گنبد جدید حرم مطهر امامزاده عبدالله (علیه السلام) از نوادگان امام موسى کاظم (علیه السلام) نصب شد.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از ندای پیشوا؛ ابوالفضل حسین آبادی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پیشوا با بیان این که عملیات اجرایی گنبد جدید حرم امامزاده عبدالله (علیه السلام) از اوایل سال ۹۲ آغاز شده است، تصریح کرد: قطر این گنبد که به صورت دوجداره و از جنس آلومینیوم می باشد، یازده متر و شصت سانتی متر و ساقه آن چهار متر است و ارتفاع آن از سطح زمین بیست و پنج متر می باشد. Nedayepishva.com وی افزود : هزینه این پروژه بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال است که از محل عواید آستانه مقدس امامزاده عبدالله (علیه السلام) ، کمک خیرین و وام صندوق راسخون تامین شده است . SAMSUNG DIGITAL CAMERA رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پیشوا تکمیل زائرسرا ، ساخت سردرب ورودی ، خیابان کشی ، ساخت سقاخانه ، تکمیل مجتمع فرهنگی را از دیگر برنامه های آستان مقدس حضرت امامزاده عبدالله (علیه السلام) عنوان کرد . حسین آبادی در پایان از خیرین دعوت کرد تا در این امر خیر ، یاری گر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پیشوا باشند . SAMSUNG DIGITAL CAMERA به گزارش ندای پیشوا، بقعه متبرکه امامزاده عبد الله (ع) در مسیر جاده پیشوا به سمت شهرستان پاکدشت و در شرق روستاى غیاث آباد و نزدیکی روستاى جلیل آباد قرار دارد .

مساحت عرصه بقعه ۵ هکتار و اعیانی آن ۱۵۰۰ مترمربع است که از موقعیـت بسیار عالى برخوردار است و بناى اصلى بقعه متعلق به دوره صفویه و در میان بناى جدید الاحداث (۱۳۷۱ ش) محصور است .

حرم امامزاده شامل یک اتاق کوچک است که در ضلع جنوبى آن دو اتاق آینه کاری شده دیده مى شود و مرقد مطهر با ارتفاع ۵۰ سانتیمتر مربع داراى ضریح جدید مطلا است. و زائر سراى وسیعى در طبقه بالاى آن قرار دارد و درضلع غربى حرم ،حسینیه مردانه و در ضلع شرقى آن حسینیه زنانه احداث شده است .از دیگر مستحد ثات بقعه ،سقاخانه و فضاى سبز است .

بقعه امامزاده عبد الله (ع) که از نوادگان امام موسى کاظم (ع) می باشد در فهرست آثار تاریخى سازمان میراث فرهنگى ثبت شده است.

EmamzadeJafar (2)

EmamzadeJafar (1)

 انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =