آنچه پشت پرده «ولنتاین» را این روزها بیشتر نمایان می‌کند، تلاش و تبلیغات برای از هم پاشیدن بنیان خانواده‌ها، جلوگیری از ازدواج و ترویج دوست‌یابی و دوست‌گزینی به جای انتخاب همسر و تشکیل خانواده است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از قرچک آنلاین؛ «ولنتاین» در فرهنگ مسیحی سده های میانه و سپس فرهنگ مدرن غربی روز ابراز عشق است. این مناسبت هر سال در روز  ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن‌ماه و بعضی سال‌ها ۲۶ بهمن‌ماه) برگزار می شود. سابقهٔ تاریخی روز والنتاین به جشنی که به افتخار قدیس والنتاین در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، باز می‌گردد. روز والنتاین برگرفته از سنن روم باستان و مسیحیت می باشد.

با مشاهده خریداری جوانان و گاهی مادران و پدران سبب گسترش این روز که در خور کشور اسلامی همچون ایران نیست.سوال های بسیاری در اذهان به جای می گذارد.

در تقویم اسلامی کشورمان کم نیست روزهای شاد و فرخنده ای چون ولادت حضرت معصومه(س) روز دختران، ولادت حضرت فاطمه (س) روز زن ، ولادت حضرت علی اکبر (ع) روز جوان ، ولادت امام حسن (ع) روز اکرام ، ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه الزهرا(س) روز ازدواج ،شهادت محمدحسین فهمیده روز نوجوان ، ۱۳ آبان روز دانش آموز ، ۱۶ آذر روز دانشجو ، ولادت پیامبر اکرم روز اخلاق و مهرورزی ، ۱۴ اسفند روز احسن و نیکوکاری، ۱۵ اسفند روز درختکاری و…

حالا این مناسبتها برای یک کشور اسلامی است ویا روزولنتاین که خود دولتهای شرقی و غربی و مسیحیها آن را اینقدر بزرگ نمی کنند و اهمیت نمی دهند.

رواج این فرهنگ وارداتی نگران کننده تر می شود وقتی بدانیم که در میان برخی پدران و مادران هم رسوخ کرده است.

اگر چه مرد به همسر خود و زن به شوهرش در این روز به اصطلاح عشق می ورزد، اما این حرکت در چنین روزی در سایه تبلیغات شبکه های ماهواره ای، تنها می تواند برای جوان و فرزند خانواده به عنوان یک الگو تلقی شده و مهر تأییدی باشد بر یک فرهنگ غلط و ناپاک که حاصل آن دوری گزینی از ازدواج و حفظ روابطی برای فروپاشی اخلاقی جامعه است.

به عکس های با عنوان «ولنتاین در قرچک » را مشاهده کنید.

IMG_4194

Valentine1 index Valentine

انتهای پیام/م

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =