار دانشجوخبر از دانشگاه آزاد واحد شرق؛ فاطمه طایفه خانی: در آستانه برگزاری انتخابات ۷اسفند تریبون آزاد دانشجویی در این دانشگاه برگزار شد.
در این برنامه که به همت بسیج دانشجویی برگزار شده بود جمعی از مسئولین دانشگاه و دانشجویی حضور داشتند، تعدادی از شرکت کنندگان به بیان نظرات خود در مورد انتخابات و افرادی که باید به آنها رای داد پرداختند. این برنامه رسما ساعت ۱۳آغاز شد. در اوایل برنامه تعداد کمی از دانشجویان حضور داشتند و شایددر ذهن این سوال تداعی می شد چرا استقبال خوبی از این برنامه نمی شود و ترس پنهانی در نگاه و رفتار دانشجویان احساس می شود برای چیست؟ آیا به دلیل عدم برگزاری چنین برنامه هایی است یا به دلیل ترس از حراست،استاد،نمره و... اما به مرور بر جمعیت دانشجویان افزود شد و  افرادی که دغدغه داشتند خوشحال از فضای ایجاد شده, فضایی هیجانی را ایجاد کردند و هرکدام از صحبت کنندگان به بیان نظرات خود پرداختند. یکی از دانشجویان که شاگرد اول دانشگاه بود از مشکلاتش گفت و نصیحتی به ورودی های جدید کرد: استاد های این دانشگاه اکثر خوب نیستند ولی استادی هم داریم که خیلی عالیه! مسئولین این دانشگاه انتقاد پذیر نیست و هرکس انتقاد کند استقبال نمی شود. یکی دیگر از دانشجویان که با ظاهری اصطلاحا خوش تیپ بود در جواب یکی از دانشجویان که گفته بود لباس غربی می پوشد گفت: اگر در این کشور برنامه ریزی باشد من هیچ وقت لباس خارجی نمی پوشم، مردم دوست دارند لباس ایرانی بپوشند اما لباس مناسب داخلی تولید نمی شود. و لازمه از مسولین برنامه درخواست بشود تریبون های بعدی را با حضور مسئولین دولتی برگزار کنند! دانشجوی دیگر در پشت تریبون با توجه به سرو صدای دانشجویان گفت: این هیجان پیش از حد که در همه ی ماست به دلیل این است که تریبون آزاد نداشتیم و همان جا از حجت الاسلام کلیج مسول فرهنگی دانشگاه درخواست داریم که فضای گفتمانی و فضای صحبت آزاد را برای دانشجویان محیا کنند تا دانشجویان بهتر بتوانند اظهار نظر کنند. یکی از دانشجویان گفت: حدود یک قرن پیش کل دنیا دو قطب داشت. قطب مارکسیس که در آمریکا بود و قطب کمونیسم که شوروی سابق بود. شوروی سابق با پوست ساندویج تغییر کرد. کمپانی مک دونالد در کشور شوروی سابق شعبه هایی زد و با پوست ساندویج  پیام های تبلیغاتی و پیام های صد کمونیسمی داد تا زمینه فکری مردم روسیه تغییر داد. چرا پوشش من ایرانی تغییر کرده؟چون باور هایمان تغییر کرده، سبک زندگیمان تغییر کرده؟ ما باید بدانیم اگر سبک زندگی تغییر کند ماهیتمان تغییر خواهد کرد. دانشجوی داغدغه مند دیگری اشاره کرد: چرا در کشور ما دانشگاه شریف برای هر دانشجو هزینه زیادی می کند ولی این دانشجو بعد از فارغ التحصیلی به آمریکا می رود؟ چون باورش تغییر کرده. علوم انسانی غربی در دانشگاه ما ترویج یافته و دانشجو با پایه تفکرات غربی رشد می کند. در ادامه یکی از اساتید دانشگاه در پشت تریبون حضور یافته و به بیان نظرات خود پرداخت: ادامه صحبت های آقای محترمی که فرمودند ما داریم سمت غرب گرایی می رویم عرض کنیم به دلیل این که ما داشته هایمان را باور نداریم. استاد ابوعلی سینا حکیم و دانا بودند که تا صد سال پیش تمام کشور های اروپایی کتاب های ایشان تدریش می کردند و هنوز هم کتابشان در خیلی از کشور ها تدریس می شود این داشمند مسلمان بودند اعتقاد خیلی خوبی هم داشتند.ایشان گفتند آزادی که شما ها دارید ,غرب ندارد و خاطر نشان کردند .تمام اصل هایی که در دین اسلام هست از نظر علمی ثابت شده است. در پایان مراسم دکتر زمانی معاونت محترم روابط عمومی و مشاور ریاست واحد که به نیابت از ریاست واحد جناب دکتر حلاجیان حضور داشتند به پاسخگویی انتقادات و پیشنهادات دانشجویان پرداختند.
  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =